Retinoik Asit Saç Dökülmesi Önleme Etkisi

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi invincible
  • 453 Görüntülenme
  • 0 Yorum
I

invincible

Üye
Mesajlar
26
Tepkime puanı
0
Arkadaşlar bu aralar saç dökülmesini önlemek dökülen saçları çıkarmak için retinoik asit ile ilgili makale buldum ciddi bir bilimsel çalışma özetini aşağıya yazdım.

Tretioin, epitelde hücre yenileyici özelliği vardır. Hücre proliferasyonu ile differansiasyonunu ilerletir düzene girmesini sağlar, aynı zamanda vasküler

Tretinoin, epitelde hücre proliferasyonu ve differansiasyonunu ilerletir ve proliferasyonu artırarak kıl kökü gelişimini destekler bu sayede folikülün saç üretme hızını artırır. Yaptıkları çalışmada bir grup kişi tarafından 56 aga olan hastada topikal tretioin yalnız %0.5 minoksidil ile kombine kullandılar. Bir yıllık kullanım sonucunda topikal tretioin ve %0.5 minoksidil kombinasyonu kullanan hastaların %66'sında terminal kıl gelişimi daha yüksek düzeyde gerçekleşti. Tek başına kullanılan tretioin ise hastaların yaklaşık %58'inde kıl gelişmesi ve saç kalitesinde anlamlı bir artış gerçekleşti. Bu yapılan çalışma sonucunda tespit edilen durum düşük konsantrasyonlu minoksidil ile retinoik asit kombine kullanımı Androgenetik Alopesi tedavisinde tek olarak kullanılan minoksidilden daha fazla etkisi olduğudur.

Bu çalışma bize gösteriyor ki düz minoxidil kullanmak ile retinoik asit kombinasyonu arasında etki bakımından anlamlı bir fark olduğudur. Saç çıkarıcı tedavisi için kullanılan losyonları içine retinoik asit eklemek çok faydalı olacaktır.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

B
Cevaplar
1
Gösterim
29
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
153
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
1
Gösterim
77
berke_gungorr
berke_gungorr
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
164
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
362
berke_gungorr
berke_gungorr
B
V
Cevaplar
1
Gösterim
513
lastmorn
lastmorn
L

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
16
Çevrim içi ziyaretçiler
11
Toplam ziyaretçi
27
Robots
15

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt