Minoxil aşırı saçımı döküyor

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi lilith92
  • 348 Görüntülenme
  • 3 Yorum
L

lilith92

Üye
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Cinsiyet
Bay
Minoxile başlayalı 1 ay oldu saçlarım norwood 3 saçıma minoxil sürdükten sonra her tarafa dağıtıyorum ama saçımı taradığımda 50 - 60 tel saç geliyor elimle bile oynadığımda önüme saçlar geliyor böyle giderse 1 seneye kalmaz tamamen kel olacağım. Hayatımda böylre bir dökülme yaşamadım aşırı şekilde çok saç döküyor. Bu döküntü ne zaman geçer asıl saçlar çıkmaya başlar bu gidişle kafayı yicem hafta içi dht ve vitamin testide yaptırcam yardım lütfen.
 
Alberto

Alberto

Üye
Mesajlar
5
Tepkime puanı
0
Tecrübe me dayanarak şunu söylemek istiyorum minoxil, zayıf saçları ilk etapta döküyor sonra düzenli kullanımda daha etkili sonuçlar geliyor. Gbt amcanın paylaşımlarını sizinlede paylaşacağım şunu diyor.... Minoxidil, saç dökülmesiyle mücadele etmek için kullanılan bir aktif bileşendir. Minoxidil'in tam olarak nasıl çalıştığı tam olarak bilinmemektedir, ancak saç foliküllerini uyararak saç büyümesini teşvik ettiği düşünülmektedir.

Minoxidil genellikle androgenetik alopesi olarak bilinen erkek tipi kellik veya kadın tipi saç dökülmesi tedavisinde kullanılır. Bu durumlar, genetik ve hormonal faktörlerin bir kombinasyonuyla ilişkilidir. Minoxidil, saç foliküllerinin büyüme fazını uzatarak, saçın daha kalın ve sağlıklı çıkmasına yardımcı olabilir.

Minoxidil, sıvı veya köpük formunda genellikle saç derisine uygulanır. Kullanımdan sonra düzenli olarak kullanılmaya devam edildiği sürece etkili olabilir. Ancak, sonuçlar kişiden kişiye farklılık gösterebilir ve tam bir saç dökülmesi durdurma veya geri çevirme garantisi vermez.

Minoxidil'i kullanmadan önce, bir doktora veya dermatologa danışmanız önemlidir. Saç dökülmesi birçok farklı nedenle ilişkili olabilir ve bazı durumlarda farklı tedavi seçenekleri gerekebilir. Ayrıca, minoxidil kullanırken olası yan etkiler ve uygulama talimatları hakkında bilgi edinmek önemlidir.

Unutmayın ki, bu sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Saç dökülmesi sorununuzla ilgili en doğru ve kişiye özgü bilgileri bir uzmandan almanız önemlidir.
 
O

overnight

Üye
Mesajlar
5
Tepkime puanı
0
Bende ikince sefer başlamayı düşünüyorum çok saç döküyor diye tedirgin oldum saçımın önleri seyreldi zaten proscarla birlikte kullansam şok dökülmeler azalır mı bilgil arkadaşlar tavsiye verirseniz.
 
A

Alperen

Üye
Mesajlar
246
Tepkime puanı
3
Minoxil kullanma iradeniz yoksa kullanmayın yarıda kesmek saçlara kişiye psikolojik olarak zarar veriyor.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

B
Cevaplar
1
Gösterim
89
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
178
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
1
Gösterim
98
berke_gungorr
berke_gungorr
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
181
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
408
berke_gungorr
berke_gungorr
B
V
Cevaplar
1
Gösterim
543
lastmorn
lastmorn
L

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
41
Çevrim içi ziyaretçiler
24
Toplam ziyaretçi
65
Robots
22

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt