Prozinc Salicade Şampuan Kullananlar Yorumları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi tarcin
  • 549 Görüntülenme
  • 3 Yorum
tarcin

tarcin

Üye
Mesajlar
62
Tepkime puanı
0
Prozinc salicade şampuan 300 ml saçlı deride oluşan yoğun kepek, pullanma, yağlanma, kaşıntı, kızarıklık ve egzama gibi saçlı deride oluşan rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan bir anti druf şampuanıdır. Yoğun kepek oluşumu normal miktarda bir çok insanda bulunabilir. Kepek oluşmasına genelde saçlı deride yaşayan mantar bakterisi sebep olur. Bu mantar deride yaşayarak kabuklanmalara beraberinde kepek oluşmasına sebep olur. İnsanlarda kepek oluşumu aşırı şekilde oluyor ve omuzlarda kepek döküntüsü görülüyorsa bu sorun normal market şampuanları ile geçmeyebilir. Bu problem için özel olarak üretilmiş içinde ardıç katranı ve salisilik asit ihtiva eden şampuanları kullanmak faydalı olacaktır. Salisilik asit bir doğal çözüzü olarak etki yaparlar. Kullanıldığı bölgede kepek, kabuklanma ve ölü deri hücre artıklarını kolaylıkla çözüp temizler. Sürekli kullanımda kepek oluşumunda ciddi derecede azalmalar görülür. Beraberinde aşırı sebum üretimi oluşuyorsa bu probleme karşıda çözüm molacaktır.

prozinc-salicade-şampuan.jpg


Salicade şampuan içerisinde organik maddelerin destrüktif distilasyonu ile elde edilen ve ciltte oluşan sebum salgısını dengeler. İçerisinde bulunan Huile De Vade ile saçın temel yapı taşı olan keratin ile aynı görevi gören amino asitleri geri kazandırır, saçların çabuk kırılmarını önler, saçları kökten uca besler ve güçlendirir.

Prozinc salicade şampuan ayrıca iyileşse bile sonradan tekrar ortaya çıkan seboreik dermatit, egzama, sedef, ihtiyosis ve psoriasis gibi rahatsızlıkların tedavisine yardımcı olarakta kullanılır.

Salicade Şampuan Kullanım Önerisi:

Şampuanı kullanmadan önce çalkalayın. Saçlarınızı ılık su ile yumuşayana kadar ıslatın. İlk yıkmsa şampuan fazla köpğrmeyebilir. Yeteri miktarda şampuanı avucunuza dökün 3 dakika süre ile saçlarınızı ovuşturarak yıkayın. İkinci yıkamada şampuanı parmak uçlarınız ile oval masaj hareketleri yaparak 4 dakika süre ile yıkayın. Şampuan kalıntısı kalmaması gerekir. Saçlarınızı çok sıcak su ve hergün yıkamaktan kaçının. Sıcak su saç derisinde kabuklanmaya sebep olabilir.

Saçta kepek ve seboreik dermatit için bu şampuanı kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilirler mi?
 
M

Math

Üye
Mesajlar
19
Tepkime puanı
0
Saçımdaki kepek sorununa eczacının tavsiyesiyle alıp kullandığım bir şampuan. Kepeği kesinlikle geçirdiğini söyleyebilirim, çok keskin ve kalıcı bir kokusu var. Çok zorda kalmazsam kullanmam ama kepek gitsin diye katlandım. Haftada1-2 kere kullanmak yeterli. Şampuanın kötü bir yanı saçları biraz matlaştırıyor.
 
M

MamiForever

Üye
Mesajlar
12
Tepkime puanı
1
Saçımda uzun bir süredir egzama vardı diğer şampuanlar ile geçmedi doktorun önerisi ile almıştım. İlk kullanmada kokusu berbat olduğundan devam etmek istemedim, özellikle saç ıslakken çok kötü bir görünüm veriyor, şampuanı bitene kadar kullandım. İlk kutuda kepeği geçirmedi yağlanmayı da pek önlediğini söyleyemem. İkinci kutuyu kullansam geçirir mi bilemiyorum.
 
Mete

Mete

Üye
Mesajlar
99
Tepkime puanı
3
Çok birşey beklememek gerekiyor şampuanlar temizleyici beni tatmin eden şampuan yok neredeyse
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

P
Cevaplar
1
Gösterim
261
Shady
Shady
Shady
P
Cevaplar
1
Gösterim
225
Sivalanta
Sivalanta
S
H
Cevaplar
0
Gösterim
149
Hakonek
Hakonek
H
L
Cevaplar
2
Gösterim
156
layerbox23
layerbox23
L
L
Cevaplar
1
Gösterim
225
Maximus
Maximus
M
P
Cevaplar
2
Gösterim
268
Erdem
Erdem
E

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
26
Toplam ziyaretçi
66
Robots
24

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt