Konazol Şampuan Seboreik Dermatit İyi Gelir mi?

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Uzman
 • 627 Görüntülenme
 • 0 Yorum
U

Uzman

Moderatör
Mesajlar
107
Tepkime puanı
2
Konazol şampuan seboreik dermatit için iyi gelir mi, saçlarda oluşan yağlanma, kepeklenmeye, kaşıntıya geçirir mi, faydaları nelerdir ne için kullanılır? Kullanım Alanları ve Faydaları Kepek sorunuyla mücadele eden ve bu sorundan kurtulmak isteyenlerin en büyük yardımcılarından biri olan Konazol şampuan, saç derisindeki mantarlarla da savaşır. Özellikle kadınlar için saçkıran tedavisinde son derece etkili olan Conazole şampuanı; Saç derisini uyarır ve yeni ve sağlıklı saçların büyümesini önemli ölçüde destekler.Yağlı saçlı kişiler için doktorlar tarafından reçete edilen Conazole şampuan; Saçta aşırı sebum birikimini engeller ve saçın daha güzel, gür ve bakımlı görünmesini sağlar.

Bu yazıda kısaca Konazol şampuan nedir? Konazol şampuan ne işe yarar? Konazol şampuan kullanırken merak ettiğiniz soruları cevaplamak ve dikkat etmeniz gereken noktalara değinmek isteriz.

Konazol şampuan nedir?​

Biyomedikal ürünler grubunda yer alan bu şampuan; Hemen hemen tüm eczanelerde satılmaktadır. Daha sonra ürün; Esas olarak birçok saç probleminin tedavisi için reçete edilir.

Bu şampuan, mantarların neden olduğu saç sorunları için mükemmeldir; Ayrıca seboreik dermatitin neden olduğu kafa derisindeki kaşıntıyı giderir.

Reçete ile kullanılması gereken bu ürün bir ilaçtır. Etken maddesi ketokonazol olan Kanozol şampuanı; Ayrıca mantarın saçlı deride, boyun, göğüs, sırt ve üst kollarda büyümesini ve tüm vücuda yayılmasını engeller.

Konazol şampuan ne işe yarar?​

Tıbbi kullanım için formüle edilmiş ürün; Başta boyun, göğüs, ön kollar olmak üzere cildin farklı bölgelerinde görülebilen pembe, bronz, kahverengi hatta beyaz renklerde leke ve pulları tedavi eder.

Mantar enfeksiyonunun en önemli belirtileri arasında yer alan yukarıdaki belirtilere ek olarak seboreik dermatit yani saçlı deride kaşıntılı döküntü de yağlı ve saçlı deri tedavisi için reçete edilebilir.Ayrıca kafa derisi, saçkıran, saçkıran ve saçkıran mantar hastalıklarının neden olduğu kafa derisi kabuklarını ve kepeklerini iyileştirir.

Mantarlarla savaşan ve onları yok eden bu şampuan; Aynı zamanda saçların eski sağlığına kavuşmasına da yol açar.

Konazol Şampuan Faydaları​

Konazol şampuan kullanmanın en önemli faydalarını şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Mantar hastalıkları, saç derisi dökülmesi, kepek, yağlı saçlar vb. sebeplerle oluşan saç dökülmesi semptomları iyileştirir.
 • Saç köklerinde mantar oluşumuna neden olan bakterileri öldürür.
 • Kaşıntılı deri döküntülerini, yani seboreik dermatiti tedavi edin. Kaşıntılı saçları yok eder ve saç derisini rahatlatır.
 • Saç dökülmesini durdurur ve saç köklerini güçlendirir. Saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlar. Böylece saçlarınızı kalınlaştırır ve sorununuzun dökülmesini ve incelmesini engeller.

Konazol Şampuan Nasıl Kullanılır?​

Bu şampuanı kesinlikle doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmalısınız. Ürünü kullanmadan önce mutlaka bu ürünün kullanım talimatlarını dikkate almalısınız.

Doktorunuz veya dermatoloğunuz farklı bir şekilde reçete etmedikçe, şampuanı kullanmadan önce iyice çalkalayın.Ardından nemli saçlarınızı parmak uçlarınızla nazikçe ovalayın ve az miktarda şampuanı saç derinize masaj yaparak uygulamalısınız.

Bu arada şampuanı gözünüze değdirmekten kaçınmalısınız. Temas halinde bol su ile yıkanmalı ve şampuanla temizlenmelidir.

Saç derinize 3-5 dakika şampuanla masaj yaptıktan sonra şampuanın saç derinize nüfuz etmesi için 5 dakika beklemelisiniz.

Ardından saçınızı bol ılık suyla durulayıp yumuşak bir havluyla kurulamalısınız.

Konazol şampuanı haftada bir veya iki haftada bir kullandığınızda çok kısa sürede saç sorunlarınızda ciddi bir iyileşmeye şahit olabilirsiniz.

Konazol şampuanı kullanırken akılda tutulması gerekenler:​

Konazol şampuanın içindeki etken maddeye aşırı duyarlılığı olan kişiler tarafından bu şampuanın kullanılması bazı olumsuz sonuçlara neden olabilir.

Yan etkiler; Nadir de olsa genellikle alerjik yapıda veya aşırı dozda olan kişilerde görülür.

Yan etkilerden kaçınmak için Konazol şampuan kullanırken dikkat etmeniz gereken noktaları şu şekilde özetleyebiliriz:
Bu şampuanı yaz aylarında kullanacaksanız; Şampuanı en fazla üç gün boyunca günde bir kez kullanmalısınız.
Seboreik dermatit ve mantar tedavisi için şampuanı iki haftada bir kullanmalısınız. Doz aşımı yapmamaya özen göstermelisiniz.
Şampuan göz, burun, kulak gibi mukozal bölgelere temas ederse, etkilenen bölgeyi bol su ile yıkamalı ve şampuanı temizlemelisiniz.
Hamileyseniz veya bebeğinizi emziriyorsanız; Şampuanı kullanıp kullanamayacağınız konusunda doktorunuza danışmalısınız.
Çocuklarda mantar ve dermatit tedavisinde mutlaka doktor tavsiyesi ile bu şampuanı kullanmalısınız. Düzenli olarak reçeteli veya reçetesiz ilaç kullanıyorsanız, kullandığınız ilaçlar hakkında doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Konazol Şampuan Yan Etkileri​

Kremin etken ve yardımcı maddelerine karşı hassasiyeti olan veya aşırı doz alan kişilerde görülebilecek yan etkileri şöyle özetleyebiliriz:
 • Karın ağrısı
 • Nefes almada zorluk
 • Yüzde, dilde ve boğazda nefes almayı zorlaştıran şişme.
 • Ürtiker
Konazol şampuan ciddi yan etkileri arasındadır. Bu yan etkilerden bir veya birkaçını yaşıyorsanız; Acil tıbbi müdahale veya hastaneye yatış gerektirebilir. Yan etkileri bile ölümcül olabilir.

Bu nedenle yukarıdaki yan etkilerden herhangi birini yaşıyorsanız mutlaka size en yakın hastanenin acil servisine başvurmalısınız.
 • Cilt tahrişi
 • Kuru cilt
 • Saç kaybı
Bu şampuanın hafif yan etkilerinden biridir. Bu yan etkileri yaşıyorsanız şampuan kullanım sıklığını azaltmalısınız. Yan etkiler devam ederse, şampuanı kullanmayı bırakmalısınız.

Konazol Şampuan Fiyatı​

Konazol şampuan, doktor tarafından reçete edildiğinde SGK kapsamındadır. Eczaneden kendiniz almak isterseniz ortalama 10 TL ödemeniz gerekiyor.

Konazol Şampuan Kullanıcıları​

Başta Google olmak üzere arama motorlarında ve bloglarda Konazol şampuan kullanıcı yorumlarına baktığımızda birçok kişinin bu şampuanı mantar ve seboreik dermatit tedavisinde kullandığını ve bu şampuanla kepekten kurtulduğunu görebiliyoruz.

Şampuanın kaşınan saçları rahatlattığını ve insanları rahatlattığını yorumlardan anlayabiliriz.

Bazı yorumlarda şampuanla istenilen sonucun elde edilemediğine şahit olabiliriz. Örneğin şampuanın saçtaki kaşıntıyı artırdığını ve saç dökülmesine neden olduğunu yorumlarda görebiliyoruz.

Bu nedenle bu şampuanı doktorunuzun tavsiyesi üzerine kullanmanızı öneririz.Bu şampuanı daha önce kullandıysanız veya şimdi kullanıyorsanız; Kullanıcı deneyimlerinizi yazımızın yorum kısmına yazarak görüş ve önerilerinizi siz değerli takipçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.

Konazol şampuan saç dökülmesini önler mi?
Konazol medikal şampuan saç dökülmesine iyi gelen şampuanlardan biridir. Conazol saç dökülmesini önler ve saçı daha dolgun ve sağlıklı yapar. Saçları kökten uca besleyen Konazol medikal şampuan, kırılmalara ve saç dökülmesine karşı oldukça etkilidir.

Konazol şampuanı kaç gün kullanmalı​

Konazol şampuan her gün mü kullanılır, kaç gün kullanılmalıdır, medikal şampuan 5 günde bir kullanılıyorsa diğer saç problemlerine göre mite kullanım sıklığı değişiklik gösterebilir. Saçlı bölgedeki egzama için doktor tavsiyesi ile haftada bir kez kullanılır.

Konazol şampuan saç rengini açar​

Konazol, saçlarını boyayanların ve kimyasal saç ürünleri kullananların kullanması gereken şampuanlardan biridir. Kimyasal boyalardan zarar görmüş saçların açılmasını sağlar.

Konazol şampuan egzamaya iyi gelir
Konazol tıbbi şampuan, kafa derisindeki egzama için en iyi ilaçlardan biridir. Doktorlar genellikle egzama üzerindeki iyi etkileri nedeniyle reçete eder. Konazol şampuan kortizonlu bir ürün değildir ve egzamaya iyi gelir.

Konazol şampuan vücutta kullanılır mı?​

Konazol şampuanı banyo yaparken vücut ve yüz için kullanmanın hiçbir zararı yoktur. Aşı yaptırmadan yüzünüzde kullanabilirsiniz.

Konazol şampuan genital bölgede kullanılır mı?​

Conazole şampuan genital bölgeye mi uygulanıyor, conazole şampuan vajinaya mı uygulanıyor sorusuna cevap vermek için banyo sırasında genital bölgede kullanılmasında bir sakınca yoktur. Haftada bir kez kullanabilirsiniz.

Bu yazımda sizlere Konazol şampuan hakkında bilgi vermeye çalıştım, yorum kısmına yazarak soru sorabilirsiniz.
 

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
56
Çevrim içi ziyaretçiler
29
Toplam ziyaretçi
85
Robots
17

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt