Nadixa Krem Kullananlar Yorumları Cilt Lekesi Geçiriyor mu?

  • Konu Sahibi simell
  • 318 Görüntülenme
  • 2 Yorum
S

simell

Üye
Mesajlar
11
Tepkime puanı
0
Arkadaşlar merhaba aranızda cilt lekeleri için nadixa krem kullananlar var mı? Nadixa kremin etken maddesi nadifloksasin'dir. Bu etken madde ile koreli hastalarda akne vulgaris tedavisinde %1 nadifloksasin kreminin klinik ve histolojik değerlendirmesi yapılmıştır.

Deneyin Amacı: Nadifloksasin, geniş spektrumlu antibakteriyel aktiviteye sahip bir florokinolondur. Bazı Avrupa ülkelerinde akne tedavisi olarak kullanılmasına rağmen Koreli akne hastalarının tedavisinde kullanılmamıştır. %1 nadifloksasin kreminin klinik etkinliğini ve güvenliğini ve Koreli hastalarda hafif ila orta derecede yüz aknesini tedavi etmek için kullanıldığında meydana getirdiği histolojik değişiklikleri değerlendirmeyi amaçladık.

Yöntemler: Sekiz haftalık, rastgele, ileriye dönük, çift gruplul kişilerde sivilce tedavisinde denemeler yapılmıştır.Tüm katılımcılar, sekiz hafta boyunca günde iki kez yüzün bir yarısında %1 nadifloksasin kremi ve diğer yarısında başka bir sivilce kremi ile tedavi edildi.

Sonuçlar: Son ziyaretlerde, inflamatuar akne lezyonları, nadifloksasin ile tedavi edilen ciltte %70 oranında azaldı ve araçla tedavi edilen ciltte %13,5 oranında arttı; inflamatuar olmayan akne lezyonları sırasıyla %48.1 ve %10.1 azalma gösterdi. Dört haftada iki tedavi arasında önemli bir fark gözlendi. Akne lezyonlarının histopatolojik incelemeleri, sekiz haftalık tedaviden sonra araçla tedavi edilen deri ile karşılaştırıldığında, nadifloksasin ile tedavi edilen ciltte azalmış inflamasyon ve interlökin-8 ekspresyonu gösterdi, ancak transforme büyüme faktörü-β ekspresyonunda değişiklik göstermedi.

Sonuçlar: Nadifloksasin %1 krem, hafif ila orta şiddette akne vulgarisi olan Koreli hastalar için etkili, güvenli ve iyi tolere edilen bir topikal tedavidir. Nadifloksasin tedavisinden sonraki histopatolojik değişiklikler klinik sonuçlarla iyi korele idi. Bu nedenle nadifloksasin, Asyalı olgularda hafif ila orta şiddette akne tedavisinde etkili ve güvenli bir tedavi seçeneği olarak kullanılabilir.

Arkadaşlar yüzümde ara sıra büyük sivilceler çıkıyor. Patlatmak istemiyorum deri altında hafif şişlik olarak beliriyor. Bastırınca ağrıyor sıkınca iltihap çıkıyor ama ciltte koyu leke oluşturuyor. Nadixa kremin sivilce izlerini yok ettiğini duydum kullanıp denetimlerini aktarabilecek olan var mı?
 
D

Dilek

Üye
Mesajlar
9
Tepkime puanı
0
arkadaşlar sivilceler için cilt doktoruna gittim ve bana bu kremi verdi kullananlar sonuçlarını yazabilir mi?
 
H

Hairos

Üye
Mesajlar
6
Tepkime puanı
0
Nadixa kremi patlattığım sivilceden kalan çukuru dolduracak şekilde sürüyorum ertesi gün orayı yenilemiş oluyor iz falan da kalmıyor. Sivilce için kullanıp da memnun kalmayan varsa bir de böyle deneyebilir.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

Saçekimibilgisi
Cevaplar
2
Gösterim
77
B
Saçekimibilgisi
Cevaplar
2
Gösterim
65
M
A
Cevaplar
0
Gösterim
93
Aydem
A
A
Cevaplar
3
Gösterim
250
kelkalmamaliyim
K
P
Cevaplar
0
Gösterim
108
Punisher
P

Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
22
Toplam ziyaretçi
62
Robots
29

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt