Max Derma Kükürtlü Krem Kullananlar Yorumları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Moonlight
  • 1K Görüntülenme
  • 0 Yorum
Moonlight

Moonlight

Üye
Mesajlar
46
Tepkime puanı
1
Max derma kükürtlü krem içerisinde hyaluronik asit, panthenol ve gliserol ile zenginleştirilmiş özel formülü ile cilt bakımında daha yüksek düzeyde aktif koruma sağlar. Hyaluronik asit cilt bakımında kullanılan en etkili maddelerden biridir, cildin uzun süre nemli kalmasını sağlar, bu madde asit molekülü ile kendi ağırlığının 1000 katı kadar su tutma kapasitesine sahiptir, dolayısıyla epi dermis tabakasının neme olan ihtiyacını yüksek oranda karşılar. Cilt dokusunun elastikiyetini, tamir edilmesini ve genç görünmesine katkı sağlar. Bu etkisi hyaluronik asitin en önemli faydalarından biridir. Bu özelliği sayesinde cilt bakımında oldukça gözle görülür sonuçlar sağlar erken cilt yaşlanmasının önüne geçer.

Hyaluronik asit ayrıca cildin esnek gergin olmasını sağlayan kalojen liflerinin oluşmasını artırır bu etkisi sayesinde cilt hücrelerinin sağlıklı yenilenmelerini sağlamaya destek olur. Kalojen miktarı cilt tabakalarında azaldıkça cildin elastikiyet yapısında bozulmalar görülür. Yaş ilerledikçe hücre mitoz hızı azalma gösterir bu nedenle hücresel yenilenmeler azalır cildin kendini tamir etme süreci yavaşlar. Hiyalüronik asit desteği bu durumun oluşmasını tersine çevirerek olumsuz etkileri azaltır. Özellikle bayanların ciltleri erkeklere göre daha çabuk yaşlanır özellikle ilerleyen yaşla birlikte el dirsek gibi bölgelerde, yüz bölgesinde aşırı kırışıklık çoğalır. Bu etken madde cilde yüksek düzeyde deri alt katmanlarına derinlemesine nüfuz ederek nemlendirilmesine yardımcı olur. Gün içerisinde ilgili bölgeye ihtiyaç duyduğunuz sıklıkta ve miktarda kullanabilirsiniz.

Kükürtün Cilt Bakımında Nasıl Etki Eder?​

"Kükürt" kelimesini duymak, fen dersi anılarını hafızanızı canlandırabilirsiniz, ancak bu bol elementin doğal tıpta bir temel olduğu ortaya çıktı. Antimikrobiyal özellikleri sayesinde kükürt, akne ve diğer cilt rahatsızlıklarının tedavisine yardımcı olmak için yüzyıllardır kullanıldığı bulunmuştur. Ayrıca kükürt kolayca erişilebilir bir maddedir. Kükürt, reçetesiz satılan cilt bakımı ürünlerinde, akne tedavisi ürünlerinde ve bazı reçeteli kozmetik ürünlerde yaygın olarak bulunur. Kükürt içeren kremleri tedavi edebileceği sivilce türleri ve evde deneyebileceğiniz bakım kürlerinde karışım olarak hazırlayabilirsiniz.

Kükürtlü Krem Cilt Bakımı​

Topikal bir akne tedavisi olarak kükürt, benzoil peroksit ve salisilik aside benzer şekilde çalışır. Ancak sivilce ile savaşan bu diğer bileşenlerin aksine, kükürt cildinize karşı daha nazik olma eğilimindedir. Kükürt, akne oluşumuna katkıda bulunabilecek fazla yağın (sebum) emilmesine yardımcı olmak için cildinizin yüzeyini kurutmaya yardımcı olur. Ayrıca deri gözeneklerinizin açılmasına yardımcı olmak için ölü deri artıklarını temizler. Bazı ürünler, resorsinol gibi akne ile mücadele eden diğer bileşenlerle birlikte kükürt içerir.

Kükürt İçeren Ürünler Tüm Cilt Tipleri İçin Güvenli midir?​

Diğer akne bileşenleri gibi, kükürt de ciltte tahrişe neden olma olasılığına sahiptir. Ancak hassas ciltler için daha güvenli bir seçim olarak kabul edilir. Ayrıca leke tedavisi, cilt bakımı olarak kullanıldığında kükürt, kurudan karmaya dönük cilt tiplerinde sivilcelerin giderilmesine de yardımcı olabilir.

Cilt kırışıklığını gidermek, sivilce izlerini yok etmek daha güzel sıkı parlak bir cilt görünümü için max derma kükürtlü krem kullananlar yorumlarını deneyimlerini paylaşırlarsa ürünü kullanacak arakadaşlar faydalı olmuş olurlar.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

V
Cevaplar
0
Gösterim
126
Victus
Victus
V
V
Cevaplar
0
Gösterim
72
Victus
Victus
V
E
Cevaplar
1
Gösterim
124
Witch
Witch
W
R
Cevaplar
1
Gösterim
177
Realty
Realty
R
Esrose
Cevaplar
0
Gösterim
320
Esrose
Esrose
Esrose
U
Cevaplar
1
Gösterim
458
Shady
Shady
Shady

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
21
Toplam ziyaretçi
61
Robots
18

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt