Saç dökülmesine karşı alınabilecek önlemler

Saç dökülmesine karşı alınabilecek önlemler

Selamlar sevgili forum ailesi. Saçlarım çok kaşınıyor ve çabuk yağlanıyor sanırsam benim ailemde çabuk yağlanma sorunu var babamda aynı şekilde her gün saçını yıkıyor. Babamda kellik yok beni benzettikleri akrabam ise 40 yaşından sonra kel olmuş. Saçlarımın şekli bana benzeyen akrabanın aynısı sanırsam bende de dökülme olacak gibi. Saçlarımın dökülmesine sebep olan şey sizce nedir, ne gibi önlemler alıp dökülmelerin önüne geçebilirim? Cevap veren herkese teşekkür eder, iyi ramazanlar dilerim.
3 6
1
Saç dökülmesinin bir çok sebebi vedır bunlardan en önemlileri şunlardır. Dönemsel sinir stres seviyesi, mevsimseml değişiklikler, hormon denge bozukluğu, beslenme tarızı. Tavsiyem sinir stresten uzak durup saçınızın dökülmesini çok takıntı yapmayın, duruma göre takip edin kendiliğinden geçtiğini görürsünüz.
0

epsode

Yeni Üye
Üye
Konular
0
Selamlar sevgili forum ailesi. Saçlarım çok kaşınıyor ve çabuk yağlanıyor sanırsam benim ailemde çabuk yağlanma sorunu var babamda aynı şekilde her gün saçını yıkıyor. Babamda kellik yok beni benzettikleri akrabam ise 40 yaşından sonra kel olmuş. Saçlarımın şekli bana benzeyen akrabanın aynısı sanırsam bende de dökülme olacak gibi. Saçlarımın dökülmesine sebep olan şey sizce nedir, ne gibi önlemler alıp dökülmelerin önüne geçebilirim? Cevap veren herkese teşekkür eder, iyi ramazanlar dilerim.

0

Mete

Üye
Üye
Konular
0
Yaşınız kaç şuana kadar kullandığınız ürünler ile ilgili bilgi verebilirmisin. Hatta saçların resim olsa bizde daha iyi güzel yönlendirme yaparız.

0

invincible

Yeni Üye
Üye
Konular
0
Genetik dökülme olmadığına göre yüksek ihtimal hormonlardan dolayı dökülüyordur. Hormonlardan dolayı dökülmediğine eminseniz dermatoloğa gidebilirsiniz.

0

exln

Yeni Üye
Üye
Konular
0
Saç dökülmesinin bir çok sebebi vedır bunlardan en önemlileri şunlardır. Dönemsel sinir stres seviyesi, mevsimseml değişiklikler, hormon denge bozukluğu, beslenme tarızı.

Tavsiyem sinir stresten uzak durup saçınızın dökülmesini çok takıntı yapmayın, duruma göre takip edin kendiliğinden geçtiğini görürsünüz.

Users who are viewing this thread

Üst Alt