Kükürtlü Sabun Kullananlar Yorumları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi tarcin
  • 563 Görüntülenme
  • 6 Yorum
tarcin

tarcin

Üye
Mesajlar
62
Tepkime puanı
0
Kükürtlü sabun kullananlar faydası var mı? Akne lekeleri ve yara izleri için kükürt kullanabilir misiniz? Kükürt sivilceleri yok etmede nasıl etkili olur? "Kükürt" kelimesini duymak fen sınıfının anılarını çağrıştırabilir, ancak bu bol elementin doğal tıpta temel bir unsur olduğu ortaya çıktı. Antimikrobiyal özellikleri sayesinde, kükürt yüzyıllardır akne ve diğer cilt rahatsızlıklarının tedavisine yardımcı olmak için kullanılmıştır. Ayrıca kolayca erişilebilir. Kükürt, reçetesiz (OTC) akne ürünlerinin yanı sıra bazı reçeteli versiyonlarda yaygın olarak mevcuttur. Tedavi edebileceği akne türleri ve evde deneyebileceğiniz OTC ürünleri de dahil olmak üzere bu akne ile savaşan bileşen hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin

Kükürtlü Sabun Nasıl Etkisi Olur?​

Topikal akne tedavisi olarak, kükürt benzoil peroksit ve salisilik aside benzer şekilde çalışır. Ancak bu diğer akne ile savaşan bileşenlerin aksine, kükürt cildinizde daha nazik olma eğilimindedir. Kükürt, akne patlaklarına katkıda bulunabilecek fazla yağın (sebum) emilmeye yardımcı olmak için cildinizin yüzeyinin kurutulmasına yardımcı olur. Ayrıca gözeneklerinizin tıkanmasını sağlamak için ölü cilt hücrelerini kurutur. Bazı ürünler resorcinol gibi diğer akne ile savaşan bileşenlerle birlikte kükürt içerir.

Ne Tür Sivilceler İçin Etkisi Vardır?​

Kükürt, ölü cilt hücreleri ve aşırı sebum kombinasyonu ile oluşan sivilceler için en iyi şekilde çalışır. Bunlar, beyaz başlıklar ve siyahlar gibi daha hafif sivilce formlarını içerir. Yine de, sonuçların kullanıcılar arasında değişebileceğini akılda tutulması önemlidir. Ayrıca bazı akne türlerinde de işe yarayabilir, ancak bazılarında işe yaramaz. İlk adım, ne tür sivilceleriniz olduğunu belirlemektir. O zaman dermatoloğunuzla kükürt sizin için doğru olup olmadığı hakkında konuşabilirsiniz.

Orta Şiddette Beyaz ve Siyah Sivilceler​

Noninflamatuar olarak sınıflandırılan beyaz başlı sivilceler ve yada koyu, kırmızı aknenin en hafif formlarıdır. Yağ ve ölü cilt hücreleri birleşip saç köklerinize sıkıştığında olurlar. Eğer tıkanmış gözenek üstte açıksa, siyah bir lekedir. Tıkanmış gözenek kapalı bir üst ise, beyaz bir kafadır. Kükürt, beyaz başlar ve siyah lekeler ile yardımcı olabilecek bir OTC akne tedavisidir, çünkü iki ana elementi hedefler: ölü cilt hücreleri ve sebum. Salisilik asit de bu akne formuna yardımcı olabilir, ancak hassas bir cildiniz varsa bunun yerine kükürt deneyebilirsiniz.

Orta Şiddete Papüller ve Püstüleler​

Papüller ve püstüleler orta derecede enflamatuar akne bir şeklidir. Her ikisi de gözenek duvarlarındaki bir birikintiden oluşur, yoğun yağ ile kir oluşması gözenekleri tıkanmaya duyarlı hale getirir. Gözenekler daha sonra sertleşir ve ağrılı hale gelebilir. İkisi arasındaki temel fark, püstülerin daha büyük olması ve daha fazla irin olmasıdır. Püstüleler de genellikle sarı veya beyaz bir kafaya sahiptir. Kükürt orta derecede akne için yeterince güçlü bir tedavi değildir. Genel olarak, benzoil peroksit gibi diğer akne bileşenlerinden daha az etkilidir. Bunun yerine proactiv acil leke kabartma gibi başka bir OTC ürünü düşünebilirsiniz.

Yüksek Derecede Nodüller ve kistler​

Şiddetli akne enflamatuar nodüller ve kistlerden oluşur. Bunlar gözenekleriniz aşırı derecede iltihaplandığında ve tahriş olduğunda gelişir. Ayrıca derinin altında daha derindirler, bu da tedavilerini zorlaştırır. Şiddetli akne dokunmaya acı verebilir ve zamanla kızarabilir ve yara izi alabilir. Nodüllerin ve kistlerin şiddetli doğası göz önüne alındığında, bu sivilce formu evde tedavi edilemez. Benzoil peroksit denediyseniz ve sonuç görmediyseniz, kükürt de işe yaramaz. Bir dermatologdan tedaviye ihtiyacın olacak. Antibiyotik veya izotretinoin (Accutane) adı verilen A vitamini türevi gibi bir reçete önerebilirler. İnatçı kistleri çıkarmak için ameliyat gerekebilir.

Kükürtlü Sabun Kullananlar Yorumları

Ciltte Oluşan Sivilce Yaraları​

Sivilce patlakları geçmişiniz varsa, birkaç sivilce lekelerinizde olabilir. Bunlar renk ve boyut olarak değişebilir, ancak akne izlerinin ortak bir noktası vardır: Kurtulmaları zor. Kükürt kuruduğu ve ölü cilt hücrelerini temizlediği için, teoride izlerin görünümünü de azaltabilir. Ancak, kükürt ilk tedavi şekliniz olmamalıdır. İnatçı yaralar için, sivilce kurutucu serum gibi bir cilt aydınlatıcı ürünler kullanın.

Kükürtlü Sabun Tüm Cilt Tipleri İçin Güvenli midir?​

Diğer akne bileşenleri gibi, kükürt de ciltte tahrişe neden olma olasılığına sahiptir. Ancak, hassas ciltleriçin daha güvenli bir seçim olarak kabul edilir. Kükürt akne tedavisi olarak kullanıldığında, kükürt kurudan kombinasyona cilt tiplerinde sivilce patlaklarının temizlenmesine de yardımcı olabilir.

Olası Yan Etkiler ve Riskler​

Kükürt hassas ciltler için yeterince nazik olabilir, ancak yan etkiler için hala bir risk vardır. Aşırı kuruluk ve tahriş mümkündür. Akne için ilk kez kükürt kullanırken, günde bir kez uygulayın. Cildiniz ürüne alıştıktan sonra uygulamayı kademeli olarak günde iki veya üç katına çıkarabilirsiniz. Bir diğer husus da kokudur. Kükürt geleneksel olarak "çürük yumurta" kokusuna sahiptir, ancak çoğu ilgili akne ürünü değildir. Hoş olmayan kokular içermediklerinden emin olmak için kükürt ürünlerini bileğinizde test etmeyi düşünün.

Kükürt İçeren Losyonlar Temizleyiciler​

Kükürt bazı spot tedavilerde bir bileşen olsa da, temizleyiciler ve maskeler gibi diğer günlük akne ürünlerinde de mevcuttur. Kullandığınız kükürtlü ürün türleri de dozaj miktarını belirler. Örneğin, günde en fazla iki kez losyon uygulayabilir, spot tedavileri ise günde üç kez kullanabilirsiniz. Herhangi bir yeni akne ürününü kullanmadan önce, kükürt veya diğer önemli bileşenlere karşı hassas olup olmadığınızı görmek için bir yama testi yaptığınızdan emin olun. Düzeltme eki testi yapmak için: Kolunuzun içi gibi yüzünüzden uzakta küçük bir cilt alanı seçin. Az miktarda ürün uygulayın ve 24 saat bekleyin. Herhangi bir yan etki olmazsa ürünü yüzünüze uygulayabilirsiniz. Ancak kızarıklık, döküntü veya kurdeşen geliştirirseniz, ürünü kullanmayı bırakın.

Kükürtlü Sabun İle İlgili Olarak Genel Olarak Değerlendirme​

Akne tedavisi olarak, kükürt bir çok yerde ve aktarlarda yaygın olarak mevcuttur. Kükürt ürünlerini ineternet alışveriş sitelerinde bulabilirsiniz. OTC kükürt ürünleriyle ilgili sonuçlar görmüyorsanız, dermatologunuza reçete gücü versiyonlarını sorun. Bunlar genellikle başka bir akne maddesi türü olan sodyum sülfacetamid içerir. Her şeyden önce, kükürt tedavinize karşı sabırlı olun ve cildinizi herhangi bir değişiklik gösterip göstermediğini izleyin. Sonuçları görmeye başlamanız üç ay kadar sürebilir.
 
rooney43

rooney43

Üye
Mesajlar
195
Tepkime puanı
6
Kükürtlü sabun kullanan arkadaşımın zamanla saçlarında bulunan egzama tarzı kepek tarzı durumlar geçti. Önemli olan kükürtlü sabunun orijinal bulmak ev yapımı özel paketlenmiş sabunlar tamamen bileşenler kimyasal
 
Synergy

Synergy

Moderatör
Mesajlar
56
Tepkime puanı
0
Bir ara kullandım çok kötü bir kokusu var saçları aşırı kuruttu bittikten sonra almadım
 
N

Nofear

Üye
Mesajlar
14
Tepkime puanı
0
Hocam kükürtlü sabun bende kullandım benimkinin markası egza-s bende kötü bir koku bekliyordum ama cok güzel kokuyor
 
M

mustafaa

Üye
Mesajlar
206
Tepkime puanı
16
Hocam kükürtlü sabun bende kullandım benimkinin markası egza-s bende kötü bir koku bekliyordum ama cok güzel kokuyor
Ezgas markalı kükürt sabununu bende kullandım fakat genetik dökülme denen illette ne yazık ki sabun ve şampuanlar çok çok ufak etki ettiği için pek fayda alamadım fakat kokusu güzeldi
 
Alperen

Alperen

Üye
Mesajlar
264
Tepkime puanı
3
Özü ile yapılmış sabunların alınması taraftarıyım dikkat edin lütfen
 
R

Racing

Üye
Mesajlar
16
Tepkime puanı
0

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
12
Çevrim içi ziyaretçiler
11
Toplam ziyaretçi
23
Robots
15

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt