Minoxil Döngüsü Ne Kadar Sürer

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Semih
  • 1K Görüntülenme
  • 2 Yorum
Semih

Semih

Üye
Mesajlar
68
Tepkime puanı
6
Minoxidil kullanıyorum saçlarımı döngüye soktu bu durum ne kadar sürer gibi sorular kullanan kişiler tarafından oldukça en çok merak edilen konulardan birisidir. Minoksidil ilk kez üretildiğinde aslında (Loniten, Rogaine, C9H15N5O, MW 209.25) bir antihipertansif yüksek tansiyon ilacı olarak kullanılmaktaydı. Daha sonraki yıllarda topikal saç büyümesini uyarıcı olarak üretimine ve kullanımına geçilmiştir. Fakat bu ilacı kullanan kişiler arasında vücutta kıllanma, sakallarda ve saçlarda gürleşme yan etkileri görülünce daha sonra Regaine markası adı altında topikal olarak saç büyüme uyarıcı sprey olarak satışa çıkmıştır. Günümüzde minoxidil yıllardan beridir kullanılan ve şimdilerde bir çok farklı marka tarafından saç büyüme uyarıcı olarak eczanelerde satışı yapılan bir üründür. Minoxidilin saçlara nasıl ettiği mekanızması tam olarak anlaşılamamıştır. Bazı araştırma ve görüşlerde saç kökünü besleyen kılcar damarlarda vazadilatör etki yaparak trombosit artırıcı PGE2 prostaglandini artırarak saç büyümesini aktive ettiğidir. Saç kökleri normal olağan kan akışı değiştiğinde tepkiler gösterirler. Saç foliküllerinde kan dolaşımı normalden fazla miktarda artarsa saç köklerin buna ilk aylarda tepki verir ve saçlar hızlı bir şekilde dönemine girer. Minoxidil sadece kafada uygulandığı bölgede etkili olur, diğer uygulanmayan bölgelerde etkisi olasa da bu etki az miktarda gerçekleşir. Minoxidil saçlarınızın durumuna göre günde iki kez veya günde bir kullanılabilir eğer minoxili ilk kez kullanıyorsanız saçlarınız genellikle döngüye girecektir. İlk kullanımda birinci aydan sonra incelmiş ve dökülmeye yüz tutmuş saçlar döngü sürecine girer, diğer kaliteli saçlarda çok fazla bir değişiklik olmaz. Bu döngü süreci ilk 4. aya kadar devam eder. ve 5. ayda bitmiş olur. Bu aydan sonra saçlar yavaş uzamaya kalınlaşmaya başlarlar. Mevcut dökülmeyen saçlar ise normal uzama sürecine devam eder adaptasyon sürecinden sonra daha sağlam ve kalın telli olarak uzayabilirler. Kullanan kişilerin aklına gelen sorulardan birisi minoxil kullanıyorum döngü sürecine girdim saçlarım çok dökülmeye başladı ne yapmalıyım. Bu sorunun cevabı döngü döneminde minoxil kullanımı kesinlikle bırakılmamalı panik yapmadan düzenli kullanıma devam edilmelidir. Saçlar normal olağan büyüme ve uzama sürecine mutlaka geçektir. Eğer ki mevcut saçlarınız normal döngü döneminde gereğinden çok fazla miktarda döküldü ve açıldıysa mutlaka bir dermatoloğa tedavi olunmalı sebebi araştırılmalıdır.
 
M

Math

Üye
Mesajlar
19
Tepkime puanı
0
Ben minoxil kullandığım surecte 4 ayda sonuç almistim 4 5 ayda döngüye girmişti saclar sonra devam ettim 3 ay kadar ama toparlayamadım bıraktım sonrasında saçlarımın seyrekliği devam ediyor şimdi ne yapmam gerekli bilmiyorum tekrar başlasam mı diyorum.
 
crown

crown

Üye
Mesajlar
91
Tepkime puanı
5
Minoxidil döngüsü kişiden kişiye değişiyor, çok farklı birşey ya anlatılmaz diyorum ben
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

V
Cevaplar
4
Gösterim
545
ismail
ismail
I
I
Cevaplar
6
Gösterim
771
roronoa
roronoa
R
H
Cevaplar
2
Gösterim
363
back
back
B
B
Cevaplar
1
Gösterim
312
Bakbi92
Bakbi92
B
R
Cevaplar
1
Gösterim
219
Pharmacy
Pharmacy
P
P
Cevaplar
3
Gösterim
395
invincible
invincible
I

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
28
Çevrim içi ziyaretçiler
27
Toplam ziyaretçi
55
Robots
27

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt