Liv Hospital Saç Ekimi Sonuçları

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Saçekimibilgisi
 • 281 Görüntülenme
 • 0 Yorum
Saçekimibilgisi

Saçekimibilgisi

Üye
Mesajlar
305
Tepkime puanı
10
Liv Hospital Saç Ekimi Sonuçları


Liv hospital saç ekimi merkezi müşterilerine memnuniyet sağlamak adına en son teknik yöntemleri kullanarak saç ekimi işlemi yapmaktadır. Saç ekimi günümüzde oldukça rağbet gören bir tedavi olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle sağlık turizmi adına yurt dışında yaşayan bir çok insan saç ekiminde ülkemizi terci etmektedir. Hem ekonomik olması hem de başarılı ekim merkezleri insanları ülkemize çekmektedir.

Liv Hospital saç ekimi merkezi en iyi doktorlar ile çalışan hastanede saç ekimi konusunda uzman doktorlar ile çalışılmakta ve saç ekimi yaptıran müşterilere en iyi sonucu vermeyi amçalamkatdır.

Saç ekimi yaptırmak isteyen bir çok insan bu işlemin nasıl yapıldığı, hangi teknikler kullandığı, forumlardaki müşteri yorumları ve resimlerine bakara karar vermektedirler. Saç ekim firmalarının müşterilerine hassas bir şekilde davranışı ve ekim sonrası ilgisi çok önemli bir konudur.

En sık sorulan sorulardan birisi ekim kaç sürer ve ekilen saçların tutup tutmaması kişiyi en çok tedirgin eden bir durumdur. Özellikle saç ekimi ameliyatı ne kadar sürer? Saç ekimi ağrılı bir işlemdir? Saç ekiminden sonra nasıl bir bakım yapılmalıdır gibi sorular en çok merak edilen konulardır.

Saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler bu bilgiler bilgilendirici olması bakımından önemlidir.
 • Ekim yapılan alanın genişliği
 • Donör bölgedeki saçların sıklığı
 • Saç tellerinin yeterli kalınlıkta olması
 • Ekimde önce ve sonra finasterid kullanımı
 • Ekimden sonra aspirin kullanımı
 • Ekimden sonra iltihaplanmaya karşı fucidin krem kullanımı
 • Ekim sonrası nasıl yatılır
 • Ekim sonrası hangi şampuan kullanılır
 • Ekim sonrası multivitamin kullanımı
 • Hangi teknikle saç ekimi yapılacağı
 • İmplante edilen greft sayısı
 • Prosedür takip edilir
 • Ekilen greft sayısı
Bu gibi soruların cevabını mutlaka ekim yapan doktora yada yardımcılara sormak gerekir. Bir prosedürde alınan ve ekilen greftler veya saç kökleri operasyonun süresini belirler. Her greftde 1-5 tel saç olabilir.

Saç Ekimi Sırasında Ağrılı Olur mu?​

Saç ekimi sırasında ağrı olur mu? Lokal anestezi ve ameliyat sonrası ağrı kesiciler sayesinde hayır, saç ekimi ağrılı olmaz. Hiçbir ameliyat tamamen ağrısız olamasa ve kısa süreli ve muhtemelen geçici bir rahatsızlık düzeyi mümkün olsa da, saç ekimi çoğu saç dökülmesi hastası için tipik olarak hoş ve kolay bir deneyimdir.

Saç ekimi merkezi ile görüşmeniz sırasında tedavi gününüzde neler bekleyeceğiniz konusunda bilgilendirileceksiniz , ancak cerrahi prosedürden endişe duymanız anlaşılabilir. Bir işlem sırasında nerede biraz rahatsızlık olabileceğini anlamak için iki ana saç ekimi ameliyatı tipine, FUT ve FUE'ye bakmamız gerekir.

FUT (Foliküler Ünite Nakli) veya 'STRIP', sağlıklı saç köklerinin bir donör bölgeden küçük şeritler halinde alınmasından oluşur. Daha sonra saç kökleri ayrılır ve tedavi edilecek alana yerleştirilir. Sağlıklı bir saç şeridi alındığında, prosedür biraz daha invazivdir, bu nedenle daha uzun iyileşme ve iyileşme süreleri sunabilir. Verici bölgede küçük yara izi de olabilir.

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) ile tek seferde az sayıda saç kökü alınır ve daha sonra ihtiyaç olan bölgeye nakledilir. Bu prosedür, daha zahmetli olmasına rağmen, çok az iz bırakır veya hiç iz bırakmaz ve 3 ila 7 gün arasında çok daha hızlı bir iyileşme süresi bırakır.

Her iki işlemden önce lokal anestezi uygulanacaktır ve bu biraz rahatsız edici olabilir. Bununla birlikte, bu tedavi sırasında herhangi bir rahatsızlığı büyük ölçüde en aza indirir.

Saç ekimi cerrahi bir işlemdir ve cerrah Dr. Munir Somji, ister lokal anestezi uygulanmış olsun ister işlem sırasında hafif bir rahatsızlık olsun, herhangi bir cerrahi müdahalede bir miktar rahatsızlık olabileceğini her zaman tavsiye edecektir, hasta işlem sırasında tamamen uyanıktır ve biraz çekme veya çekilme hissedebilir, ancak bu acı verici değildir. Lokal anestezinin güzelliği, rahatsızlığın gerçekten minimum düzeyde olması ve genel anestezinin potansiyel risklerinden hiçbirini taşımamasıdır.

Saç Ekimi Sonrası Ameliyat​

FUE ve FUT işlem sırasında herhangi bir ağrıya neden olmamasına rağmen, kafa derisinin tedavi edilen bölgelerinin ameliyat tamamlandıktan sonra hassas olması muhtemeldir. Bunun nedeni, çeşitli dokuların, tedaviyi takip eden günlerde kaçınılmaz olarak bir miktar kızarıklık ve şişmeye neden olacak çeşitli düzeylerde travmaya maruz kalmasıdır. Bu, tedaviden sonra birkaç gün boyunca alınan hafif ağrı kesicilerle kolayca yönetilebilir.

Herhangi bir cerrahi prosedürde bir miktar rahatsızlık olacaktır ve endişelenmek veya gergin olmak doğaldır. Bununla birlikte, YourHairDoc'taki tedavi öncesi görüşmenizde, tedaviniz için tam olarak hazırlanmanız için gerekli tüm bilgilere sahip olmanızı sağlayacağız, böylece hem fiziksel hem de duygusal olarak sizin için mümkün olan en rahat deneyim haline gelecektir. Saç ekimi ameliyatı acıtır mı? Yapabilir, ancak size mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için acıyı en aza indirmek için çalışıyoruz.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

H
Cevaplar
1
Gösterim
126
Alperen
Alperen
A
H
Cevaplar
2
Gösterim
142
MHT
MHT
M
B
Cevaplar
1
Gösterim
179
M
E
Cevaplar
0
Gösterim
153
eokulum
eokulum
E
E
Cevaplar
0
Gösterim
126
eokulum
eokulum
E
E
Cevaplar
0
Gösterim
121
eokulum
eokulum
E

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
43
Çevrim içi ziyaretçiler
24
Toplam ziyaretçi
67
Robots
19

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt