Rogan Minoxidil Kullananlar

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Semih
  • 506 Görüntülenme
  • 1 Yorum
Semih

Semih

Üye
Mesajlar
68
Tepkime puanı
6
Rogan minoxidil kullananlar kullanıcı yorumları saç döker mi minoxidil saçımı döktü nasıl kullanılır sakal çıkarır mı saçlarım seyreldi yan etkileri nelerdir hakkında yorumlar. Minoxidil aslen tansiyon düşürücü ilaç olarak üreritilmiş daha sonraları ise saç çıkarıcı losyon olarak satışa sunulmuştur. Satışa sunulma sebebi minoxidil kullananlarda vücutta kıllanma yapması ve saç çıkarmasından dolayı losyon olarak satışa sunulmuştur. Minoxidilin iki tip formu vardır bunlar %5 erkekler için olan ve %2 bayanlar için olanıdır. Bayanların cildi erkeklerde göre daha geçirgen olduğundan %2 minoxidil kullanımı uygun görülmüştür. Genelde 60 ml olarak satışa sunulan minoxidil içinde 3 gr minoxidil bulunur, her 1 ml de 10 mg minoksidil içerir. Bu oran saç çıkarmak için ve dökülmeyi önlemek için yeterli bir orandır. Daha yüksek dozlarda minoksidil örneğin %15 minoksidil kullanmak saçta daha fazla etki yapmaz. Bu nedenle %5 minoxidil kullanmak yeterli sonuç almak için uygundur. Minoxidil kullanmak saçlarda istenilen etkiyi yapması için belli bir düzende kullanılması gerekir. Gelişi güzel ve düzensiz kullanımlar saçta fayda yerine zarar getirir. Minoksidil damar genişletici etkisiyle saçlar eskisinden daha fazla beslenmeye başlar ve bu durum saçlarda şok etkisi yaratır. İncelmiş, cansız ve dökülmeye yüz tutmuş saçlar bu şok etkisiyle dökülür dinlenme fazına geçer. Tekrar büyümesi için minoksidili düzenli kullanmak gerekir. Düzensiz kullanımlar bu dökülen saçların döngü süresini bozar ve saç uzama hızında anormalleşme görülür seyrekleşmeler düzelmeyebilir. Seyrek olan saçların tekrar uzaması için süreç daha fazla uzayabilir. Bu nedenle minoksidil ilk 6 ay sabah ve akşam 1 ml kullanmak gerekir. Rogan minoxidil nasıl kullanılır şimdi ayrıntılı bir şekilde açıklayalım.

rogan-topikal-losyon.png


Rogan Minoxidil Nasıl Kullanılır?​

Minoksidili uygulama yapmadan önce saçlarınızı mümkün olduğunca temiz tutun veya yıkayın. Saçlarınızı yıkadıktan sonr kurulayın ve saç derisi nemli halde iken ince bir damlalık ile (insülin şırıngası olabilir) yardımı ile 1 - 2 ml olacak şekilde tüm dökülen saç bölgelerine damla damla uygulayın. Uygulama esnasında azar azar damlatın ve alnınıza, yan bölgelere akmasın diye parmağınızla hafif firiksiyon hareketleri yaparak losyonu kurutmadan saç köklerine uygulayın. Losyon ıslak bir şekilde saç derisinde 3 saat kurumadan beklemesi gerekir. Altı ay boyunca sabah ve akşam bu şekilde minoksidili uygulayın. Altı aydan sonra losyonu günde bir kez olacak şekilde uygulamaya devam edin. İsteğe bağlı olarak minoxun daha fazla emilim olması bakımından dermaroller, dermastamp, azelderm ve tretin krem ile uygulama yapabilirsiniz. Dermaroller ile uygulama yapacaksanız 3 güne 1 sabah yada akşam uygulayın 3 dakika sonra minoksidili sürün. Kremler ile kullanımıda ve şekildir. Sabah azelderm krem akşam tretin krem ile birlikte uygulama yapabilirsiniz. Dermaroller ve kremleri sadece şakak kısımları ile açılan seyrelme olan bölgelere uygulama yapın. Azelderm kremi sabah mercimek tanesi kadar saç derisine sürün ve iyice yedirin. Aynı şekilde tretin kremi de mercimek tanesi kadar şakaklara sürün ve iyice yedirin. Tretin krem yerine Acnelsyse krem de olabilir yalnız Acnelsyse krem de retinol oranı fazla olduğundan ciltte tahriş, soyulma, yanma, batma ve kızarıklık fazla oluşabilir. Tretin veya Acnelsyse kremden birini kullanacaksanız mutlaka geceleri kullanın güneş ışığıyla etkileşime girer ciltte hasara sebep olabilir. Minoksidil kullandıktan ilk 6 ay içinde saçlarda dökülme ve seyrelmeler olabilir. Panik yapmadan düzenli kullanmaya devam edilmeli istenilen sonuç alındıktan sonra günde bir kullanıma düşürüleblir.

Rogan Minoxidil Yan Etkileri​

Minoxidil aslen tansiyon düşürücü ilacı olmasından dolayı bazı yan etkilere sebebiyet verebilir. Bu gibi yan etkiler görüldüğünde kullanıma 1 hafta veya daha fazla uzun süre ara verilmelidir.

  • Saçlarda seyrelme oluşması
  • Kalpte çarpıntı ve hızlı artış olması
  • Saç derisinde soyulmalar
  • Yüzde ve göz altlarında ve göz kapaklarında şişme
  • Tansiyon düşüklüğü veya yüksekliği
  • Baş ağrısı ve baş dönmesi
Rogan Minoxidil kullanıp saçlarında dökülmeyi önlediğini gören saç çıkartığı hakkımda olumlu veya olumsuz düşüncelerini memnun kalıp kalmadığını konu altından yorum yazarlarsa kullanacak arkadaşlara ön bilgilendirme yapmış olur.
 
E

edias

Üye
Mesajlar
89
Tepkime puanı
1
Amerika'dan zamanında getirtmiştim kullandım saçlarımda kalınlaşma baya bir etki aldım sonuç olarak bırakınca fos
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

V
Cevaplar
4
Gösterim
522
ismail
ismail
I
I
Cevaplar
6
Gösterim
742
roronoa
roronoa
R
H
Cevaplar
2
Gösterim
356
back
back
B
B
Cevaplar
1
Gösterim
310
Bakbi92
Bakbi92
B
R
Cevaplar
1
Gösterim
219
Pharmacy
Pharmacy
P
P
Cevaplar
3
Gösterim
393
invincible
invincible
I

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
28
Toplam ziyaretçi
68
Robots
26

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt