Konazol Şampuan Kullananlar

Konazol Şampuan Kullananlar

Arkadaşlar saç yağlanması kepek kaşıntı için konazol şampuanı kullananlar varmı bu ürün genellikle mantar kepek seboreik dermatit tedavisinde kullanılan, saç derisinde yağlanma, kabuklanma, kaşıntı, mantar ve kepeklenme gibi saç problemlerinin giderilmesinde kullanılan ve ücreti devlet tarafından karşılanmayan sadece eczanelerde satılan bir ilaçlı şampuandır. Konazol şampuan içerisinde %2 oranında ketakonazol etken maddesi ihtiva etmektedir. Ketakonazol mantar öldürücü etkisi olan bir maddedir. Bu şampuan saçlı deri sorunlarını 1 ay gibi kısa sürede yok etmektedir. Kullanımı haftada 3 defa olarak saçlarda 3 - 4 dakika bekletilerek yıkanması gerekir. Sonrasında ise saçları iyice durulamak yeterlidir. Konazol şampuan ile saçları çok sık yıkamak saç derisinde aşırı kuruluğa ve bunun sonucu olarak ciltte tahriş gibi sorunlara yol açabilir. Bu sebeple haftada 3 defadan fazla kullanılması önerilmemektedir. Bir diğer etkisi ise Anti DHT özelliği ile saç dökülmesine sebep olduğu bilinen DHT oluşumunu azaltarak saç dökülmelerini önlemede yardımcı olarak kullanılabilir. Saç köklerine bağlanan DHT hormonlarını azaltır sebum hücrelerinin daha düzgün çalışmasına yardımcı olur. Yeni saç oluşumunda faydası olduğunu yorumlarda yazanlar var. Konazol şampuan kullananlar etkilerini ve sonuçlarını buradan paylaşalım faydalı bir konu olur.
6 6
1
Haftada 1 kere 5 dakika bekleterek bu şampuanla yıkıyorum yağlanma açısından önleyici
0

Kelaynak

Yeni Üye
Üye
Katılım
29 Mayıs 2021
Konular
0
Mesajlar
16
Arkadaşlar saç yağlanması kepek kaşıntı için konazol şampuanı kullananlar varmı bu ürün genellikle mantar kepek seboreik dermatit tedavisinde kullanılan, saç derisinde yağlanma, kabuklanma, kaşıntı, mantar ve kepeklenme gibi saç problemlerinin giderilmesinde kullanılan ve ücreti devlet tarafından karşılanmayan sadece eczanelerde satılan bir ilaçlı şampuandır.

Konazol şampuan içerisinde %2 oranında ketakonazol etken maddesi ihtiva etmektedir. Ketakonazol mantar öldürücü etkisi olan bir maddedir.

Bu şampuan saçlı deri sorunlarını 1 ay gibi kısa sürede yok etmektedir. Kullanımı haftada 3 defa olarak saçlarda 3 - 4 dakika bekletilerek yıkanması gerekir. Sonrasında ise saçları iyice durulamak yeterlidir.

Konazol şampuan ile saçları çok sık yıkamak saç derisinde aşırı kuruluğa ve bunun sonucu olarak ciltte tahriş gibi sorunlara yol açabilir. Bu sebeple haftada 3 defadan fazla kullanılması önerilmemektedir.

Bir diğer etkisi ise Anti DHT özelliği ile saç dökülmesine sebep olduğu bilinen DHT oluşumunu azaltarak saç dökülmelerini önlemede yardımcı olarak kullanılabilir.

Saç köklerine bağlanan DHT hormonlarını azaltır sebum hücrelerinin daha düzgün çalışmasına yardımcı olur. Yeni saç oluşumunda faydası olduğunu yorumlarda yazanlar var.

Konazol şampuan kullananlar etkilerini ve sonuçlarını buradan paylaşalım faydalı bir konu olur.
 
0

Mete

Üye
Üye
Katılım
18 Haziran 2021
Konular
0
Mesajlar
70
Yakın bir arkadaşım egzama konusunda çok muzdarip doktoru bundan verdi kullandı bir miktar iyi gibi geldiğini söylesede yine egzama devam ediyordu
 
0

Mete

Üye
Üye
Katılım
18 Haziran 2021
Konular
0
Mesajlar
70
Özellikle kepek önleyicidir, internet mecrasında gösterilen pahalı kepek önleyici şampuanlar yerine konazal şampuan tercih edin, ilk yıkamadan ve ilerki süreçte kepek oluşumunu çözdüğünü göreceksiniz. Hergün yıkamaktan kaçının lütfen.
 
0

Alone

Yeni Üye
Üye
Katılım
18 Haziran 2021
Konular
0
Mesajlar
15
Saçlarımda çok sık yağlanma var hangi şampuanı kullandıysam fayda etmedi konazolu hergün kullansam uzun süre yağlanmayı önler mi?
 
0

GÖKDEMİR

Üye
Moderatör
Katılım
31 Mayıs 2021
Konular
0
Mesajlar
174
Haftada 1 kere 5 dakika bekleterek bu şampuanla yıkıyorum yağlanma açısından önleyici
 

Users who are viewing this thread

Üst Alt