Madecassol krem kullananlar yorumları

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Flower
 • 1K Görüntülenme
 • 3 Yorum
Flower

Flower

Üye
Mesajlar
24
Tepkime puanı
0
Madecassol krem kullananlar yorumları


Madecassol krem nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, faydaları, zararları nelerdir, kullanımı hakkında açıklaycı bilgiler. Madecassol krem yara ve yanıkların tedavisinde kendini kanıtlamış en iyi kremlerden biridir. Cilt için birçok faydası bulunan Madecassol kreminin birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Bitkisel içerikli olması da yan etkilerin çok az olması tercihinde en önemli etkendir. Kullanıcıların memnun kaldığı Madecassol krem, her yaştan insan için uygundur. Madecassol krem yağlı olduğu için gün içerisinde uygulanması önerilmez. Birçok kişinin yanlış bilgilendirilmesi ve krem hakkında detaylı bilgi verilmemesi nedeniyle kötüye kullanımı oldukça yaygındır. Yağlı ciltlerin kullanmaması gereken Madecassol, eğer yağlı bir cilde sahipseniz gözenekleri tıkayarak sivilce ve siyah noktaların genişlemesine neden olabilir. Bu yazımda sizlere Madekasol kreminin artan kullanımı, ne işe yaradığı, cilde faydaları, zararları ve nasıl kullanılacağı hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Madecassol krem nedir?​

Merhem formundaki Madecassol kremi eczanelerde reçete edilen kremlerden biridir. Krem, Centella Asiatica bitkisinin Guto Kola özünden elde edilir. Bu etken maddeye alerjiniz yoksa, büyük olasılıkla herhangi bir yan etki görmeyeceksiniz. Her 1 g merhem 10 mg aktif bileşen Centella Asiatica içerir.

Gotu Kola ( Asya kıvılcımı ) Çin ve Hindistan'da yara ve yanıkların tedavisinde alternatif tıp alanında kullanılmaktadır. Ayrıca bu bitki uzun yıllardır cüzzam, kanser, cilt hastalıkları, artrit (artrit) ve hemoroid tedavisinde kullanılmaktadır.
Dünyada tercih edilmesinin başlıca nedenlerinden biri içeriğinin bitkisel olması ve kimyasallarında neredeyse yok denecek kadar az olmasıdır. Beyaz renkli olan bu merhem birçok cilt probleminde etkisini hemen gösterir.

Madecassol Kremin Kullanım Alanları​

Madecassol krem ne işe yarar sorularına cevap vererek Madecassol kreminin nerede olduğu ve bu kremin nerelerde kullanılabileceği hakkında bilgi vermek istiyorum.
 • Birinci ve ikinci derece yanıklarda kullanılır.
 • Emziren annelerin meme uçlarındaki çatlaklar.
 • Deri ve doku hasarlarında.
 • Ameliyat ve sünnet sonrası.
 • Sürtünme veya çarpma sonrasında ciltte hasar oluşması.
 • Genital bölge problemlerinde.
 • Kuru ve çatlamış cildi nemlendirmek için.
 • Dövme sonrası tahrişi onarmak ve hızlı iyileşmeye yardımcı olmak için.
 • Tahriş olmuş, çatlamış ve yıpranmış cildi onarmak için.
 • Topuk çatlaklarında ve ayak bakımında.
 • Kuru ve kuru elleri olan insanlar.
Kremin kullanım alanı oldukça geniştir, ev kazalarında veya küçük çizik ve yaralanmalarda uygulanabilir. Açık yara ve yanıklara kesinlikle uygulanmamalıdır. Yaralanma ve yanma sonrası kullanılmalıdır.

Madecassol krem ciltte nasıl kullanılır?​

Kullanımı çok kolaydır, madecasol uygulanacak bölge temiz olmalıdır. Yağlı olduğu için fazla abartmadan nohut büyüklüğünde uygulamak yeterlidir. Yüze veya cilde uygulandığında parmak uçlarıyla masaj yapmak cilde hızlı bir şekilde emilmesini sağlar. İlgili bölgeye ince bir tabaka olarak sürün ve nazikçe dağıtın. Günde bir veya iki kez uygulamanız yeterlidir.

Yara veya yanık üzerine uygulanacaksa ince bir tabaka halinde uygulanması yeterlidir. Cildi nemlendirmek için kuru cilde ince bir tabaka halinde uygulanabilir.

En sık sorulan sorulardan biri Madecassol krem sivilcelere iyi gelir mi? Bu soruya detaylı cevap vermek gerekirse krem yağlı cilde sürüldüğünde kesinlikle gözenekleri tıkar ve sivilcelere neden olur. Özellikle yağlı bir cildiniz varsa, kremi asla kulaktan dolma bilgilere dayanarak bilinçsizce kullanmayınız. Ayrıca kremin güneşli günlerde ve gün içinde uygulanması sakıncalıdır. Genellikle madecassol cildimi tahriş eder, bu sorunu yaşayan birçok kişi gün içinde bu sorunu yaşar.

Madecassol cilt kreminin faydaları nelerdir?​

Madecassol krem sadece cilt sorunları için değil cildinizi korumak için de kullanabileceğiniz ürünlerden biridir. Kuru cildi nemlendiren krem, hücre yenileyici özelliklerinin yanı sıra onarıcı etkiye de sahiptir. Ağda sonrası tahrişi ve ciltteki çöküntüleri önleyen Madecassol, doğru kullanıldığında etkisini gösterir.

Madecassol krem diz, dirsek ve koltuk altlarının kararmasını önlemek için uygundur.

Dudak çatlamasını önlemek ve göz çevresine bakım yapmak için kullanabilirsiniz. Yanlış anlaşılan konulardan biri de kremin cilt lekelerine ve sivilce izlerine ulaşıp ulaşmadığı sorusudur. Madecassol krem cildi beyazlatmak için kullanılır ancak cilt kusurlarına nüfuz etmez. Düzenli kullanıldığında cilt tonu sağlar.

Madecassol Krem ve Bepanthol Karışımı​

Genelde eczanelerde hazırlanan ve cilde pek çok faydası olan bir karışımın tarifini vermek istiyorum. Yüksek fiyata yaptırmak yerine bu karışımı evde kendiniz de yapabilirsiniz. Madecassol avantajları Çünkü bu karışım birçok cilt problemini kısa sürede ortadan kaldıracaktır.

Bepanthen Plus Krem veya Bepanthol Cilt Bakım Kremi 30g. Madecassol kreması 40 gramdır, 30 gramı sıkın ve iyice karıştırın. Hücreler için yenileyici ve onarıcı bir krem istiyorsanız, cildi gençleştirmek için ampul E vitamini ekleyebilirsiniz. Her gece düzenli olarak uyguladığınızda kısa sürede etkisini göreceksiniz.

Madecassol kreminin yan etkileri ve zararları​

Madecassol krem, faydaları ve izleri olan ve nadir görülen yan etkileri olan bir kremdir. Genellikle aşırı doz ve etken maddeye alerjisi olanlarda yan etkiler görülür. Kremi kullanmayı bıraktığınızda yan etkiler ortadan kalkar.

Madecassol krem, bitkisel içeriği nedeniyle hamileler ve emziren anneler için uygundur. Hamilelerin hamileliğinin son 3 ayında kullanmaması daha sağlıklı olacaktır. Madecassol hamilelik kremi kategorisi A Böylece hamileler ihtiyaç duydukları her an kullanabilirler. Madecassol kreminin yan etkileri;
 • Tahriş
 • Yanma
 • Patlama
 • Döküntü, kurdeşen
 • Cilt hassasiyeti
 • Alerjik dermatit
Bunlar kremin olası yan etkileridir. Bunlardan herhangi birini görüntülerken asla kullanılmamalıdır.

Madecassol Krem Fiyatı​

Madecassol kreminin reçete fiyatı 25 TL'dir. Madecassol kremi devlet tarafından sağlanmaktadır. Doktorunuz veya aile doktorunuz sizin için krem yazarsa, devlet tarafından karşılanacaktır. Madecassol kremi nerede satılır sorusuna cevap vermek için krem sadece eczanelerde bulunuyor.

Madecassol krem yerine​

Madecassol kreminin muadili nedir yani kremin muadili nedir, krem muadili kremler nedir sorusuna cevap vermek gerekirse;

Madecassol Krem kullanıcıları ve incelemeleri​

Madecassol kremini kimler kullanır? Sosyal medyada, forumlarda ve sözlüklerde kremle ilgili yorumlarını toplamaya çalıştım. Krem hakkında genel olarak birçok olumlu yazı olmasına rağmen, madecassol cildimi tahriş etti ve medecasol'den sivilce sorunu yaşayanların sayısı oldukça fazlaydı.

Madecassol kremini kullananlar kremin cildi nemlendirdiğini ve çok etkili olduğunu söylediler. Düzenli kullananlar cilt beyazlatma etkisi olduğunu ve cildi 3 tona kadar beyazlattığını söylemişlerdir. Madecassol kullananlar, pek çok faydası olan bu kremi aile hekimlerine reçete ederek aldıklarını bildirdiler.

Madecassol krem içeriği​

Madecassol krem, reçete kağıdında 1 g Centella asiatica başına 10 mg merhem içerir. Ek olarak krem, glikol stearat, propilen glikol, kalın sıvı parafin, terpen içermeyen sardunya yağı, terpen içermeyen lavanta yağı, arıtılmış su içerir.

Madecassol krem hakkında sık sorulan sorular​

Madecassol merhem hakkında çok fazla soru olduğu için, en yaygın sorulardan bazılarını cevaplamaya çalışacağım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

Yüze sürülür mü?​

Madecassol kremini yüzünüze sürmenizde herhangi bir sakınca yoktur. Yağlı bir cilde sahipseniz gece kullanmalı ve çok az uygulamalısınız.

Reçetesiz satın alınabilir mi?​

Eczaneden reçetesiz satın alabilirsiniz. Doktorunuza veya sağlık ocağınıza haber verdiğinizde belediye size bir krem yazacaktır.

Madecassol krem benlere iyi gelir mi?​

Kremin benler üzerinde herhangi bir etkisi olduğu bilinmemektedir. Merhem kullananlar benleri yok etmediğini söylediler.

Ayak mantarına iyi gelir mi?​

Madecassol krem mantar kremi değildir. Bu kremi kullanmak yerine doktorunuza danışmalı ve başka bir mantar kremi kullanmalısınız.

Saç uzaması?​

Madecassol kremi saçı uzatır mı sorusunun cevabı için uzun süre kullanılması saç köklerini besler ve bir miktar saç uzamasına neden olur.

Madecassol sivilcelere iyi gelir mi?​

Cilt lekeleri üzerinde çok etkili değildir. Sadece ciltteki yüzeysel kahverengi lekelere karşı etkilidir.

Madecassol sivilceye iyi gelir mi?​

Hem sivilcelere hem de sivilcelere iyi gelen bir krem desek yanlış olmaz. Yağlı ciltlere uygulandığında sivilceye neden olan bu krem, kuru ciltlerdeki sivilcelere karşı etkilidir.

Madecassol genital bölgeye uygulanabilir mi?​

Genital bölge ve bikini bölgesine uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Özellikle ağda sonrası kullanabilirsiniz.

Çatlaklara iyi gelir mi?​

Hamilelik ve kilo değişimi sonrası görülen çatlaklara karşı madecassol krem kullanabilirsiniz. Düzenli kullanıldığında çatlakların kaybolmasını sağlar.

Madecassol krem gül hastalığına iyi gelir mi?​

Rosacea genellikle kızarıklık, kaşıntı ve damarlanma yapar. Gül hastalığı için bu kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Madecassol krem koltuk altı kararması için kullanılır mı?​

Koltuk altı ve genital bölgelerin kararmasını önlemek için madecassol krem kullanabilirsiniz. Düzenli kullanıldığında koltuk altı kararmasını önler ve renk tonunu açar.

Kırık kalçalara iyi gelir mi?​

Anal fissür olarak da bilinen anal fissür, ciddi sağlık sorunlarından biridir ve tedavi edilmesi gerekir. Doktor tavsiyesi ile kalça kırıklarına karşı kullanılır.

Bebeklerde pişik için kullanılır mı?​

Madecassol krem kızarıklık önleyici bir krem değildir, bebeklerde kızarıklıkta kullanıma uygun değildir. Bebeklerde pişik tedavisinde asla kullanmayınız.

Madecassol kremi ne zaman çalışır?​

Madecassol krem etkisini düzenli kullanımda gösterir. Cildi nemlendirmede hemen etkisi olsa da diğer cilt problemlerinde düzenli olarak kullanılmalıdır.

Bu yazımda sizlere madecassol faydaları hakkında bilgi vermeye çalıştım. Kesinlikle tıbbi tavsiye değildir. Krem hakkında ne düşünüyorsunuz, kullananlar varsa yorumlarını deneyimlerini paylaşabilirler mi?
 
N

Nur

Üye
Mesajlar
11
Tepkime puanı
0
Cinsiyet
Açıklanmayan
Ben bu kremi dudak çatlaması ve yanma içim kullandım doktor yanması geçsin diye ve çatlakları azaltsın diye verdi. Etkisini olan bir krem çok güzel nemlendirme yapıyor.
 
S

Sercan

Üye
Mesajlar
9
Tepkime puanı
0
Uçuk yaralarını hızlıca iyileştirmede üstüne tanımam çok etkisi var
 
N

Nur

Üye
Mesajlar
11
Tepkime puanı
0
Cinsiyet
Açıklanmayan
Ürünü sivilce üzerine kullandıktan sonra belli bir saat sonra yikamalimiyiz
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

V
Cevaplar
0
Gösterim
131
Victus
Victus
V
V
Cevaplar
0
Gösterim
73
Victus
Victus
V
E
Cevaplar
1
Gösterim
127
Witch
Witch
W
R
Cevaplar
1
Gösterim
180
Realty
Realty
R
Esrose
Cevaplar
0
Gösterim
320
Esrose
Esrose
Esrose
U
Cevaplar
1
Gösterim
462
Shady
Shady
Shady

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
28
Toplam ziyaretçi
68
Robots
16

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt