Magnezyum yağı saça nasıl uygulanır

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi lusyus
 • 1K Görüntülenme
 • 3 Yorum
lusyus

lusyus

Üye
Mesajlar
153
Tepkime puanı
4
Durumu
🎧 Müzik dinliyor
Arkadaşlar yabancı bir sitede magnezyumun saç dökülmesini önleyebileceğinden bahsetmişler. Dolaşımda bulunan kalsiyum direk olarak dokulara taşınamıyor bir kısmı damar duvarlarında kalsiyum birikmesi ilerlemesi ve saç foliküllerin de birikerek saçların kanlanmasını engellediğinden saçları döktüğünü yazılmış. Magnezyum yağı kafa derisindeki fazla kalsiyum birikintilerini çözebildiğinden, tıkanmış foliküllerin doğru beslenmesini sağlayarak yeni sağlıklı saç uzamasını teşvik eder. Magnezyum yağı molekül ağırlığı çok düşük olduğundan topikal kulanım da deriden rahatlıkla emilebilmektedir. Magnezyum kalsiyum dengesizliğinin düzenlenmesinde büyük rol oynar. Magnezyum vücutta enerji üretimi ve kullanımı için gereklidir. Ekstra enerjiye sahip hücreler, kafa derisinin hücrelerinden fazla kalsiyum pompalamayı da içeren bir şeyi de başarabilir.

Magnezyum kan dolaşımındaki fazla kalsiyumun giderilmesine yardımcı olabilir. Bunu, kemiklerde ve kafa derisinden uzak durmaya teşvik ederek kalsiyum seviyesini düzenlemeye yardımcı olan kalsitoin adı verilen bir hormonu uyararak yapar. Magnezyum ayrıca D vitaminini kalsiyumu emmeye yardımcı olan aktif bir forma dönüştürür.

Genel olarak, kafa derisinde kronik inflamasyon ve kalsiyum birikiminin kombinasyonu, saç köklerine kan akışının azalmasına neden olacak ve serbest radikallerin, DHT'nin ve atık ürünlerin diğer birikmesinin kaldırılmasını etkili bir şekilde sınırlayacaktır.

Kafa derinizde bulunan damarlarda kronik inflamasyon olduğunu varsayalım. Zamanla, vücudunuz yabancı parçacıkları iltihap bölgesinden savuşturmaya devam ettikçe, kanda bulunan yağ, trombosit, kolesterol ve kalsiyum biriktirir. Sonunda, kireçlenme bir plak oluşumuna yol açacaktır. Bu sonuçta kafa derisine normal kan akışını daraltacaktır. Saç dökülmesini önlemek için magnezyum yağı kullanmak iyi bir seçenek olabilir.

Arkadaşlar yukarıdaki yazıda magnezyum yağını saç dökülmesi önlemede etkisi olduğunu yazmış. Topikal olarak yapsak uygulasak sizce nasıl hazırlayabiliriz.
 
@

@ron

Üye
Mesajlar
74
Tepkime puanı
3
Hocam magnezyum yağı dediğiniz bunlar mı?
 

Ekli dosyalar

 • 1_org_zoom (1).jpg
  1_org_zoom (1).jpg
  347.6 KB · Gösterim: 49
 • 1_org_zoom.jpg
  1_org_zoom.jpg
  398.5 KB · Gösterim: 34
GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Mesajlar
224
Tepkime puanı
31
Skalp bölgesinde oluşan kemikleşme zaten kanlanmanın yavaşladığını gösteriyor kalsiyum genelde erkeklerde bayanlara göre çok daha fazla damarlarda birikme yapıyor bunun sonucu erkeklerde kolesterol oransal olarak daha çol oluşmasından anlayabiliyoruz hormonlarında etkisi var bu yönde testosteron ve DHT direk kalsiyumu kemiklere taşımıyor östrojen ise kalsiyumu direk hedef bölgeye taşıyor kemiklere iletiyor damarlarda birikmesini önlüyor.

Magnezyum hem saf toz halde hemde yağ formu olarak kullanıma uygundur. Fakat topikal kullanımı için uygun olmayabilir. Magnezyum klorür kafa derisinde çok uzun süre beklerse tahriş yapabilir. İkinci sıkıntısı tozlar deri gözeneklerini tıkayabilir sürdükten 40 dakika sonra saçların yıkanması gerekir. Kullanmak isterseniz tablet formunu kullanın.
 
M

Mücahit

Üye
Mesajlar
5
Tepkime puanı
0
Magnezyum yağı çok tortu bırakıyor diplerde yabancı forumda losyon emilimine engel oluyor yazmışlar
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

L
Cevaplar
4
Gösterim
422
Kami
Kami
K
E
Cevaplar
1
Gösterim
173
burakal
burakal
B
A
Cevaplar
0
Gösterim
142
Ayselkoc
Ayselkoc
A
A
Cevaplar
0
Gösterim
181
Aslı
Aslı
A
tarcin
Cevaplar
1
Gösterim
216
Atalay
Atalay
A
C
Cevaplar
1
Gösterim
164
Atalay
Atalay
A

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
23
Çevrim içi ziyaretçiler
16
Toplam ziyaretçi
39
Robots
15

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt