Ketoral Şampuan Ne İşe Yarar?

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Moonlight
 • 604 Görüntülenme
 • 2 Yorum
Moonlight

Moonlight

Üye
Mesajlar
46
Tepkime puanı
1
Saç bölgesinde mantar problemi yaşayan kullanıcıların sıklıkla sorduğu sorulardan birisi Ketoral şampuan ne işe yarar sorusu olacaktır. Çünkü genel olarak kullanıcılar bu şampuanların kullanımı ile yaşadığı problemleri giderebilmektedir. Ancak belli başlı kullanım stilleri ve kullanım süresi bulunmaktadır. Her önüne gelenin kullanmaması gereken bir ürün olduğundan dikkat edilmesi gerekir. Eczanelerden tek ulaşabileceğiniz bu şampuan doktor gözetiminde kullanılması gerekir. Çünkü bu şampuanlar içerdiği etken madde sebebiyle yanlış kullanım durumunda sıkıntılar çıkarabilir. Sizler de bu şampuanı doktorunuz tavsiye etmeden kullanmamalısınız. Aksi takdirde farklı farklı problemler ile de karşılaşabilirsiniz. Peki o halde gelin birlikte Ketoral şampuan ne işe yarar sorusunun yanıtını bulmaya çalışalım.
ketoral şampuan ne işe yarar.jpg

Ketoral Şampuan Ne İşe Yarar?​

Saç problemi yaşayan kişiler doktor tavsiyesi ile ketoral şampuan kullanmak istemektedir. Elbette bu şampuan her ne kadar faydalı olsa ne işe yarar gelin birlikte görelim.
 • Mantarın büyümesini, yayılmasını engellemektedir.
 • Saçkıran hastalığının çözümünde de kullanılır.
 • Saç derisinde renk değişiminde tercih edilir.
 • Pullanma sorunları için de kullanımı bulunmaktadır.
 • Kaşıntılı cilt döküntüsü sorunu için kullanılır.
Yukarıda yer alan maddelerin tedavisinde kullanılan ketoral şampuan dikkatli kullanılması gereken bir ürün olduğunu hatırlatmakta fayda vardır. Doktorunuzun haberi olmadan ya da tavsiyelerine uymadan kullanılan şampuan kişiye zarar vermekten başka bir şey yapmayacaktır. Bunun için gelin sizlerle birlikte Ketoral şampuan zararları hakkında olan yazımızı okuyalım.

Ketoral Şampuan Zararları​

Ketoral şampuan, kuralları dışında kullanıldığı takdirde kişiye zarar verebilir ve hastalığının etkisini arttırabilir. Bunun için bu şampuanı kullanırken doktor gözetiminde kullanmalısınız. Kullanım süresi olarak belirtilen süreyi aşmamalısınız. Belirtilen dozları aşmamalı, ek takviye yapmamalısınız. Ayrıca gözünüze ve ağzınıza değdirmeden kullanmaya dikkat etmelisiniz. Eğer ki değerse yıkamayı unutmamalısınız. Son olarak da saçınızı durulurken saçınızda şampuan kalıntısı bırakmamalısınız.

Yukarıda yer alan adımlara uymadığınız takdirde birtakım zararlar ile karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Bunun için dikkatli olmalı ve sağlığınızı korumalısınız. Eğer ki dikkat etmezseniz aşağıda yer alan maddelerdeki etkiler ile karşılaşabilirsiniz.
 • Nefes darlığının yaşanmaya başlaması
 • Yutkunma zorluğu çekilmesi
 • Alerjik reaksiyonlar gerçekleşmesi
 • Yüz, dudak, ağız ve dil bölgesinde şişmelerin oluşması
 • Saç derinizde kuruluklar meydana getirmesi
Ve kullanım dahilinde daha birçok sorunla da karşılaşmanız mümkündür. Bunun için bu etkiler ile karşılaştığınızda size en yakın sağlık kuruluşuna giderek başvurmalısınız. Gerekli müdahaleler konusunda sizlere yardımcı olacaklardır.

Ketoral Şampuan Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler​

Ketoral şampuan ne işe yarar sorusu ardından yan etkilerini bilerek kullanmak gerekecektir. Ayrıca alerji riski var ise doktorunuza bunu danışmanız gerektiğini unutmamalısınız. Gerekli incelemeler sonucunda bu şampuana alerjinizin olup olmadığını sizlere açıklayacaklardır. Eğer ki alerji riskiniz var ise muadillerini kullanmanız da sizlere fayda sağlayabilir. Ayrıca bu şampuanı bebeklerde ve çocuklarda kullanmanız tavsiye edilmez. Sadece yetişkinler bu şampuanları kullanabilir. Bebeklerde ve çocuklarda olası etkilerde ağır sonuçlar yaşanabileceğinden dolayı kullanımı istenilmez. Doğru hastalık sonucu kullanıldığından emin olmalısınız. Her saç hastalığı için bu şampuanın olumlu etki oluşturacağı kaidesi yoktur. Bu sebepten dolayı doktorunuzun tavsiyesi var ise kullanmanız gerekir. Ayrıca saç derisindeki mantarların tedavisi için ketoral yerine doğal tedavi yöntemleri kullanmanız olası yan etkilerini önleyecektir. Kimyasal kullanmadan gerçekleşen tedavi çok daha sağlıklı bir yol olsa da tedavi süreci ketarol kadar hızlı olmadığından dolayı pek tercih edilmemektedir. Eğer ki sizler de süre konusunda sıkıntınız yok ise önce doğal yollar ile tedavi etmeyi deneyebilirsiniz. Örnek olarak bal ve çay ağacı suyu sıklıkla kullanılan yöntemlerdendir.
 
Alperen

Alperen

Üye
Mesajlar
264
Tepkime puanı
3
Ketoral şampuan kullananlar genelde saçında bulunan kepekler için hatta daha sert kabuklanma için kullanırlar.
 
L

Leidboy

Üye
Mesajlar
6
Tepkime puanı
0
saç bakımı yapan veya saçları dökülen kişilerin kesinlkle kullanması gerekir.
 

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
16

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt