RU58841 Alıp Kullananlar Var mı?

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Uzman
 • 558 Görüntülenme
 • 4 Yorum
U

Uzman

Moderatör
Mesajlar
107
Tepkime puanı
2
RU58841 saç dökülmesi için nasıl hazırlanır ve kullanılır hakkında bilgiler. RU58841 son yıllarda çalışmaları yapılan halen deneme sürecinde olan spesifik androjen reseptör antagonisti veya anti-androjen olarak adlandırılan DHT ve testosteron hormonunun saç foliküllerine bağlanmasını engelleyerek saç dökülmesini önlemeye çalışan bir maddedir. Androgenetik saç dökülmesini engellemede diğer ilaç kullanımları finasterid veya dutasteride gibi ilaçlar cinsellik üzerinde olumsuz etkileri varken RU58841 topikal kullanımında bu yan etkiler görülmez diğer ilaçlara göre etkisi fazladır, saçlarda yoğunluk, kalınlaşma ve saç uzunluğunda güçlü bir artış olduğunu ortaya koymuş ve vücutta hiçbir sistemik etki yapmadığı saptanmıştır.

RU58841, saç foliküllerine DHT bağlanmasının % 70'ini bloke edebilen bir androjen reseptörü (AR) inhibitörüdür. Yapılan bilimsel çalışmalarda saç dökülmesini topikal uygulamada güçlü oranda önlediği görülmüştür. Diğer hormonel ilaçlara göre en büyük avantajı libido üzerinde azalma göstermemesidir. Ru58841 molekül ağırlığı düşük olması sebebiyle cilde çözeltisi hazırlanıp uygulandığında deri tarafında kolayca emilmesidir. Losyon içerisindeki etken maddenin daha fazla emilmesi için dermaroller uygulanması ve cilt gözeneklerinin temiz olması da oldukça önemlidir. RU58841 ile yapılan bilimsel araştırmalarda saç dökülmesi üzerine aşağıdaki sonuçlar görülmüştür.
 • DHT hormonunun saç köklerine bağlanmasını yüksek oranda azaltmıştır.Matris hücresel replikasyon hızını artma görülmüştür.
 • Saç kökü hücrelerinde yenilenme hızında artış.
 • Saç kalitesinde artış ve incelmiş saçlarda kalınlaşma.
 • Saçların anagen fazda büyümesinde artma olmuştur.
 • DHT ve diğer hormonlar üzerinde herhangi bir yan etkisi yoktur.
 • Finasteride ve diğer hormon azaltıcı ilaç kullanımına kıyasla daha fazla olumlu etkisi olmuştur.
RU58841, saç folikülündeki androjen reseptörüne bağlanarak çalışır. Dolayısıyla, androjenlerin androgenetik alopesinin zincir reaksiyonunu bağlama ve başlatma şansı düşük seviyede kalmaktadır. Dökülen saçların yeniden çıkması ve normal saç büyümesi için bu dökülme mekanizmasını yerel olarak azalttığı görülmüştür.

Ru58841 etken maddesi şuan için seri üretime geçilememiştir. Seri üretimine geçilirse diğer saç losyonları gibi ürünün piyasada satışa çıkacaktır. Bilimsel çalışmaları şuan için devam etmektedir ve olağan yan etkileri tespit edilmesinden sonra satışı yapılmaya başlanacaktır.

Ru58841 Nereden Alabilirim?​

Ebay gibi uluslar arası internet satış sitelerinde yapılmaktadır ancak güvenilirliği sınırlıdır. Satıcılarla iletişime geçilerek fiyat bilgisi sorulabilir. Temin etmek için fiyatları değişkenlik gösterir. Toz halinde satış fiyatları 1 gr 15 dolar, 10 gr 200 dolar satan yer veya 5 mg 169 dolar olan farklı fiyatlarda vardır.

Ru58841 Losyon Yapımı​

Özelliği anti-androjen reseptör antagonistidir. 60ml için 5% Losyon günde 1ml kullanımı

RU58842 %5 60 ml İçin Gerekli Malzemeler
 • RU58841 3 gr
 • Etil alkol %70
 • Propylene glikol %30
 • Gliserin 1 ml
 • Distile su
Hazırlanışı

RU58841 şişe içerisine ilave edin. Üzerine 40 ml ethanol ilave edin biraz bekleyin 10 dk gibi sonra hafifçe çalkalayıp 2 saat bekletin. Daha sonra propilen glikol ekleyip hafifçe karışmasını sağlayacak şekilde çalkalanır 5 – 6 saat bekletilir. Süre sonunda distile su eklenip 2-3 defa aralıklarla çalkalayıp 1 gün dinlenmeye bırakılır.

İsteğe bağlı olarak 1 haftalık gibi sürelerde hazırlama yapabilirsiniz. Hazırladığınız solüsyonu buzdalabında bekletin. Derin dondurucuya koymayın.

Hazırladığınız solüsyonu temiz yıkanmış saç derisine uygulamanız gerekir. Burası çok öenmli deri gözenekleri açık olamlıdırki saç kölerine etken madde ulaşsın. İnce 1 ml şırınga alın medikalcilerde bulablirsiniz. Saç derisine damla damla etrafa akmayacak şekilde uygulayın. Uygulamadan önce 0.5mm dermaroller ile kullanılması oldukça etkisini artıracaktır. Ben saçlarımı yıkayıp kuruladıktan sonra cilt nemini kaybetmeden önce bu şekil uyguluuyorum. Solüsyonu sürdükten sonra kuruma yapacaktır hemen kurumasını önlemek için içinde propilen glikol biraz fazla bulunan finasterid losyonu sürebilirsiniz. Maksat hemen losyonun hemen kurumasını önlemektir. Bu yöntemi bir çok losyon için uygulamanız başarı şansınızı artıracaktır.

Ru58841 temin etmek için yurtdışı sitelerinden satın alınması gerekir. Satın alma ve getirtme fiyatı pahalıdır bu nedenle toplu alımları forumdan takip etmeniz gerekir.
 
E

excalibu

Üye
Mesajlar
16
Tepkime puanı
0
RU58841 nereden satın alabiliriz yardımcı olacak varmı?
 
 • Konu Sahibi Konu Sahibi
 • #3
U

Uzman

Moderatör
Mesajlar
107
Tepkime puanı
2
Aliexpress, Alibaba sitelerine bakın alışveriş yapan birisi varsa satın alım hakkında bilgi isteyin
 
I

invincible

Üye
Mesajlar
26
Tepkime puanı
0
Ben alibaba sitesinden aldım 40 gündür kullanıyorum şimdilik memnunum akşam sürüyorum sağlıklı yorum yapabilmem için 3 ay kullanmam gerekli diye düşünüyorum kullanmadan önceki halim ile 3 ay sonraki halimi yakında paylaşacam o zaman etkisi olup olmadığını net olarak anlayabiliriz.
 
Z

Ziya

Üye
Mesajlar
7
Tepkime puanı
0
Ben alibaba sitesinden aldım 40 gündür kullanıyorum şimdilik memnunum akşam sürüyorum sağlıklı yorum yapabilmem için 3 ay kullanmam gerekli diye düşünüyorum kullanmadan önceki halim ile 3 ay sonraki halimi yakında paylaşacam o zaman etkisi olup olmadığını net olarak anlayabiliriz.
Hocam bu nedir
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

S
Cevaplar
1
Gösterim
121
Analist
Analist
A
U
Cevaplar
4
Gösterim
322
Kinaght
Kinaght
K
F
Cevaplar
3
Gösterim
262
Oshar
Oshar
O
L
Cevaplar
2
Gösterim
177
coolwind
coolwind
C
L
Cevaplar
3
Gösterim
211
ShaneFalco
ShaneFalco
S

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
22
Toplam ziyaretçi
62
Robots
16

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt