Paraflex Nedir Ne İçin Kullanılır

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Uzman
  • 633 Görüntülenme
  • 1 Yorum
U

Uzman

Moderatör
Mesajlar
107
Tepkime puanı
2
Paraflex, ağrı veya yaralanma gibi iskelet kası rahatsızlıklarını tedavi etmek için dinlenme ve fizik tedavi ile birlikte kullanılan bir kas gevşeticidir.

Paraflex, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Uyarılar​

İlaç etiketinizdeki ve paketinizdeki tüm talimatları izleyin. Sağlık hizmeti sağlayıcılarınızın her birine tüm tıbbi durumlarınız, alerjileriniz ve kullandığınız tüm ilaçlar hakkında bilgi verin.

Bu ilacı almadan önce eğer alerjiniz varsa Paraflex kullanmamalısınız. Daha önce sahipseniz doktorunuza söyleyin:

Karaciğer hastalığı.
Hamileyseniz veya emziriyorsanız doktorunuza söyleyiniz.
Paraflex, 18 yaşından küçük çocukların kullanım için onaylanmamıştır.

Paraflex'i Nasıl Kullanılır?​

Reçete etiketinizdeki tüm talimatları okuyun ve tüm ilaç kılavuzlarını veya talimat sayfalarına bakın. Doktorunuz ara sıra dozunuzu değiştirebilir. İlacı tam olarak belirtildiği şekilde kullanın.

Paraflex genellikle günde 3 veya 4 kez alınır. Doktorunuzun dozlama talimatlarını çok dikkatli izleyin.

Paraflex, dinlenme, fizik tedavi veya diğer ağrı kesici önlemleri de içerebilen eksiksiz bir tedavi programının yalnızca bir parçasıdır. Doktorunuzun talimatlarını izleyin.

Oda sıcaklığında ısı ve nemden uzak bir şekilde saklayınız.

Bir dozu kaçırırsam ne olur?​

İlacı mümkün olan en kısa sürede alın, ancak bir sonraki dozunuzun zamanı yaklaşıyorsa, kaçırdığınız dozu atlayın. Bir seferde iki doz almayın.

Aşırı doz alırsam ne olur?​

Acil tıbbi yardım alın veya 1-800-222-1222 numaralı telefondan Zehir Yardım hattını arayın.

Doz aşımı belirtileri mide bulantısı, kusma, ishal, şiddetli uyku hali, baş ağrısı, kas zayıflığı, nefes darlığı veya bayılma görülebilir.

Paraflex'i alırken nelerden kaçınmalıyım?
Paraflex ile alkol almak yan etkilere neden olabilir.

Bu ilacın sizi nasıl etkileyeceğini bilene kadar araba kullanmaktan veya tehlikeli faaliyetlerden kaçının. Tepkileriniz bozulabilir.

Paraflex Yan Etkileri​

Alerjik reaksiyon belirtileriniz varsa acil tıbbi yardım alın, beliertiler kurdeşen, zor nefes alma, yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi.

Aşağıdaki durumlarda bu ilacı kullanmayı bırakın ve hemen doktorunuzu arayın:

Bayılacakmışsınız gibi sersemlik hissi;
Deri döküntüsü, kaşıntı veya kızarıklık;
Karaciğer sorunları -- mide ağrısı (sağ üst taraf), iştahsızlık, kusma, ateş, olağandışı yorgunluk, koyu renkli idrar veya sarılık (cilt veya gözlerin sararması);
Mide kanaması belirtileri - kanlı veya katranlı dışkı, kan tükürme veya kahve telvesine benzeyen kusma.

Yaygın yan etkiler şunlardır
Uyuşukluk,
Baş dönmesi,
Genel hastalık hissi.

Bu yan etkilerin tam listesi değildir ve başkaları da olabilir. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye için doktorunuzu arayın.

Paraflex’i etkileyen başka ilaçlar nelerdir?
Paraflex'i sizi uykulu yapan diğer ilaçlarla birlikte kullanmak bu etkiyi daha da kötüleştirebilir. Opioid ilaç, uyku hapı, kas gevşetici veya anksiyete veya nöbet ilaçları kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Reçeteli ve reçetesiz satılan ilaçlar, vitaminler ve bitkisel ürünler de dahil olmak üzere diğer ilaçlar Paraflex'i etkileyebilir. Mevcut tüm ilaçlarınızı ve kullanmaya başladığınız veya kullanmayı bıraktığınız ilaçları doktorunuza bildirin.

Daha fazla bilgi​

Unutmayın, bu ve diğer tüm ilaçları çocukların erişemeyeceği bir yerde saklayın, ilaçlarınızı asla başkalarıyla paylaşmayın ve bu ilacı sadece size reçete edilen endikasyon için kullanın.

Bu sayfada görüntülenen bilgilerin kişisel durumunuz için geçerli olduğundan emin olmak için her zaman sağlık uzmanınıza danışın.
 
K

Kelaynak

Üye
Mesajlar
31
Tepkime puanı
0
Sırtımın sağ tarafında ağrı için doktora gittim sebebini bilmediğim bir bölgede ayakta uzun süre durmak yada araba sürerken bir ağrı oluşuyor ve egzersiz hareketi yapmazsam düzelmiyordu. Muayene sonucunda fıtık çıkmadı doktor bana bu ilacı yazdı ve fizik tedaviye yöneltti. 1 aydır sabah akşam kullanıyorum şuan için etkisini fazla görmedim yada etkisi oluyor ben öyle anlıyor olabilirim. 2 kutu paraflex bitince deneyimlerimi yazacam. Ayrıca ağrı kesici ilaçta içiyorum.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

U
Cevaplar
1
Gösterim
439
Racing
Racing
R
E
Cevaplar
1
Gösterim
458
revivo
revivo
revivo
E
Cevaplar
1
Gösterim
529
Düzgün
Düzgün
D
S
Cevaplar
1
Gösterim
240
roronoa
roronoa
R
E
Cevaplar
0
Gösterim
221
elsunn
elsunn
E
T
Cevaplar
1
Gösterim
248
My Precious
My Precious
M

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
41
Çevrim içi ziyaretçiler
22
Toplam ziyaretçi
63
Robots
9

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt