Prp Saç Tedavisi Yaptıranların Yorumları

tarcin

tarcin

Üye
Mesajlar
62
Tepkime puanı
0
Prp Saç Tedavisi Yaptıranların Yorumları


Saç dökülmesini önlemek ve yeni saç çıkartmak için yapılan teknik bir yöntem. PRP (Platelet Rich Plasma) uygulaması kanda bulunan trombosit denen onarıcı hücre bakımından zengin plasmanın saç derisine iğne ile uygulanmasıdır. Prp tedavisi hastanın kendi kanından elde edilen trombosit bakımından zengin serum kafada kelleşen ve seyrekleşen bölgelerin deri altında enjekte edilip kana karışmasıdır. Bu tedavini temel amacı saç derisinde bulunan saç kökü hücrelerini besleyerek saç dökülmesinin normal düzeye indirgemektir. Trombosit bakımından zengin plazma ile daha iyi beslenen saçlar eskisinden daha gür, sağlıklı ve dolgun görünüme sahip olurlar. Saç dökülmesini önlemenin yanı sıra saç derisine PRP uygulaması yağlanma ve kepek sorunu yaşayan kişilere de çözüm amaçlı uygulanmaktadır. Deri altına enjekte edilen serum kişinin kendi kanından elde edildiği için herhangi bir bilinen yan etkisi veya zararı yoktur. Prp tedavisi uygulama esnasında hiçbir anestezi işlemi uygulanmaz. Ortalama olarak bir saat süren saç PRP uygulaması sonrasında kişi günlük yaşamına dönebilmektedir ve uygulama esnasında herhangi bir acı hissetmemektedir. İğneler ile deri altına enjekte edilirken bu esnada saç derisinde herhangi bir kesi uygulanmadığı için bir iz söz konusu değildir. PRP uygulaması kişinin kendi kanından alınır ve bu tedavi sırasında vücuda herhangi yabancı bir madde verilmediği için tamamıyla resiksiz doğal bir yöntemdir. Saç derisine prp uygulamasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus alalnında uzman doktor ve yetkin bir merkez tarafından bu işlemin uygulanması gerekliliğidir. Yetkili olmayan kişiler ve merkezler tarafından yapılan uygulamalar ciddi riski oluşturabilir. Pro yaptıracak kişiden alınan kanın steril bir ortamda saklanması ve kandan santrifüj yoluyla elde edilecek serumun hastaya profesyonelce deri altına enjekte edilmesi uygulamanın olumlu sonuçlar vermesi açısından çok önem taşımaktadır. Pr tedavisi diğer bir çok deri altına enjeksiyonla tedavi yöntemine nazaran daha güvenli ve kolay bir işlemdir. Saçlı deriye enjekte edilen karışım trombositler kişinin kendi kanından elde edildiği için hemen hemen herkese uygulanmasında bir sakınca yoktur. Fakat bu konuda doktorunuza danışmanız daha sizin için daha güvenli ve bilgi sahibi olmanız için faydalı olacaktır. Ayrıca saç dökülmesini önlemede oldukça uzun süre etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Prp Tedavisi Saç Ekimi ile Birlikte Uygulanabilir mi?​

Saç dökülmesini önleyici prp uygulaması fue saç ekim tekniini takviye edici ve destekleyici olarak uygulanabilir. Saç derisine ekilen saçların deri içerisindeki kıl köklerinin uyum sürecini hızlandırabilmekte ve ekilen saçların daha iyi beslenmesini ve tutunmasını kolaylaştırabilmektedir. Ekilen saçların sağlıklı bir şekilde tutunmasını sağlayarak tekrar dökülmelerini azaltmaktadır. Saç ekimi yapıldıktan 15 ile 20 gün içerisinde uygulanması halinde saç ekiminden alınan verimi maksimize eder ve saç ekiminden sonra beklenen sonucu üst seviyeye taşır. Bunun yanı sıra saç ekimi ardından iyileşme sürecini de hızlandırdığı bilinmektedir. Saç dökülmelerindeki azaltmak etkisi gözle görülür olarak üçüncü seanstan sonra oluşmaktadır.

Prp İşlemi Kaç Seans Uygulanmalıdır?​

Bilindiği üzere saç tedavisi ömür boyu apılması gereken bir sorundur. Her tedavi şeklinde olduğu gibi prp tedaviside kesilirse alına sonuç eskiye geri döner. Prp tedavisi ömür boyu etki etmez. Bu tedavi şekli kişiden kşiye göre değişiklik gösterir lişin saç durumu. saç yapısına göre alınan sonuç değişebilir. Prp tedavisi ortalama olarak 1 yıl etkili olabilmektedir. Bu süreç ayrıca kişinin beslenmesine, saç bakımına ve geneti faktörlere bağlı olarak uzayabilmektedir. Saç için PRP uygulaması genetik saç dökülmesi yaşayan kişilerde daha sık aralıklarla uygulanması makuldür. Bunun haricinde 1 yıllık aralıklarla uygulanırsa olumlu etkileri katlanarak devam eder.

Saç için Prp Tedavisi Fiyatları​

Ortalama fiyatlar prp yapılan merkeze ve uygulamayı yapan doktora göre değişkenlik gösterir. Ayrıca uygulamanın seans sayısı fiyatı etkileyen başlıca unsurlar arasındadır. Bu yüzden uygulama kararı verdikten sonra iyi bir araştırma sürecinin ardından doktorunuza veya karar kıldığınız merkezle bire bir konuşmanız sizin açınızdan çok faydalı olacaktır. Ortalama fiyatlar 1000 ile 6000 tl arası değişkenlik gösterir.

Saç için prp tedavisi yaptıran arkadaşlar varsa memnun kalıp kalmadıklarını bu konu altından paylaşabilirler.
 
crown

crown

Üye
Mesajlar
91
Tepkime puanı
5
Prp saç ekimi sonrası çok fazla öneriliyor, saç ekim firmaları tarafından saç ekimi sürecine paket fiyata dahil ediliyor. Saç ekimi sonrası 4 defa ortalama prp hediye ediliyor..
 
M

mstf__kc

Üye
Mesajlar
7
Tepkime puanı
4
Ekim sonrası 4 Sean prp yaptırdım. Prp yaptırdığım hafta saçların dolgunlaştığını gözlemledim.
 
E

erco

Üye
Mesajlar
106
Tepkime puanı
3
M

Mert

Üye
Mesajlar
7
Tepkime puanı
0
Prp yaptıranlar genel gördüğüm saç ekimi sonrası oluyor, saç ekimi paketi içinde sunum yapıyorlar.
 
C

Canrio

Üye
Mesajlar
5
Tepkime puanı
0
PRP bir para tuzağıdır hiç bir işe yaramaz paranı çöpe atarsınız
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

B
Cevaplar
1
Gösterim
59
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
167
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
1
Gösterim
91
berke_gungorr
berke_gungorr
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
170
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
392
berke_gungorr
berke_gungorr
B
V
Cevaplar
1
Gösterim
531
lastmorn
lastmorn
L

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
17
Çevrim içi ziyaretçiler
12
Toplam ziyaretçi
29
Robots
17

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt