Minoxil Forte Kullananlar Yorumları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Semih
  • 2K Görüntülenme
  • 7 Yorum
Semih

Semih

Üye
Mesajlar
68
Tepkime puanı
6
Minoxil Forte %5 Deri Spreyi Kullananlar özellikle erkek tipi saç dökülmesi olmak üzere tüm saç dökülmesi sorunlarında kullanılan uzun süreli saç tedavisinde kullanılan içerisinde minoxidil etken maddesi bulunan bir saç deri spreyidir. Minoxidil başlıca kullanılan alanları, saç çıkarma, çıkan saçları güçlendirme, saç dökülmesini önleme, saç gürleştirme, sakal bıyık çıkarma, saka gürleştirme, kılsız alanların gürleştirilmesi tedavisinde kullanılır. Minoxidil saç köküne bağlı kılcar damarlarda vazadilatör etki yaparak kan dolaşımını artırır ve saçların daha fazla besin ve oksijen almasını sağlayarak güçlendirme yapar. Uygulama esnasında saçlara değil saç derisine sürülmesi gerekir. Minoxidil dökülen saçları çıkartabilmesi için saç foliküllerinin halen canlı olması gerekir, uykuda olan saç köklerini canlandırır güçlendirir DHT hormonunun saç köklerine verdiği zarara karşı daha dirençli olmasını sağlar. Dökülmesin üzerinden uzun geçmiş ve saç kökü canlılığını yitirmiş ise bu saçlar geri çıkmaz. Minoksidil saç çıkartmada uzun süre kullanılması gerekir en az 1 yıl süreyle kullanılması ve sonrasında sürekli olarak tedaviye devam edilmesi gerekir. Saçlarınız çıktıktan ve gürleştikten sonra kullanmayı bırakmamalısınız. Bırakmanız halinde yeni çıkan saçlar tekrar dökülmeye başlar ve mevcut saçların kalitesi azalır. Minoksidili ilk 8 ay günde 2 kez daha sonraki aylarda günde 1 kez saçları koruma amacıyla kullanmaya devam etmelisiniz. Losyonu saç derisine nüfuz etmesi için en az 4 saat saç derisinde kurumadan beklemesi gerekir. Losyonu deriye uyguladıktan sonra hafif kaşıntı ve sızlanma hissi oluşabilir, bu durum losyonun etkisinden dolayı gerçekleşmektedir. Losyon saç derisinde kuruduktan sonra saç derinizi rahatlatmak için hafif dairesel masaj hareketleri yaparak masaj yapın.
Minoxil Forte Kullananlar Yorumları.jpg


Minoxidil Kullanımı Saçlara Etkisi Nasıl Olur​

Minoxil forte 60 ml içinde %5 oranında 3 gr toz minoxidil etken maddesi vardır. Her 1 ml içinde 50 mg minoxidil içerir. Minoxidil forte 60 ml %2 içinde 1,2 gr minoksidil olarak iki tip formda üretilir. Minoksidili eğer ilk defa kullanacaksanız ilk 4 içinde fazlasıyla saç dökülmesi yaşamanız normal bir durumdur. Minoxidil cansız ve güçsüz saçları daha fazla beslenmesini sağlayarak yerinde daha güçlü kalın telli saç çıkmasını sağlayacaktır. Ayrıca bu süreç saçlarınızın minoxidile adapte olma dönemidir. Bu nedenle saçlarınız ilk 4 ay içinde yoğun olarak dökülmeler yapabilir. Bu dönemde saçlarım seyreldi dökülmemi artırdı diyerek spreyi bırakmanız büyük hata olur. Eğer ki dökülmeleriniz çok daha fazla artar ve durmazsa mutlaka bir doktora gidip muyane olmanız gerekebilir.

İlk 4 aylık kullanımdan sonra saçlar minoxile adapte olmuştur ve yavaş yavaş yeni saçlar çıkmaya başlar ver olanlar daha kalın ver sert olarak uzama yapar. Bu süreç 12. aya kadar bu şekil devam eder, 12. aydan sonra saçlarınızda bir miktar dökülmeler ve incelemeler oluşabilir. Bu bağışıklık sisteminin minoxile alıştığını gösterir. Bu süreçte mutlaka DHT bloker bir ilaç yada losyon kullanmanı gerekir. DHT önleyici ilaçlar gürleşen ve çıkan saçların DHT hormonu azaltmasından dolayı zarar görmesini engeller. Dht bloker kullanılmaz ise bağışıklık sistemi tekrar saç köklerine DHT hormonunun zarar vermesine neden olabilir.

Minoxil Forte %5 Deri Spreyi Nasıl Kullanılır​

Saçlarınızı içinde kimyasal, tuzsuz bitkisel içerikli bir şampuan ile yıkayın ve kuruladıktan sonra temiz nemli hafif su çekmiş saç diplerine bir enjektör yardımıyla damla damla tüm dökülen bölgelere uygulayıp dağıtın. Parmağınızla hafif dairesel hareketler yaparak losyonun deriye nüfuz ettirin ve kurutmayın. Losyon deride en az 4 saat ıslak bir şekilde bekletin. Losyon içerisindeki propilen glikol losyonun hemen kurumasını engeller. İlk 8 ay sabah ve akşam daha sonraki aylarda günde 1 defa uygulayın. Vitamin desteği olarak günde 5 mg biotin vitamini kullanmanız daha çok fayda almanızı sağlar. Ek olarak DHT bloker proscar, dutasteride gibi topikal losyonlar ile kullanırsanız daha verimli bir sonuç elde eder ve saçlarınızı bu şekilde uzun yıllar koruyabilirsiniz.

Minoxil Forte Yan Etkileri​

Eller, bilekler, yüz, dudaklar, gözaltları ve ayaklarda şişlik oluşması
Nefes almayı zorlaştıracak şekilde boğazın şişmesi
Saç derisinde yanma, batma, kızarıklık ve pullanma oluşması
Baş ağrısı oluşması
Saç derisinde kuruluk oluşması
Tansiyonun ani düşmesi, göğüste ağrı
Kap atım ritminde artış oluşması

Bunlar minoxil fortein hafif yan etkisidir. 2021 yılı satış fiyatı 85 tl dir. Ssk bu ilacı karşılamamaktadır.

Saç dökülmesini önlemek için minoxil forte kullananlar varsa saçlarında gördüğü olumlu ya da olumsuz etkileri spreyden memnun kalıp kalmadığını konu altından yorum yazarlarsa ürünü kullanacak arkadaşlara ön bilgilendirme yapmış olur.
 
Filozof

Filozof

Üye
Mesajlar
28
Tepkime puanı
0
proscar yerine ne kullanabiliriz yan etkisi olmayan dht önleyici olarak

Saw Palmetto, procapil, kabak çekirdeği yağı, soya izoflavon gibi bitkiseller dht önleyicilerdir
 
M

Madenci

Üye
Mesajlar
11
Tepkime puanı
0
proscar yerine ne kullanabiliriz yan etkisi olmayan dht önleyici olarak
 
A

Alcapone

Üye
Mesajlar
43
Tepkime puanı
1
proscar yerine ne kullanabiliriz yan etkisi olmayan dht önleyici olarak
Maalesef dht önleyip yan etki yapmayan bir ilaç yok yurt dışında bi kaç yeni erken maddeler var getirmek çok pahalı artık.
 
L

layerbox23

Üye
Mesajlar
18
Tepkime puanı
0
Maalesef dht önleyip yan etki yapmayan bir ilaç yok yurt dışında bi kaç yeni erken maddeler var getirmek çok pahalı artık.
yurtdışındaki pahalı etkenler nedir söylerseniz çok memnun olurum
 
A

Alcapone

Üye
Mesajlar
43
Tepkime puanı
1
Ru58841, Myristoyl Pentapeptide-17,Myristoyl Hexapeptide-16, Myristoyl Tetrapeptide-12, estradiol, cb0301 daha yeni çıkan hairlostak forumunda okuduğum bir çok etken var tür dışında olsam ucuza alırdım burda sadece ru58841 1 gr en ucuz 3000 TL yapıyor
 
O

Orçun

Üye
Mesajlar
5
Tepkime puanı
0
Minoxil forte yerine biocxin minoxidile başladım fiyatı uygun olduğu için bununla devam edecem minoxil değiştirmem sorun olur mu sizce?
 
C

Chery

Üye
Mesajlar
5
Tepkime puanı
0
Minoxil kullanımı yıllarca çok defa yaptım lakin ben başarılı bir grafik çizemedim malesef, rehavete kapıldım yada zor geldi düzenli bir kullanım malesef çok zor kendim açımdan. İlaçlar o kadar pahalı geliyor ki artık insanlar saç ekiminine yöneliyor.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
2
Gösterim
388
My Precious
My Precious
M
V
Cevaplar
5
Gösterim
788
Burda
Burda
B
I
Cevaplar
6
Gösterim
1K
roronoa
roronoa
R
H
Cevaplar
3
Gösterim
627
seco
seco
S
B
Cevaplar
1
Gösterim
556
Bakbi92
Bakbi92
B
E
Cevaplar
2
Gösterim
340
Math
Math
M

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
21
Toplam ziyaretçi
61
Robots
14

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt