Minoxidilin uzun süreli kullanımı hakkında sorular

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi rahman07
  • 405 Görüntülenme
  • 4 Yorum
R

rahman07

Üye
Mesajlar
8
Tepkime puanı
0
Minoxidil tek tedavi olarak kullanıldığında ne kadar süre etkisini gösterir uzun yıllar saçlar korunabilir mi? Önceden kullanan arkadaşlardan minoxili uzun vadeli deneyimleyip yorum yapabilecek var mı?
 
U

Uzman

Moderatör
Mesajlar
107
Tepkime puanı
2
Minoxidil çok şiddetli olmayan genetik saç dökülmesinde tek başına etkilidir. İlk kez kullanacaklarda sabah ve akşam açılmış yanlar ile incelme gösteren ön tepe bölgelerde olumlu etkisi yüksektir. İlk 4 ay içinde incelmiş saçları dökebilir bu duruma şok dökülme deniliyor. 4. ay ile 8. ay aralığında yavaş yavaş etkisi fark ettirmeye başlar. Dökülen saçların pek çoğu çıkar. Saçların genel kalitesinde artış ve yeni saç çıkışlar görülür. Bu olumlu durum 15. aya kadar devam eder. 15. aydan sonra devam edilmesi gerekir, etkisi ilk başlamadaki gibi olmasada yüksektir. Kimi insanlarda etkisi giderek azalır kiminde yavaş yavaş azalır. Mümkünse finasterid ile birlikte kullanımı önerilir. İkisi birlikte daha başarılı ve uzun yıllar dökülmeden saçlar korunabilir. Bu durumda rehavete kapılmadan düzenli olarak kullanıma devam edilmelidir. Gerekirse minoxil kullanımı günde bire düşürülebilir.
 
A

Analist

Üye
Mesajlar
29
Tepkime puanı
0
Minoxili tek olarak kullanırsan 1 yıl gibi sürede iyi sonuç verebilir ancak sonrası tekrar dökülme olacaktır. Mutlaka DHT inhibitör kullanmalısın.
 
A

Alcapone

Üye
Mesajlar
42
Tepkime puanı
1
Bence bazı insanlar için minoxidil fazla etki yapmıyor, bu yüzden daha etkili şeyler arıyorlar veya başka ilaçlar ile birlikte kullanıyorlar. Teoride minoksidil, kullanmaya devam ettiğiniz sürece etkisi olmalıdır ama olmadığı anlaşılıyor.
 
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
  • #5
R

rahman07

Üye
Mesajlar
8
Tepkime puanı
0
Cevaplar için teşekkürler yaşımdan dolayı dht inhibitör kullanmıyorum. Minoxili sabah akşam kullanıyorum etkisini görüyorum saçlarım istediğim gibi olduktan sonra bunu devam ettirebilirmiyim.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

V
Cevaplar
4
Gösterim
522
ismail
ismail
I
I
Cevaplar
6
Gösterim
742
roronoa
roronoa
R
H
Cevaplar
2
Gösterim
356
back
back
B
B
Cevaplar
1
Gösterim
310
Bakbi92
Bakbi92
B
R
Cevaplar
1
Gösterim
219
Pharmacy
Pharmacy
P
P
Cevaplar
3
Gösterim
393
invincible
invincible
I

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
56
Çevrim içi ziyaretçiler
28
Toplam ziyaretçi
84
Robots
18

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt