Pharmaton Woman Kullananlar Yorumları

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Flower
 • 362 Görüntülenme
 • 2 Yorum
Flower

Flower

Üye
Mesajlar
24
Tepkime puanı
0
Pharmaton woman kadınlara özel ne işe yarar kullananlar memnun mu? Pharmaton kadınlara özel olarak hazırlanmış vitamin ve minerallerden oluşan günlük alınması gereken değerleri içeren sağlıklı bir vücut için gerekli bileşenleri içeren bir gıda takviyesidir. Kadınların güne başlarken kendini zinde hissetmesi, sağlıklı yaşam ve hafıza gibi problemlerin ortadan kaldırılmasına, günlük besin takviyesi ihtiyaçlarını desteklemek üzere geliştirilmiş bir üründür. İçerğinde bulunan vitamin ve mineraller biotin, çinko saç ile cildin korunması güzel görünmesi, B12, B6, D, C vitaminleri, Magnezyum, Selenyum, Demir, Bakır, Çinko, Folik Asit bağışıklık sisteminin güçlü olmasına, kişinin kendini enerjik hissetmesine, metabolizmasına, hastalıklara ve salgınlara karşı koruma sağlamaya yardımcı olur. Kullanımı sabah kahvaltılardan sonra 1 tane bir bardak su ile alınmalıdır. Kadınların için üretilmiştir günlük kullanımına uygundur.

Pharmaton Woman Kullananlar Yorumları.png

Pharnaton Women Tablet Vitamin ve Mineral Değerleri​


Vitamin C 80 mg, Vitamin E 12 mg α-TE, Beta karoten 4.79 mg, Vitamin B3 (niasin) 17.5 mg NE, Vitamin B5 (pantotenik asit) 6.3 mg, Biotin 50 μg, Vitamin B6 (piridoksin) 2.8 mg, Folik Asit 300 μg, Vitamin B12 (kobalamin) 3 μg, Vitamin B1 (tiamin) 2.1 mg, Vitamin B2 (riboflavin) 2.2 mg, Vitamin D 5 μg.

Magnezyum 56.25 mg, Demir 8.3 mg, Selenyum 55 μg, Çinko 10 mg, Manganez 2 mg, Bakır 1000 μg.

Vitamin Eksikliği ile İlgili Genel Bilgiler​

Vitamin eksikliği anemisi, normal miktarlardan daha düşük belirli vitaminlere sahip olduğunuzda ortaya çıkan sağlıklı kırmızı kan hücrelerinin eksikliğidir. Vitamin eksikliği anemisine bağlı vitaminler arasında folat, B-12 vitamini ve C vitamini bulunur.
Folat, B-12 vitamini veya C vitamini içeren yiyecekleri yeterince yemezseniz vitamin eksikliği anemisi oluşabilir veya vücudunuz bu vitaminleri emmede veya işlemede sorun yaşıyorsa oluşabilir.
Doktorunuzun aneminizi teşhis etmesi ve tedavi etmesi önemlidir. Vitamin eksikliği anemisi genellikle vitamin takviyeleri ve diyet değişiklikleri ile düzeltilebilir.

Belirtiler​

Vitamin eksikliği anemisinin belirti ve semptomları şunları içerir:

Tükenmişlik, nefes darlığı, baş dönmesi, soluk veya sarımsı cilt, düzensiz kalp atışları, kilo kaybı, ellerinizde ve ayaklarınızda uyuşma veya karıncalanma, kas güçsüzlüğü, kişilik değişiklikleri, kararsız hareketler, zihinsel karışıklık veya unutkanlık, vitamin eksikliği genellikle birkaç aydan yıllara kadar yavaş yavaş gelişir. Vitamin eksikliği belirti ve semptomları ilk başta belirsiz olabilir, ancak eksiklik kötüleştikçe artar.

Nedenler​

Vitamin eksikliği anemisi, vücudunuz yeterince sağlıklı kırmızı kan hücresi üretmek için gereken vitamin eksikliğine sahip olduğunda gelişir. Kırmızı kan hücreleri, vücudunuzdaki ciğerlerinizden oksijen taşır. Diyetiniz belirli vitaminlerden yoksunsa, vitamin eksikliği anemisi gelişebilir. Veya vücudunuz yediğiniz besinlerdeki besinleri gerektiği gibi ememediği için vitamin eksikliği anemisi gelişebilir.

Vitamin eksikliği anemisinin nedenleri şunlardır:​

Folat eksikliği anemisi

B-9 vitamini olarak da bilinen folat, esas olarak meyvelerde ve yeşil yapraklı sebzelerde bulunan bir besindir. Sürekli olarak bu gıdalardan yoksun bir diyet, bir eksikliğe yol açabilir. Vücudunuz gıdalardan folatı ememiyorsa, eksiklik de ortaya çıkabilir. Yiyeceklerdeki besinlerin çoğu ince bağırsağınızda emilir. Aşağıdaki durumlarda, gıdalara ve takviyelere eklenen sentetik folat formu olan folat veya folik asidi emmede zorluk çekebilirsiniz.
 • Çölyak hastalığı gibi ince bağırsak hastalığınız varsa
 • İnce bağırsağınızın büyük bir bölümünü ameliyatla aldırdınız veya baypas ettiyseniz
 • Aşırı miktarda alkol tüketiyorsunuz
 • Bazı nöbet önleyici ilaçlar gibi bazı reçeteli ilaçları alıyorsanız
 • Hamile kadınlar ve emziren kadınlar, böbrek hastalığı nedeniyle diyalize giren insanlar gibi folat için artan bir talep var. Bu artan talebin karşılanamaması bir eksikliğe neden olabilir.

B-12 vitamini eksikliği anemisi​

B-12 vitamini eksikliği, esas olarak et, yumurta ve sütte bulunan B-12 vitamininden yoksun bir diyetten kaynaklanabilir. Bununla birlikte, B-12 vitamini eksikliği anemisinin en yaygın nedeni, bağışıklık sisteminiz yanlışlıkla bu maddeyi üreten mide hücrelerine saldırdığında ortaya çıkabilecek intrinsik faktör adı verilen bir maddenin eksikliğidir. Bu tip anemiye pernisiyöz anemi denir. İntrinsik faktör, midede B-12 vitaminine katılan ve onu kan dolaşımınız tarafından emilmek üzere ince bağırsakta hareket ettiren mide tarafından salgılanan bir proteindir. İç faktör olmadan, B-12 vitamini emilemez ve vücudunuzu atık olarak terk eder. Diyabet veya tiroid hastalığı gibi endokrin ile ilgili otoimmün bozuklukları olan kişilerde pernisiyöz anemi gelişme riski artabilir. B-12 vitamini eksikliği anemisi, ince bağırsağınız içsel faktör eksikliği dışındaki nedenlerle B-12 vitamini ememiyorsa da ortaya çıkabilir. Bu şu durumlarda olabilir:
 • Mide veya ince bağırsağınızda mide baypas ameliyatı gibi ameliyat olduysanız
 • İnce bağırsağınızda anormal bakteri üremesi var
 • Vitamin emilimini engelleyen Crohn hastalığı veya çölyak hastalığı gibi bir bağırsak hastalığınız varsa
 • İyi pişirilmemiş et ürünleri yada yeterince yıkanmamış meyve sebzelerden yemekten bir parazit yuttunuz. Bağırsaklarda parazit oluşması özellikle Tenya, vücudunuzdaki besinleri tüketir.

C vitamini eksikliği anemisi​

Yediğiniz besinlerden yeterince C vitamini almazsanız, C vitamini eksikliği gelişebilir. Yiyeceklerden C vitamini emme yeteneğinizi bozan bir şey varsa, C vitamini eksikliği de mümkündür. Örneğin, sigara içmek vücudunuzun C vitamini emme yeteneğini bozar. Kanser veya kronik böbrek hastalığı gibi bazı kronik hastalıklar da C vitamini emilimini etkileyerek C vitamini eksikliği anemisi riskinizi artırır.

Pharmaton Woman vitamin tableti kullanan bayan arkadaşlarımız var mı tecrübelerini bizimle paylaşabilir mi?
 
N

Nilay

Üye
Mesajlar
16
Tepkime puanı
0
2 sene önce kullanmıştım doktorum iştahımı açsın diye verdi 5 ay kullandım kısa sürede 6 kilo alınca bıraktım. Zihin açıcı özelliğini bilmem ama iştahı açtığını söyleyebilirim.
 
T

teacher1

Üye
Mesajlar
4
Tepkime puanı
0
Ben kaş ve kirpik dökülmesi için kullanıyorum ürünü kullandıktan sonra kaş dökülmemin durması ve kaşlarımın gürleşmesi beni çok memnun etti zaten içeriğinde biotinde var.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

R
Cevaplar
0
Gösterim
174
Realty
Realty
R
P
Cevaplar
0
Gösterim
119
Pharmacy
Pharmacy
P
S
Cevaplar
1
Gösterim
244
Noob33
Noob33
N
C
Cevaplar
3
Gösterim
347
lastmorn
lastmorn
L
P
Cevaplar
2
Gösterim
244
Aydem
Aydem
A
A
Cevaplar
3
Gösterim
286
Kinaght
Kinaght
K

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
67
Çevrim içi ziyaretçiler
37
Toplam ziyaretçi
104
Robots
19

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt