Minoxil Günde Kaç Kere Kullanılır

  • Konu Sahibi Semih
  • 607 Görüntülenme
  • 4 Yorum
Semih

Semih

Üye
Mesajlar
68
Tepkime puanı
6
Minoxil günde kaç kere kullanılır sorusu üyelerimiz arasında en çok sorulan sorulardan birisidir. Minoksidil (Loniten, Rogaine, C9H15N5O, MW 209.25) bir antihipertansif ve topikal saç büyümesini uyarıcı saç dökülmesini önleme tedavisinde en sık kullanılan bir ilaçtır. İlk kullanıldığı alan antihipertansif yüksek tansiyon tedavisinde kullanılmıştır. Daha sonraları bu ilacı kullanan kişiler kıllanma, saçlarda gürleşme gibi etkiler görülünce ilk olarak regaine markası adı altında üretime geçilmiştir. Günümüzde eczanelerde bir çok minoxill içeren solüsyonlar vardır, bunların içerikleri aynı sadece markaları farklıdır. Minoxidil topikal olarak dökülen ve mevcut saçları uyarmak ve saç kalitesini artırmak için kullanılan bir spreydir. Solüsyon sadece saç derisinde uygulandığı alanda etkili olur. Minoxidili gereğinden fazla kullanmak etkisini artırmaz hatta tam tersine alacağınız başarıyı değiştirebilir saç dökülmesinin ilerde hızlıca tekrar başlamasını hızlandırabilir. Minoxu fazla miktarda kullanmak mevcut saçların minoxile alışmasını hızlandırabilir. Minoxidili günde kaç kere kullanılır sorusu kişide kişiye göre değişiklik gösterir. Eğer saçlarınız incelmiş, cansız bir gürünüm almışsa bu saçları gürleştirmek için kullanımında iki günde bir kez yeterliyken saçları seyrelmiş, açılmış ve kelleşmeye başlamış kişilerde günde 2 kez kullanımı önerilir. Minoxidili kıl köklerinde vazadilatör etki yaparak saç köklerini daha fazla kanlanmasını sağlayarak yenilenme sürecine sokar. Minoxidil ilk kez kullanıyorsanız ilk 1. aydan sonra saçlarınız döngüye girer saç dökülmelerinde ciddi artışlar olur, bu durum 4 aydan sonra yavaş yavaş biter ve yeni saçlar çıkamaya uzamaya başlar. Losyon kullanımına devam ederken saçlarım döngüye girdi döküldü diyerek minoxil kullanımını kesinlikle bırakmayın düzenli kullanmaya devam edin . İlk 8 ay düzenli sabah ve akşam kullanın 8. aydan sonra günde 1 kez kullanmaya devam edebilirsiniz. Saçların yaşam döngüleri sürekli yeniletmek iyi görülmeyen bir durum olarak görülür. Çok sık minoxil bırakıp tekrar başlamak önerilmeyen bir durumdur.
 
Mete

Mete

Üye
Mesajlar
99
Tepkime puanı
2
Minoxidil günde 2 defa kullanılır , Genel itibari ile öyle kullanım talimatı vardır. Tabi kullanıcılar zamanla günde 2 defa kullanmaktan ve döngü durumu olumsuz etkilediği için 1 defa kullanıyor bazıları.
 
L

Levent

Üye
Mesajlar
147
Tepkime puanı
5
Kişiden kişiye saç dökülmesi durumuna göre değişiyor
 
S

Sea

Üye
Mesajlar
9
Tepkime puanı
0
yaklaşık 6 aydır kullanıyorum sadece gece yatmadan önce 5 fıs kalktığımda da kafayı soğuk suyla yıkıyorum. şakaklarda ve tepe bölgesinde gözle görünür iyileşmeler olduğunu gördüm sormak istediğim her gün saç yıkamak gerekiyor mu?
 
M

Mert34

Üye
Mesajlar
12
Tepkime puanı
0
Günde 2 defa kullanılır
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

Saçekimibilgisi
Cevaplar
2
Gösterim
75
B
A
Cevaplar
2
Gösterim
46
M
Y
Cevaplar
6
Gösterim
171
Aydem
A
T
Cevaplar
3
Gösterim
116
GÖKDEMİR
GÖKDEMİR
P
Cevaplar
0
Gösterim
107
Punisher
P

Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
31
Çevrim içi ziyaretçiler
20
Toplam ziyaretçi
51
Robots
23

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt