Prolaktin hormonu yüksekliği saç döker mi?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi excalibu
  • 1K Görüntülenme
  • 3 Yorum
E

excalibu

Üye
Mesajlar
16
Tepkime puanı
0
Bazı kişilerde prolaktin yüksekliğide saç dökülmesine neden olabileceği gibi bilgiler var. Vücutta östrojen yükselmesi doğrudan prolaktin hormonunu artırıyor, prolaktin yükselmeside saç kök hücre reseptörlerini çoğalmasını sağlayarak daha hassas bir hale getiriyormuş. Böyle bir şey doğrumu sizce bu hormon dökülmeye sebep olabilir mi?
 
M

mustafaa

Üye
Mesajlar
206
Tepkime puanı
16
Bazı kişilerde prolaktin yüksekliğide saç dökülmesine neden olabileceği gibi bilgiler var. Vücutta östrojen yükselmesi doğrudan prolaktin hormonunu artırıyor, prolaktin yükselmeside saç kök hücre resptörlerini çoğalmasını sağlayarak daha hassa hale getiriyormuş. Böyle bir şey doğrumu sizce bu hormon dökülmeye sebep olabilir mi?
Garip bı iş cidden çözemiyorum , bildiğim kadarıyla testo düşüklüğü östrojen artmasına neden oluyo mantiken o da prolaktini arttırır saçı döker , ee testo yüksek olsa aynı oranda da DHT yüksek olmuyo mu
 
lusyus

lusyus

Üye
Mesajlar
153
Tepkime puanı
4
Durumu
🎧 Müzik dinliyor
Prolaktin hormonu yüksekliği erkeklerde çok görülmeyen bir durumdur, genç erkeklerde ergenlik yaşında biraz artış gösterebiliyor onun dışında nadir görülen bir durumdur.
 
Synergy

Synergy

Moderatör
Mesajlar
56
Tepkime puanı
0
Açıklamada şöyle bir yazı var;

Prolaktin, erkek cinsiyet hormonu olarak da bilinen testosteron üretiminden sorumlu hücreler olan luteinize edici hormonların (LH) reseptörlerini artırarak etki eder. Testosteron seviyelerindeki bu artış, androgenetik alopesi ile bağlantılıdır. Ayrıca, seviyeler değişse de testosteron hem testislerde hem de yumurtalıklarda bulunduğundan, bu hem erkekleri hem de kadınları etkiler.

İnsan kafa derisi üzerinde yapılan çalışmalar vardı. Erkeklerde 18mg/ml'den ve kadınlarda 29mg/ml'den fazla olan bir insan kafa derisi yüksek prolaktin seviyeleri, kılların katajen faza daha erken hareket ettiği ve bunun sonucunda kan akışının kesildiği bulundu.

Ben hormon testi yaptırmıştım prolaktin seviyesi normal çıkmıştı ama saç dökülmem devam ediyordu. Bu hormon kadınlarda göğüs büyümesi ve süt hormonu olarak bilinir. Erkeklerde hormonal düzeni dengede tutmak için belli bir oranda bulunur. Bu olay sadece prolaktin yükselmesine bağlanamaz fakat dökülmeye katkı sunabilir
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

S
Cevaplar
1
Gösterim
123
Analist
Analist
A
U
Cevaplar
4
Gösterim
342
Kinaght
Kinaght
K
F
Cevaplar
3
Gösterim
269
Oshar
Oshar
O
L
Cevaplar
2
Gösterim
182
coolwind
coolwind
C
L
Cevaplar
3
Gösterim
212
ShaneFalco
ShaneFalco
S

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
15

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt