Magnezyum yağı saça nasıl uygulanır

Magnezyum yağı saça nasıl uygulanır

Arkadaşlar yabancı bir sitede magnezyumun saç dökülmesini önleyebileceğinden bahsetmişler. Dolaşımda bulunan kalsiyum direk olarak dokulara taşınamıyor bir kısmı damar duvarlarında kalsiyum birikmesi ilerlemesi ve saç foliküllerin de birikerek saçların kanlanmasını engellediğinden saçları döktüğünü yazılmış. Magnezyum yağı kafa derisindeki fazla kalsiyum birikintilerini çözebildiğinden, tıkanmış foliküllerin doğru beslenmesini sağlayarak yeni sağlıklı saç uzamasını teşvik eder. Magnezyum yağı molekül ağırlığı çok düşük olduğundan topikal kulanım da deriden rahatlıkla emilebilmektedir. Magnezyum kalsiyum dengesizliğinin düzenlenmesinde büyük rol oynar. Magnezyum vücutta enerji üretimi ve kullanımı için gereklidir. Ekstra enerjiye sahip hücreler, kafa derisinin hücrelerinden fazla kalsiyum pompalamayı da içeren bir şeyi de başarabilir. Magnezyum kan dolaşımındaki fazla kalsiyumun giderilmesine yardımcı olabilir. Bunu, kemiklerde ve kafa derisinden uzak durmaya teşvik ederek kalsiyum seviyesini düzenlemeye yardımcı olan kalsitoin adı verilen bir hormonu uyararak yapar. Magnezyum ayrıca D vitaminini kalsiyumu emmeye yardımcı olan aktif bir forma dönüştürür. Genel olarak, kafa derisinde kronik inflamasyon ve kalsiyum birikiminin kombinasyonu, saç köklerine kan akışının azalmasına neden olacak ve serbest radikallerin, DHT'nin ve atık ürünlerin diğer birikmesinin kaldırılmasını etkili bir şekilde sınırlayacaktır. Kafa derinizde bulunan damarlarda kronik inflamasyon olduğunu varsayalım. Zamanla, vücudunuz yabancı parçacıkları iltihap bölgesinden savuşturmaya devam ettikçe, kanda bulunan yağ, trombosit, kolesterol ve kalsiyum biriktirir. Sonunda, kireçlenme bir plak oluşumuna yol açacaktır. Bu sonuçta kafa derisine normal kan akışını daraltacaktır. Saç dökülmesini önlemek için magnezyum yağı kullanmak iyi bir seçenek olabilir. Arkadaşlar yukarıdaki yazıda magnezyum yağını saç dökülmesi önlemede etkisi olduğunu yazmış. Topikal olarak yapsak uygulasak sizce nasıl hazırlayabiliriz.
2 6
1
Skalp bölgesinde oluşan kemikleşme zaten kanlanmanın yavaşladığını gösteriyor kalsiyum genelde erkeklerde bayanlara göre çok daha fazla damarlarda birikme yapıyor bunun sonucu erkeklerde kolesterol oransal olarak daha çol oluşmasından anlayabiliyoruz hormonlarında etkisi var bu yönde testosteron ve DHT direk kalsiyumu kemiklere taşımıyor östrojen ise kalsiyumu direk hedef bölgeye taşıyor kemiklere iletiyor damarlarda birikmesini önlüyor. Magnezyum hem saf toz halde hemde yağ formu olarak kullanıma uygundur. Fakat topikal kullanımı için uygun olmayabilir. Magnezyum klorür kafa derisinde çok uzun süre beklerse tahriş yapabilir. İkinci sıkıntısı tozlar deri gözeneklerini tıkayabilir sürdükten 40 dakika sonra saçların yıkanması gerekir. Kullanmak isterseniz tablet formunu kullanın.
0

lusyus

Üye
Üye
Katılım
26 Mayıs 2021
Konular
0
Mesajlar
87
Arkadaşlar yabancı bir sitede magnezyumun saç dökülmesini önleyebileceğinden bahsetmişler. Dolaşımda bulunan kalsiyum direk olarak dokulara taşınamıyor bir kısmı damar duvarlarında kalsiyum birikmesi ilerlemesi ve saç foliküllerin de birikerek saçların kanlanmasını engellediğinden saçları döktüğünü yazılmış. Magnezyum yağı kafa derisindeki fazla kalsiyum birikintilerini çözebildiğinden, tıkanmış foliküllerin doğru beslenmesini sağlayarak yeni sağlıklı saç uzamasını teşvik eder. Magnezyum yağı molekül ağırlığı çok düşük olduğundan topikal kulanım da deriden rahatlıkla emilebilmektedir. Magnezyum kalsiyum dengesizliğinin düzenlenmesinde büyük rol oynar. Magnezyum vücutta enerji üretimi ve kullanımı için gereklidir. Ekstra enerjiye sahip hücreler, kafa derisinin hücrelerinden fazla kalsiyum pompalamayı da içeren bir şeyi de başarabilir.

Magnezyum kan dolaşımındaki fazla kalsiyumun giderilmesine yardımcı olabilir. Bunu, kemiklerde ve kafa derisinden uzak durmaya teşvik ederek kalsiyum seviyesini düzenlemeye yardımcı olan kalsitoin adı verilen bir hormonu uyararak yapar. Magnezyum ayrıca D vitaminini kalsiyumu emmeye yardımcı olan aktif bir forma dönüştürür.

Genel olarak, kafa derisinde kronik inflamasyon ve kalsiyum birikiminin kombinasyonu, saç köklerine kan akışının azalmasına neden olacak ve serbest radikallerin, DHT'nin ve atık ürünlerin diğer birikmesinin kaldırılmasını etkili bir şekilde sınırlayacaktır.

Kafa derinizde bulunan damarlarda kronik inflamasyon olduğunu varsayalım. Zamanla, vücudunuz yabancı parçacıkları iltihap bölgesinden savuşturmaya devam ettikçe, kanda bulunan yağ, trombosit, kolesterol ve kalsiyum biriktirir. Sonunda, kireçlenme bir plak oluşumuna yol açacaktır. Bu sonuçta kafa derisine normal kan akışını daraltacaktır. Saç dökülmesini önlemek için magnezyum yağı kullanmak iyi bir seçenek olabilir.

Arkadaşlar yukarıdaki yazıda magnezyum yağını saç dökülmesi önlemede etkisi olduğunu yazmış. Topikal olarak yapsak uygulasak sizce nasıl hazırlayabiliriz.
 
0

@ron

Yeni Üye
Üye
Katılım
1 Temmuz 2021
Konular
0
Mesajlar
23
Hocam magnezyum yağı dediğiniz bunlar mı?
 

Ekli dosyalar

  • 1_org_zoom (1).jpg
    1_org_zoom (1).jpg
    347.6 KB · Gösterim: 2
  • 1_org_zoom.jpg
    1_org_zoom.jpg
    398.5 KB · Gösterim: 2
0

GÖKDEMİR

Üye
Moderatör
Katılım
31 Mayıs 2021
Konular
0
Mesajlar
174
Skalp bölgesinde oluşan kemikleşme zaten kanlanmanın yavaşladığını gösteriyor kalsiyum genelde erkeklerde bayanlara göre çok daha fazla damarlarda birikme yapıyor bunun sonucu erkeklerde kolesterol oransal olarak daha çol oluşmasından anlayabiliyoruz hormonlarında etkisi var bu yönde testosteron ve DHT direk kalsiyumu kemiklere taşımıyor östrojen ise kalsiyumu direk hedef bölgeye taşıyor kemiklere iletiyor damarlarda birikmesini önlüyor.

Magnezyum hem saf toz halde hemde yağ formu olarak kullanıma uygundur. Fakat topikal kullanımı için uygun olmayabilir. Magnezyum klorür kafa derisinde çok uzun süre beklerse tahriş yapabilir. İkinci sıkıntısı tozlar deri gözeneklerini tıkayabilir sürdükten 40 dakika sonra saçların yıkanması gerekir. Kullanmak isterseniz tablet formunu kullanın.
 

Users who are viewing this thread

Üst Alt