Konazol Şampuan Nasıl Kullanılır?

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Moonlight
 • 715 Görüntülenme
 • 5 Yorum
Moonlight

Moonlight

Üye
Mesajlar
46
Tepkime puanı
1
Doktor tarafından tavsiye edilen Konazol şampuan nasıl kullanılır sorusu sıklıkla karşımıza çıkabilmektedir. Çünkü uygun koşullarda kullanılmadığı takdirde saç yapısında zararlı sonuçlar oluşturabilir. Bu yüzden aşağıda yer alan kriterler doğrultusunda kullanmanız gerektiğini bir kere daha hatırlatalım.

 • Tek seferde çok fazla kullanmamalısınız. Dozunu ayarlayabilmelisiniz.
 • Çok uzun süre boyunca kullanmamalısınız.
 • Doktorunuz tavsiye etmeden kullanmanız tavsiye edilmez.
 • Doktorunuz bahsettiği sıklıkta kullanmanız gerekir.
Yukarıda yer alan maddelerdeki adımlar ile sizler de Konazol şampuan nasıl kullanılır sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Buna ek olarak şampuanın kullanım esnasında da nasıl uygulanması gerektiği hakkında sorular bulunmaktadır. Nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız gelin birlikte görelim.
konazol şampuan nasıl kullanılır.jpg

Konazol Şampuan Nasıl Kullanılır?​

Konazol şampuan nasıl kullanılır sorusuna yanıt verecek olursak bir düzeni ve kullanım stili olduğunu söylemek doğru olacaktır. Aşağıda yer alan adımları takip ederek en doğru şekilde bu şampuanı kullanabilirsiniz.

 • Kullanmadan önce saçınızı saf bir şekilde yıkamalısınız. Bol su ile yıkadıktan sonra aşağıdaki adımlara geçebilirsiniz
 • Sonrasında elinize az bir miktar şampuan dökmelisiniz. Eğer ki elinize dökmeden saçınıza dökerseniz kontrollü bir şekilde ayarlanamadığından sıkıntı yaşayabilirsiniz.
 • Az miktarlı bu şampuanı saç derisine yedirecek şekilde uygulamalısınız. Masaj yaparak daha kolay bir hale getirebilirsiniz.
 • Yedirme işleminde sonra bir müddet beklemelisiniz. (ortalama 1-2 dakika)
 • Bekleme işleminin ardından yıkama işlemine geçebilirsiniz. Bol su ile yıkayarak saç üzerinde kalıntı kalmamasını sağlamalısınız.

Yukarıda yer alan adımları takip ederek Konazol şampuan nasıl kullanılır sorusunun yanıtına ulaşmanız mümkün hale gelecektir. Bu kullanım stili dışında kullanmanız saçınıza ve saç derinize zarar verebilir. Bunun için en doğru şekilde kullanmanız gerekir. Eğer ki bu adımlar dışında uygulamanız gereken bir şey olursa mutlaka hekimiz sizi bilgilendirecektir. Hekiminizin bilgisi dışında bu şampuanı kullanım şeklinizi değiştirmemelisiniz.

Konazol Şampuan Ne Kadar Kullanılmalı?​

Konazol şampuan nasıl kullanılır sorusu içerisinde ne kadarlık bir süre dahilinde kullanmamız gerektiği sorulan sorulardan biridir. Bu sorunun yanıtına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 • Aralıksız kullanım sağlanacaksa eğer en fazla 15 gün üst üste kullanılabilir.
 • Aralıksız değil de ara vere vere kullanılacaksa bu ürün en fazla 2 ay boyunca kullanılabilir.
Bu kullanım süresi dışında ek olarak kullanmanız saç yapınıza zarar verecek ve daha kullanışsız bir ürün olacaktır. Bunun için doktorunuzun verdiği koşullar doğrultusunda bu ürünü kullanmanız tavsiye edilir. Bu bilgiler ile sizler de Konazol şampuan ne kadar kullanılmalı sorusunun yanıtına ulaşabilirsiniz.
konazol şampuan.jpg

Konazol Şampuan Fiyatı 2022​

Konazol şampuan fiyatı 2022 tarihleri içerisinde 30 TL’ye yakın bir ücret ile satılmaktadır. Doktorunuzun tavsiyesi üzerine size en yakın eczaneden bu şampuanı satın alabilirsiniz. Ancak kendi başınıza bu şampuanı kullanmamalı, aksi takdirde şampuanın yan etkileri ile karşılaşabilirsiniz.
Bu ürünü internet üzerinden araştırdığınızda genellikle muadillerini görebilir, ürünün aslını bulamayabilirsiniz. Eğer ki bulamazsanız eczanelerden almanız gerektiğini söylemeliyiz. Hemen hemen her eczaneden kolay bir şekilde temin edebilirsiniz. Eğer ki stoklarında yok ise ricanız üzerine getirtebileceğinizi unutmayınız.
Konazol şampuan fiyatı 2022 tarihi için olup her sene farklı fiyat politikası ile satışa sunulabilir. Eğer ki eskiden bu şampuanın fiyatının daha uygun olduğunu düşünüyorsanız ürünün fiyatında artış yaşandığını, ülke genelinde ekonomik sıkıntılardan kaynaklandığını unutmamalısınız.
Şu anda aldığınız ürün seneye çok daha farklı fiyatlandırmalar içerisinde olabilecek ve şu anki fiyata alamıyor olabileceksiniz. Bu sebepten dolayı eğer bütçeniz var ise en yakın zamanda almanız tavsiye edilir. Tabi ki bu durum doktor kontrolünde olmalıdır.
 
A

Alperen

Üye
Mesajlar
258
Tepkime puanı
3
Konazol nasıl uygunlanır.png


Konazol şampuna uygulama şu şekilde oluyor, deri ve saçlı derinin hastalıklı bölgesine uygulanır.3-5 dakika bekletildikten sonra su ile durulanır. Sadece saçlar değil, deri de iyice yıkanmalıdır. Genellikle bir avuç içi kadar şampuan bir yıkama için yeterlidir.
 
A

Alperen

Üye
Mesajlar
258
Tepkime puanı
3
Seberoik dermatit olanlar bu şampuan dan kullanıyor ve saçlı derisinde kızarıklık olan gözle görülmeyen saç hastalıkları için birebir bir şampuan tabi her şampuan herskete aynı etkiyi gostermiyor
 
D

Dejampe

Üye
Mesajlar
12
Tepkime puanı
0
Vichy Dercos şampuan kullanabilirsin seboreik dermatit için konazol şampuan da kullan hangisi daha iyi ise onunla devam et hocam
 
L

Levent

Üye
Mesajlar
145
Tepkime puanı
5
Saç dökülmesi yaşadığım vakitler özellikle genetik dökülmesi olanlar birbirine destek amaçlı kombinler yaparlardı. Benim de saç dökülmem genetik dökülme olduğu için Konazol, Minoxil, Tretin krem Proscar gibi bu maddelerle saçlarımı korumaya ve tekrar saçların çıkması için bir mücadele veriyordum. Bir süre rogaine solüsyon ile gerçekten etkileyici sonuçlar aldım hatta zayıf saçlarım muhteşem şekilde kap kalın kalınlaşmıştı o süreçte konazol şampuanı haftada 1 defa saçlarımı köpüklü şekilde bekleterek bunun süresi 5 dk gibi daha sonra yıkardım. Konazol şampuan bildiğim kadarıyla saçlı deride mantar gibi başlangıç olanlara verilir.
 
A

Alperen

Üye
Mesajlar
258
Tepkime puanı
3
Konazol şampuan rengi açık kırmızı gibiydi değiştirme oldu mu acaba?
 

Users who are viewing this thread

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
4
Çevrim içi ziyaretçiler
6
Toplam ziyaretçi
10
Robots
15

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt