Rogaine Foam Kullananlar Yorumları

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Semih
 • 2K Görüntülenme
 • 2 Yorum
Semih

Semih

Üye
Mesajlar
68
Tepkime puanı
6
Rogaine foam köpük minoxidil kullananlar kullanıcı yorumları saç döker mi saç çıkarıyor mu sakal çıkarıyor mu kadınlar kullanabilir mi nereden alınır eczane fiyatı yan etkileri hakkında açıklayıcı bilgiler. Rogaine foam ilk olarak minoxidil içeren ürünlerden birisidir. Rogaine foam içerisinde minoxidil etken maddesi olan saç çıkarıcı iki tip farklı formda üretilen losyon ve köpük formda olan bir saç dökülmesi önleyici üründür. Minoxidil kan basıncını düşüren kılcar damarlar da vazodilatör yani genişletme yaparak saç köklerinin daha fazla oksijen ve besin almasını sağlayarak eskisinden daha gür ve daha hızlı uzamalarını sağlayan bir ilaçtır. Minoxidil ilacın ilk üretilme amacı (Loniten) hipertansiyon tedavisinde ve ağız yoluyla alınan tablet şeklinde jastalara sunulmuştur. Bu ilaç 1975 yılında kullanılmya başlanmış ve kullanan hastalarda yan etkiler olarak saçlarında siyahlaşmalar, sakal ve bıyık karda hızlı uzama ve gürleşme oluştuğu görülmüş ve 1982 yılında %5 minoksidil katılarak saç çıkarıcı losyon olarak denemelerine başlanmıştır. Minoxidil saç çıkarma tedavisi gören kişilerde saç dökülmesini önleme ve dökülen saçlarda tekrar uzama görülünce firmalar saç solüsyonu olarak üretime geçilmiştir. Günümüzde minoxidil içeren bir çok farklı marka vardır ve erkek - kadın olmak üzere iki tip farklı formda üretilir. Erkekler için 60ml içinde 3 gr minoxidil %5 bayanlar için 60 ml içinde 1.2 Gr minoxidil %2 oranında minoxidil katılarak üretilir. Bu üretim farklılığı bayanların ciltleri erkeklere göre daha geçirgen olduğu için bu şekil üretilir. Bayanlar isterse %5 formda olan minoxidil kullanmayı da tercih edebilirler. Minoxidil saç ve sakal çıkardığı kanıtlanmış Amerika Gıda ve İlaç Enstitü (FDA) Onaylı sac sakal kaş bıyık çıkaran minoxidil kullanımı tavsiye etmiştir.

Rogaine solüsyon minoxidil %5 kullanımı saç dökülmesi önlemek, çıkmayan veya az uzayan sakal bıyık kullanımı için yeterli bir orandır. Daha fazla miktarda minoxidil içeren (örneğin %10 minoxidil gibi) ürünler istenilen etkinin daha fazla etki ve daha kısa zamanda sonuç alınmasını etkilemez. Tam tersi saç döngüsüne zarar verebilir ve saçların döngü süresini bozabilir.

Minoxidil Nasıl Kullanılır​

Her türlü topikal losyon ciltten emilim olması için belli bir süre deride beklemesi gerekir. Diğer losyonlara olduğu gibi minoxidil de içindeki propilen glikol dan dolayı yağlı bir yapıya sahiptir. Bu ciltte bekleme süresini artırır. İlk olarak saçlarınızı ılık suyla ketakonazol içeren bi şampuan ile yıkayın ve kurulayın. Saçlarınızı kuruladıktan sonra nemli su çekmiş saç derisine bir damlalık ile 1 -2 ml olacak şekilde saç derisine damla damla uygulama yapın ve hafif losyonu kurutmadan parmağınızla firiksiyon hareketleri yaparak dağıtın. Solüsyon minoxidilleri sprey olarak kullanmanız tavsiye edilmez. Bu kullanım şekli losyon formda olan rogaine solüsyon için geçerlidir. Rogaine foam köpük şeklinde olanı cildinize uygulayın ve losyonu hafifçe cildinize dağıtın. Rogaine foam hızlı bir şekilde emilim olur ve yüzünüze akma yapmaz. Saçlarınızı veya cildinizi 3 saat yıkama yapmayın. Rogaine foam her minoksidil üründe olduğu gibi ilk altı ay sabah ve akşam olmak üzere 1 - 2 ml arası kullanın. İlk altı aydan sonra günde bir kez kullanmaya devam edin. Düzenli kullanım önemlidir gelişi güzel rastgele kullanımlar istenilen sonucu almanızı engeller süreyi uzatır.

Saç tedavisi uygulamada başarılı olmak için genelde kombine tedaviler birlikte uygulanması gerekir. Minoxidil kullanırken şakaklara azelderm ve tretin krem ile birlikte kullanımı daha etkili sonuç alınır. Şakak bölgeleri saçların en zor çıktığı alanlardır. Saçlarınızı ketakonazol içeren bir şampuan ile yıkamak, kafein ve finasterid içeren DHT bloker losyon, biotin, çinko kullanmak saç dökülmesini önlemek için daha etkili tedaviler olur. Saçlarınızı uzun süre bu kombine tedaviler ile uzun yıllar koruyabilirsiniz.

Rogaine foam köpük.jpeg

 • Uygulandığı alanlarda sivilce çıkması
 • Baş ağrısı ve/veya baş dönmesi
 • Kan basıncında azalma
 • Tansiyon düşüklüğü veya yüksekliği yapması
 • Düzensiz veya hızlı kalp atımı
 • El, yüz ve ayaklarda karıncalanma ya da duyu kaybı
 • Yüzde veya göz altı, göz kapaklarında şişme
 • Ani ağırlık artışı
 • Göğüs ağrısı, nefes almada zorluk
Rogaine foam eczanelerden veya online satış mağazalarından satın alabilirsiniz. 2021 yılı satış fiyatı 230 ml üçlü set 800 TL dir.
 
A

Analist

Üye
Mesajlar
31
Tepkime puanı
0
Yıllar önce en çok kullandığım üründü fiyatı uygundu çok kaliteliydi
 
T

Taner043

Üye
Mesajlar
45
Tepkime puanı
0
Cinsiyet
Bay
Rogaine foam köpük sahtesinin fazlaca olduğunu söylüyorlar
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
2
Gösterim
388
My Precious
My Precious
M
V
Cevaplar
5
Gösterim
788
Burda
Burda
B
I
Cevaplar
6
Gösterim
1K
roronoa
roronoa
R
H
Cevaplar
3
Gösterim
627
seco
seco
S
B
Cevaplar
1
Gösterim
556
Bakbi92
Bakbi92
B
E
Cevaplar
2
Gösterim
340
Math
Math
M

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
31
Çevrim içi ziyaretçiler
16
Toplam ziyaretçi
47
Robots
18

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt