Propecia Kullananlar Yorumları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi tarcin
  • 7K Görüntülenme
  • 5 Yorum
tarcin

tarcin

Üye
Mesajlar
62
Tepkime puanı
0
Propecia kullananlar öncesi sonrası resimleri kullanıcı yorumları sonuçları? Yan etkileri zararları fiyatı saç çıkarır mı dökermi işe yararmı konusu ön bilgilendirme açıklayıcı tanıtım kullanımı ve sonuçları. Propecia ilacı yanı muadili olan proscar ilacı gibi erkeklerde DHT hormonunu azaltarak saç dökülmesini azaltmaya çalışır. Proscar ve propecia ilaçları etken maddeleri finasterid'tir. Finasterid ilk önce prostat hastalığı için bulunmuş daha sonra ise erkek tipi saç dökülmesini önleyici olarak propecia isminde üretilmeye başlanmıştır. Aralarındaki tek fark proscar 5mg prostat hastalığı propecia ise 1 mg genetik saç dökülmesi önlemek için üretilir. İkisi arasında fiyat farkı oldukça yüksektir. Propecia kozmetik ürünler kategorisine girdiği için alınan vergi oranı yüksektir. Bu nedenle proscar 5mg alıp günde 1 mg dozaj olarak içmek ekonomik olarak daha uygundur. Eğer iki ilaçtan birini almada kararsız kalırsınız proscar 5mg tercihiniz olsun.

Günde 1 miligram dozda alınan finasterid ilacı, 18 yaş üstü erkek kullanıcıların %90’ında fayda sağlarken sadece %10 erkek hastada saç miktarında azalma devam etmiştir. Özellikle saç dökülmeleri henüz başlamış ve saçlarda incelme oluşan genç hastalarda daha iyi sonuç vermekte fakat 18 yaş altı gençlerin kullanımda dikkatli olmak gerekli. Finasterid ön saç çizgisi dökülmelerinde etkisi daha azdır. Kafa derisi arka kısımlarında, tepe yani vertex bölgesinde finasteridin etkinliğinin daha fazla olduğu ispatlanmıştır.

propecia.jpeg


İki ilacın etken maddesi olan finasterid, bir antiandrojen olup testosteronu dihidrotestosterona(DHT) çeviren tip2 5-alfa redüktaz enziminin inhibitörüdür. Düşük dozlarda benign prostat hiperplazisi (BPH) tedavisinde, yüksek dozlarda prostat kanseri tedavisinde kullanılır. Özellikle genetik tipte saç dökülmelerinde FDA onaylı (American Food and Drug Administration) tarafından genetik saç dökülmesini önlediği onaylanmıştır.

Propecia, reçete olarak türkiyedeki tek spesifik etkili finasterid içeren ilaçtır. Kutu içerisinde 1mg lık 28 kapsül halinde satılır. Genel olarak saç büyümesindeki artışın ve/veya daha fazla saç dökülmesinin önlenmesinin gözlenmesi için 3 ay veya üzerinde her gün kullanmak gerekir. Maksimum yarar sağlamak için sürekli kullanım önerilir. Tedavinin yarıda bırakılması etkinin 12 ay içinde geri dönüşümüne yol açar. Saç dökülmesini önlemede başarı oranı %60 gibi ornlardadır. Daha hızlı sonuç almak için genelde minoksidil ile birlikte kullanımı yaygındır. Minoksidil şok etkisi ile uyuyan saçları uayandırır tekrar büyümelerini sağlar. Finasterid ile yeniden büyüyen saçların kalıcı bir şekilde uzamalarını sağlar.

Finasterid saç çıkarır mı?​

İlk kullanımdan itibaren dört ay içinde saç dökülmelerini azaltır. Sekiz aysan sonra ilk etkisi vertex yani tepe bölgelerde açılma var ise bu bölgeyi kapatır. 1 yıl ve uzun süreli kullanımlarda kafanın üst bölgelerindeki saçları korum etkisi vardır. Fakat bu etkiler kişiden kişiye göre değişiklik gösterir.

Finasterid bayanlarda kullanılır mı?​

Finasterid, hamile veya hamile kalan bir kadın tarafından kullanılmamalıdır. İlaç bir fetüste anormal gelişime neden olabilir. Bu nedenle, finasterid çocuk doğurma yıllarında kadınlarda kullanılmamalıdır. Menopoz dönemindeki bayanlar ilacı doktorlarına danışarak kullanmaları gerekmektedir. Eğer finasterid kullanılırsa meme kanserine karşı dikkatli olunmalıdır.

Propecia yan etkileri​

Erkeklerde bildirilen yan etkiler arasında en çok libido azalması (cinsel dürtü), erektil disfonksiyon, erkeklerde meme büyümesi (jinekomasti) ve psikolojik depresyon, dikkat eksikliği, yorgunluk, nadirde olsa cinsel istekte artış, ciltte yağlanma, sakal çıkış hızı da azalma. Menopoz sonrası kadınlarda bugüne kadar önemli bir yan etki görülmemiştir.

Propecia 1mg ve proscar 5mg eczanelerden reçetesiz olarak satın alınabilir.

Propecia 1mg 2021 yılı satış fiyatı 233 TL dir.

Daha önceden propecia 1mg kullanıp saçlarında etkisi olduğunu gören saç çıkarttığını olumlu veya olumsuz düşüncelerini memnun kalıp kalmadığını sayfa altında yorum yazarlarsa kullanacak arkadaşlara ön bilgilendirme yapmış olur.
 
@

@ron

Üye
Mesajlar
74
Tepkime puanı
3
Arkadaşlar propecia gibi bu tarz ürünleri genç arkadaşlarım kullanmamalı evlenme niyeti olanlar veya evlilik hazırlığında olanlar uzak kalmalı diyelimki bunların hepsinin dışındasınız diğer yan etkilerini okuyun öyle karar verin.
 
@

@ron

Üye
Mesajlar
74
Tepkime puanı
3
İngilizce anlama kabiliyetim olsa hep söylediklerini anlatmak isterdim
 
E

Edward

Üye
Mesajlar
26
Tepkime puanı
0
Proscar ile propecia arasında fark varmı proscar prostat hücrelerini hedef alırken propecia saç hücrelerini hedef alıyormuş doğrumudur
 
C

Coward

Üye
Mesajlar
29
Tepkime puanı
1
finasterid içerikli propecia 1 mg evet biraz pahalı bence parası olan bunu kullanabilir, parası olmayan ise gidip proscar alıp finasterid kullansın daha iyi
 
E

Eleanor

Üye
Mesajlar
37
Tepkime puanı
0
Cinsiyet
Bay
Propecia ile proscar arasında fark varmış ilaç etken maddeleri aynı olmasına rağmen hücre hedefi yönü iki ilaçta farklıymış yani proscar propecia kadar etkisi olmaz böyle açıklama okudum ne kadar doğrudur sizce.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

S
Cevaplar
1
Gösterim
121
Analist
Analist
A
U
Cevaplar
4
Gösterim
322
Kinaght
Kinaght
K
F
Cevaplar
3
Gösterim
262
Oshar
Oshar
O
L
Cevaplar
2
Gösterim
177
coolwind
coolwind
C
L
Cevaplar
3
Gösterim
211
ShaneFalco
ShaneFalco
S

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
26
Çevrim içi ziyaretçiler
17
Toplam ziyaretçi
43
Robots
17

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt