Konazol Şampuan Kullananlar Yorumları

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Kelaynak
  • 1K Görüntülenme
  • 14 Yorum
K

Kelaynak

Üye
Arkadaşlar saç yağlanması kepek kaşıntı için konazol şampuanı kullananlar var mı, bu ürün genellikle mantar kepek seboreik dermatit tedavisinde kullanılan, saç derisinde yağlanma, kabuklanma, kaşıntı, mantar ve kepeklenme gibi saç problemlerinin giderilmesinde kullanılan ve ücreti devlet tarafından karşılanmayan sadece eczanelerde satılan bir ilaçlı şampuandır.

Konazol şampuan içerisinde %2 oranında ketakonazol etken maddesi ihtiva etmektedir. Ketakonazol mantar öldürücü etkisi olan bir maddedir.

Bu şampuan saçlı deri sorunlarını 1 ay gibi kısa sürede yok etmektedir. Kullanımı haftada 3 defa olarak saçlarda 3 - 4 dakika bekletilerek yıkanması gerekir. Sonrasında ise saçları iyice durulamak yeterlidir.

Konazol şampuan ile saçları çok sık yıkamak saç derisinde aşırı kuruluğa ve bunun sonucu olarak ciltte tahriş gibi sorunlara yol açabilir. Bu sebeple haftada 3 defadan fazla kullanılması önerilmemektedir.

Bir diğer etkisi ise Anti DHT özelliği ile saç dökülmesine sebep olduğu bilinen DHT oluşumunu azaltarak saç dökülmelerini önlemede yardımcı olarak kullanılabilir.

Saç köklerine bağlanan DHT hormonlarını azaltır sebum hücrelerinin daha düzgün çalışmasına yardımcı olur. Yeni saç oluşumunda faydası olduğunu yorumlarda yazanlar var.

Konazol şampuan kullananlar etkilerini ve sonuçlarını buradan paylaşalım faydalı bir konu olur.

T

tiger

Üye
Konazol şampuan yağlanma için her gün kullanıma uygunmudur

Mete

Mete

Üye
Yakın bir arkadaşım egzama konusunda çok muzdarip doktoru bundan verdi kullandı bir miktar iyi gibi geldiğini söylesede yine egzama devam ediyordu

Mete

Mete

Üye
Özellikle kepek önleyicidir, internet mecrasında gösterilen pahalı kepek önleyici şampuanlar yerine konazal şampuan tercih edin, ilk yıkamadan ve ilerki süreçte kepek oluşumunu çözdüğünü göreceksiniz. Hergün yıkamaktan kaçının lütfen.

L

Levent

Üye
T

tiger

Üye
Saçlarımda çok sık yağlanma var hangi şampuanı kullandıysam fayda etmedi konazolu hergün kullansam uzun süre yağlanmayı önler mi?

GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Haftada 1 kere 5 dakika bekleterek bu şampuanla yıkıyorum yağlanma açısından önleyici

L

lastmorn

Üye
Önceleri sürekli kullandığım bir şampuandı çok etkisi var hem yağlanmaya hemde genetik dökülmeye

M

Musti

Üye
Eczanede Fiyatı ne kadar şuan bilen var mi

L

Luiz

Üye
2022 yılı fiyatı 20 tl

crown

crown

Üye
Konazal şampuan kullananlar saç tedavisi yapıyor ise haftada 1 defa saçlı derisinde güzelce yıkayıp 5 dk gibi köpükleri ile bekletip güzel sonuçlar alabilir, çok sık yıkamamalı sürekli yıkamada saç telleri zamanla inceldiğini okumuştum. BAzen düşünüyorum saç çıkaran şampuan diye satış yapıyorlar ya ben bunlara itimat etmiyorum gerçekten üzücü birşey bu , şampuan saçlı deriyi yıkamak saç köklerine kimyasal çok fazla zarar vermeden sağlıklı bir saçlı deriye sahip olmaktır. Vichy şampuanları dünyada da söz sahibi olduğu için içerik olarak iyidir diye düşünüyorum veya gimdes onaylı şampuanlar olabilir

PLAYMAKERS

PLAYMAKERS

Üye
Yaklaşık aralıklarla 4-5 yıl konazol şampuanı kullandım yani bir iyi geldi bir gelmedi saçları inceltiyor şu an artık kullanmıyorum

M

maximum

Üye
Yaklaşık aralıklarla 4-5 yıl konazol şampuanı kullandım yani bir iyi geldi bir gelmedi saçları inceltiyor şu an artık kullanmıyorum
Nizoral şampuan kullanmayı öneriyor musunuz. Bildiğim kadarıyla sebore dermatit sıkıntısı olanlar genelde bunu kullanıyor

revivo

revivo

Üye
Konazal şampuan herkesin evinde olmalı 2 haftada 1 defa herkes kullanmalı, güzel bir şampuan kırmızı renkte saçları deride hemen hemen arada sıkıntılar olabiliyor stres sıkıntı psikolojik etkenler gibi biz bunu fark edemiyoruz bazen işte bu durumda iyi gelir 2 haftada 1 defa kullanmalı herkes :)

S

Sefa

Üye
saç ekimi sonrası arkadaşımın şok dökülme başlayınca kafasında saçlı deride acayip derecede kepekler vardı bende kendisine kesinlike konazol şampuan kullan kısa sürede kepekten kurtulursun dedim. @Mete şampuan olarak ne önerisin

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
5
Toplam ziyaretçi
5
Robots
11

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt