Nizoral şampuan egzamaya iyi gelir mi?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Chemist
  • 168 Görüntülenme
  • 3 Yorum
C

Chemist

Üye
Mesajlar
77
Tepkime puanı
1
Nizoral şampuan saçlı deri sorunlarında sıklıkla tercih edilen en etkili şampuanlardan birisidir kullanım alanları olarak saç derisinde oluşan yağlı egzama, yoğun kepeklenme, kaşıntı, kabuklu egzama, mantar varlığı, aşırı yağlanma, seboreik dermatit, saç dökülmesi, sivilce çıkması gibi bir çok problemleri tedavi eder.

Nizoral şampuan etken maddesi %2 oranında ketokonazol'dur. Ketokonazol antiandrojen etkileri olan yağlanmayı önleyen bir etkendir. Uzun süreli kullanımında saç yağlanmasını önler. Genetik tipte oluşan dökülmeleri önelemeye yardımcı olur.

Nizoral şampuan genelde 3 güne 1 olarak kullanılır. Saçlarda 3 ila 5 dakika arası bekletilir. Saç derisi ovularak yıkama yapılır. Kullanım süresi genelde 4 haftadır. Bu süreden sonra belirtilerde iyileşme görülmezse doktora danışılarak devam edilebilir. Eğer iyileşme görülürse hastalığın tekrar etmemesi için önlem amaçlı hafta bir defa 3 ay devam edilebilir.

Nizoral şampuan vücudun diğer bölgelerinde kullanılabilir. Kullanımı genelde 3 güne 1 sir. Daha sık olarak kullanımı önerilmez. Yanlış kullanımı deride tahriş, kızarıklık ve yanma yapabilir. Bu yüzden kullanma talimatına uyarak kullanın.

Ketokonazol içeren şampuanlar saç renginde açılmaya sebep olabilir. Bu yüzden saçlarda incelme oluşabilir.

Nizoral şampuan yağlı egzama tedavisi için 4 hafta kadar kullanılır. Belirtilerde iyileşme görülmezse dermatoloğa görünmek gerekir.
 
C

Canrio

Üye
Mesajlar
5
Tepkime puanı
0
Nizoral şampuanı kullanıyorum saçı çok sert yapan bi şampuan saçımın çok az biyerinde egzama vardı onun için dermatalog tavsiye etti 1 kutu kullandıktan sonra egzama geçti ama dökülmeye hiç bi etkisi olmadı.
 
B

babalam

Üye
Mesajlar
7
Tepkime puanı
0
Nizoral şampuan ve konazal şampuan veya ketakonazal şampuan bu türleri devlet doktorları sağlık birimleri egzama için veriyorlar lakin egzama rahatsızlığı genelde içten olunca etkisi zayıf kalıyor.
 
L

lastmorn

Üye
Mesajlar
206
Tepkime puanı
24
Ketokonazol şampuanları çok kullanmamak gerek saçı inceltir, saç derisini çok kurutur. Egzama genelde kimyasal içeren şampuan, losyon, kalitesiz yağlar gibi deriyi tahriş edici ürünlerin verdiği zarardan dolayı çıkabiliyor. Şampuan, losyon, saç bakım yağı gibi tercihinizi organik bitkisel sertifikaları olan ürünlerden yana kullanın.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

P
Cevaplar
1
Gösterim
155
Shady
Shady
Shady
P
Cevaplar
1
Gösterim
126
Sivalanta
Sivalanta
S
H
Cevaplar
0
Gösterim
101
Hakonek
Hakonek
H
L
Cevaplar
2
Gösterim
105
layerbox23
layerbox23
L
L
Cevaplar
1
Gösterim
142
Maximus
Maximus
M
P
Cevaplar
2
Gösterim
145
Erdem
Erdem
E

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
33
Çevrim içi ziyaretçiler
20
Toplam ziyaretçi
53
Robots
18

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt