Panax Ginseng Ne İşe Yarar?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Chrisis
  • 387 Görüntülenme
  • 1 Yorum
C

Chrisis

Üye
Mesajlar
34
Tepkime puanı
0
Panax ginseng ne işe yarar faydaları zararları nelerdir? Panax ginseng nedir ne işe yarar nasıl kullanılır yorumlar açıklayıcı bilgiler. Kore panax ginseng saça faydaları bu bitki n ne işe yarar sağlımıza faydaları olduğu gibi saç içinde oldukça yararlı etkileri vardır. Günümüzde kullanımı yaygınlaşmasıyla neredeyse her vitamin, şampuan, sprey ya da cilt bakım kremi gibi bir çok kozmetik ürün içerisine konulan mucizevi bir etkisi vardır. Uzak doğuda panax ginseng bitkisini alternatif tıbbi özellikleri nedeniyle bitkisel bir ilaç olarak kabul görmüştür. Özellikle kalp damar sağlığını koruyarak kalp krizi riskini azaltır. Panax ginseng tedavi edici olarak koroner arter hastaları tarafından sıklıkla tercih edilen bir gıda takviyesidir. Sağlımıza çok önemli faydaları olan bitkinin genelde çayı sıklıkla tüketilmektedir. Panax ginseng bitkisinin kökleri bazı gıda takviyeleri ile karıştırılarak örneğin bal ile toz şeklinde karışım yapılarak kullanımı yaygındır. Sağlımıza fayda vermesi için çay olarak tüketimi direk olarak hızlı bir şekilde kana karıştığı için sıklıkla tercih edilir. Kırmızı kore panax ginseng kan damarlarındaki tıkanıklığı açarak kan dolaşımını sağlıklı hale getirir. Damar tıkanıklığına bağlı felç oluşmasını güçlü şekilde azaltır. Sağlımıza faydalarının yanı sıra aynı zamanda saç büyümesini uyarıcı etkisi vardır. Dermal papilla hücrelerinin proliferasyonunu artırarak saç kök hücrelerinin yenilenmeleri sağlamaya yardımcı olur. Panax ginseng anti-apoptotik etkisi ile minyatür uzayan ve dökülmüş henüz ölmemiş saçlarda canlandırıcı etki yaparak yeniden saç büyümelerini sağlamaya yardımcıdır. Mevcut saç losyonunuzun içine katacağınız ginseng bitkisi ile saçlarınıza canlandırıcı bakım yapmış olursunuz.

Arkadaşlar daha önceden panax ginseng kullananlar var mı? Saç dökülmesine her hangi bir faydasını gördünüz mü? Deneyimlerinizi yorumlarınızı bu başlık altından paylaşırsanız herkes için faydalı olacaktır.
 
M

MamiForever

Üye
Mesajlar
12
Tepkime puanı
1
Saç için kullanacaksanız erkek tipi saç dökülmesine faydası yok
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

U
Cevaplar
1
Gösterim
153
Racing
Racing
R
E
Cevaplar
1
Gösterim
336
revivo
revivo
revivo
E
Cevaplar
1
Gösterim
383
Düzgün
Düzgün
D
S
Cevaplar
1
Gösterim
158
roronoa
roronoa
R
E
Cevaplar
0
Gösterim
138
elsunn
elsunn
E
T
Cevaplar
1
Gösterim
165
furkan53
furkan53
F

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
1
Robots
15

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt