Oral Finasterid + Minoxil +Topical Anti androjen kullanmak en iyi yöntem mi?

Oral Finasterid + Minoxil +Topical Anti androjen kullanmak en iyi yöntem mi?

Arkadaşlar saç dökülmesini önlemek için en etkili düşündüğüm tedavi yöntemi. Oral finasterid DHT'yi inhibe ediyor ama saç derisinde testoyu artırıyor bu yüzden bazı kişilerde finasteride no-responderların saçları dökülmeye devam ediyor. Saç derisinde testosteron bloke etmek için anti androjen losyon kullanmak gerek. Gerçektende finasteridin veya dutasteridin işe yaramadığı kişilerde topikal anti androjen kullanmasıyla saçların dökülmesi duruyor hatta dökülen saçlar bile çıkıyor. Topikal anti androjenler genelde yan etki yapmıyor ama oral finasterid ile kıyaslanmayacak kadar yan etkileri fazla olabilir. Bu konuyu araştırıyorum finasterid çoğu kişide işe yaramıyor özellikle ön bölgelerde saç çıkaracak işe yarar losyonlar bakıyorum. Yada en mantıklısı saç ekimi yaptırıp oral finasterid ile yola devam etmek zira finas tepelerdeki saçları %100 korur önleride ekimle hallederiz diye düşünebilirim.
1 6
1
Oral kullanırken topikal antiandrojene gerek yok bence
0

Punisher

Yeni Üye
Üye
Konular
0
Arkadaşlar saç dökülmesini önlemek için en etkili düşündüğüm tedavi yöntemi. Oral finasterid DHT'yi inhibe ediyor ama saç derisinde testoyu artırıyor bu yüzden bazı kişilerde finasteride no-responderların saçları dökülmeye devam ediyor.

Saç derisinde testosteron bloke etmek için anti androjen losyon kullanmak gerek.

Gerçektende finasteridin veya dutasteridin işe yaramadığı kişilerde topikal anti androjen kullanmasıyla saçların dökülmesi duruyor hatta dökülen saçlar bile çıkıyor.
Topikal anti androjenler genelde yan etki yapmıyor ama oral finasterid ile kıyaslanmayacak kadar yan etkileri fazla olabilir.

Bu konuyu araştırıyorum finasterid çoğu kişide işe yaramıyor özellikle ön bölgelerde saç çıkaracak işe yarar losyonlar bakıyorum. Yada en mantıklısı saç ekimi yaptırıp oral finasterid ile yola devam etmek zira finas tepelerdeki saçları %100 korur önleride ekimle hallederiz diye düşünebilirim.

0

lastmorn

Üye
Üye
Konular
0
Oral kullanırken topikal antiandrojene gerek yok bence

Users who are viewing this thread

Üst Alt