Procapil Şampuan Kullananlar Yorumları

Procapil Şampuan Kullananlar Yorumları

Saç dökülmesini önlemek, kepek ve yağlanma önleyici özelliği olan procapil şampuan içeriğindeki procapil etken maddesi ile özellikle genetik saç dökülmesini önlemek için geliştirilmiş bir şampuandır. Günümüzde saç dökülmesi kadın - erkek bir çok kişinin ortak sorunudur. Özellikle kadınlarda hormonal değişimler ve erkeklerde genetik yatkınlık ile oluşan saç dökülmeleri insanları çok ciddi anlamada saç kaybına neden olmaktadır. Proacapil içeren bu şampuanlar saç köklerinde uyarıcı etkiler yaparak ve dht baskını azaltarak saç kayıplarını önlemede yardımcı olurlar. Proacapil 3 etken maddenin birleşiminden oluşan bir uyarıcı maddedir. Bu 3 etken maddeleri zeytin ağacından elde edilen Apigenin, oleanolik asit ve Biotinoyl Tripeptide-1 vitaminli matriksinden oluşan bir kombinasyondur. Uygulanan bölgede mikro sirkülasyonu artırarak saç foliküllerinin kan doşaımını hızlandırır ve DHT hormonunun zararlı etkelerine karşı hücreleri korur. Procapil şampuanlar genellikle ph değer 5.5'dir saç derisine zarar vermez. Bazı şampuanlara içeriğinde polygonium multiflorum extract ve saw palmetto katılır. Bu bitkiler DHT ile savaşmada daha çok etkili olur. Her ne kadar şampuanların saç dökülmesini önlemede etkisi sınırlı olsa da yinede faydalı bulunmaktadır. İçerikleri özel olarak hazırlanırsa hızlı bir şekilde saç köklerine nüfuz edebilir. Proacapil son yıllarda saç ayıplarına karşı özel olarak geliştirilmiş bir etken maddedir. Hücrelerin yaşlanmalarını geciktirir, saç köklerinin daha fazla oksijen ve besin almasını sağlayarak daha dirençli hale gelmesine yardımcı olur. Dermal Papilla hücrelerine ulaşarak yeni saç kökleri oluşturmak için uygun ortam sağlar. Eğer saç kökleri yeterli besin maddesi alamaz ise zamanla incelir ve kalıcı olarak ölebilirler. Saç kayıplarında günümüzde tedavisi bulunamayan Androgenetik Alopesi etkisi şu şekildedir. Testosteron hormonu daha aktif formu olan DHT hormonuna dönüşür. Bu dönüşüm 5 alfa redüktaz enzim aracılığıyla gerçekleşir. Ortaya çıkan DHT hormonu saç kökü hücrelerine bağlanarak küçülmelerine sebebiyet verir. Bu süreci tersine çevirmekte mümkündür. Fakat dht hormonu azaltıcı ilaçlar kullanmak erkekelrde cinsel sorunlara yol açtığı için tercih edilmeyebilir. Procapil saç köklerini dht hormonlarına karşı bariyer görevi görerek zarar vermesini önler. Genetik saç dökülmesini önlemek için sürekli ve düzenli tedaviler uygulamak gerekir. Procapil içeren ürünleri tercih ederken losyon olanlarında %5 procapil içerir ifadesine bakmak önemlidir. Bu oranın altında olanalar çok fazla etki etmeyebilir. Alınan ürünlerde yüzde kaç procapil içerdiği önemlidir. Arkdaşlar procapil içeren şampuan kullananlar varmı saçlardaki etkilerini yazabilir mi almaya değer mi sizce?
3 6
1
Procapil şampuan ve serumları uzun süre kullanılınca aynı minoxil gibi saçta döngü yapıyormuş uzun süre kullanan arkadaşlar var mı?
0

Uzman

Üye
Uzman Üye
Katılım
18 Haziran 2021
Konular
0
Mesajlar
75
Saç dökülmesini önlemek, kepek ve yağlanma önleyici özelliği olan procapil şampuan içeriğindeki procapil etken maddesi ile özellikle genetik saç dökülmesini önlemek için geliştirilmiş bir şampuandır. Günümüzde saç dökülmesi kadın - erkek bir çok kişinin ortak sorunudur. Özellikle kadınlarda hormonal değişimler ve erkeklerde genetik yatkınlık ile oluşan saç dökülmeleri insanları çok ciddi anlamada saç kaybına neden olmaktadır. Proacapil içeren bu şampuanlar saç köklerinde uyarıcı etkiler yaparak ve dht baskını azaltarak saç kayıplarını önlemede yardımcı olurlar. Proacapil 3 etken maddenin birleşiminden oluşan bir uyarıcı maddedir. Bu 3 etken maddeleri zeytin ağacından elde edilen Apigenin, oleanolik asit ve Biotinoyl Tripeptide-1 vitaminli matriksinden oluşan bir kombinasyondur. Uygulanan bölgede mikro sirkülasyonu artırarak saç foliküllerinin kan doşaımını hızlandırır ve DHT hormonunun zararlı etkelerine karşı hücreleri korur. Procapil şampuanlar genellikle ph değer 5.5'dir saç derisine zarar vermez. Bazı şampuanlara içeriğinde polygonium multiflorum extract ve saw palmetto katılır. Bu bitkiler DHT ile savaşmada daha çok etkili olur. Her ne kadar şampuanların saç dökülmesini önlemede etkisi sınırlı olsa da yinede faydalı bulunmaktadır. İçerikleri özel olarak hazırlanırsa hızlı bir şekilde saç köklerine nüfuz edebilir.

Proacapil son yıllarda saç ayıplarına karşı özel olarak geliştirilmiş bir etken maddedir. Hücrelerin yaşlanmalarını geciktirir, saç köklerinin daha fazla oksijen ve besin almasını sağlayarak daha dirençli hale gelmesine yardımcı olur. Dermal Papilla hücrelerine ulaşarak yeni saç kökleri oluşturmak için uygun ortam sağlar. Eğer saç kökleri yeterli besin maddesi alamaz ise zamanla incelir ve kalıcı olarak ölebilirler. Saç kayıplarında günümüzde tedavisi bulunamayan Androgenetik Alopesi etkisi şu şekildedir. Testosteron hormonu daha aktif formu olan DHT hormonuna dönüşür. Bu dönüşüm 5 alfa redüktaz enzim aracılığıyla gerçekleşir. Ortaya çıkan DHT hormonu saç kökü hücrelerine bağlanarak küçülmelerine sebebiyet verir. Bu süreci tersine çevirmekte mümkündür. Fakat dht hormonu azaltıcı ilaçlar kullanmak erkekelrde cinsel sorunlara yol açtığı için tercih edilmeyebilir. Procapil saç köklerini dht hormonlarına karşı bariyer görevi görerek zarar vermesini önler. Genetik saç dökülmesini önlemek için sürekli ve düzenli tedaviler uygulamak gerekir. Procapil içeren ürünleri tercih ederken losyon olanlarında %5 procapil içerir ifadesine bakmak önemlidir. Bu oranın altında olanalar çok fazla etki etmeyebilir. Alınan ürünlerde yüzde kaç procapil içerdiği önemlidir.

Arkdaşlar procapil içeren şampuan kullananlar varmı saçlardaki etkilerini yazabilir mi almaya değer mi sizce?
 
0

lusyus

Üye
Üye
Katılım
26 Mayıs 2021
Konular
0
Mesajlar
87
Şampuan içinde procapil ve bitkisel eksteler saç dökülmesine hiçbir faydası yoktur beklentiniz saçları iyi temizlensin, yağlanma oluşma süresini uzatsın kepek yapmasın yeterlidir ben normal şampuan kullanıyorum fazla para vermiyorum saç dökülmesini önlemek şampunla sabunla olacak iş değil
 
0

hakonek

Yeni Üye
Üye
Katılım
18 Haziran 2021
Konular
0
Mesajlar
12
Geçmişte procapil içeren bir şampuan kullanmıştım kafayı biraz yakıyordu memnun kaldım diyebilirim. Şuan procapil içeren şampuanların fiyatları yükseldi almaya değmez bence.
 
0

ertugs

Yeni Üye
Üye
Katılım
18 Haziran 2021
Konular
0
Mesajlar
19
Procapil şampuan ve serumları uzun süre kullanılınca aynı minoxil gibi saçta döngü yapıyormuş uzun süre kullanan arkadaşlar var mı?
 

Users who are viewing this thread

Üst Alt