Ketoral Şampuan Ne İçin Kullanılır?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Uzman
  • 1K Görüntülenme
  • 4 Yorum
U

Uzman

Moderatör
Mesajlar
107
Tepkime puanı
2
Ketoral Şampuan Ne İçin Kullanılır


Ketoral şampuan saçlarda aşırı yağlanma, yoğun kepek oluşumunu, seboreik dermatit, sedef hastalığı, kafa derisi kaşıntısı ve deri kabuklanmasına sebep olan mantar varlığını ortadan kaldırarak bu rahatsızlıkların kısa süre içerisinde giderilmesini sağlayan anti fungal etkileri olan bir şampuandır. Özellikleri bakımından oldukça etkili olan bu şampuan vücudun diğer yerlerinde kullanılır mı, yüzde sivilce izlerini geçirir mi, yüz için kullanılır mı, diğer cilt rahatsızlıklarını önlemek içinde kullanılabilir. Bu şampuan ayrıca Androgenetik saç dökülmesini önleyici etkileri olan saç incelemelerini, dökülmeleri ve saç kayıplarının azaltılması içinde kullanılır. Saçlarda yoğun kepek, aşırı yağlanma, seboreik dermatit ve saç derisinde pullanma gibi sorunlar için üretilmiş içerisinde mantar öldürücü ketakonazol maddesi içeren medikal bir şampuandır. Saçlarda oluşan yoğun kepeklenme ve yağlanma problemi piyasada satılan market şampuanları ile tedavi edilmesi olanaksızdır. Günlük kullanılan market şampuanları kafa derisini temizlese bile kalıcı bir tedavi yapmaz market şampuanları bu gibi saç sorunlarını anlık temizlesede ilerde yağlanma kepeklenme ve mantar hastalığı gibi sorunlar tekrar ortaya çıkacaktır. Bu tip rahatsızlıkların tedavisi için daha etkili ürünler kullanmak gerekir.

Ketoral Medikal Şampuan Nedir Ne İçin Kullanılır​

  • Lokal etkili antimikotik (mantara karşı etkili)
  • Yoğun kepek oluşumu
  • Saçlı deri kabuklanma ak
  • Kaşıntı, kızarıklık, sivice tedavisi
  • Medikal Şampuan 100 cc içeriği
  • Ketokonazol 20

Şampuanın Etki Mekanizması​

İmidazol dioksolanın sentetik bir türevi olan ketokonazol geniş spektrumlu antifungal (saç derisindeki mantara karşı etkili) özelliğe sahiptir. Fungal hücre membranlarının hayati bileşiği olan, ergosterol sentezini önleyerek pitirosporum ovale’yi azaltılmasını sağlar.
Ketokonazol seboreik dermatit, pitiriasis versikolar ve pitiriasis kapitis (saçta kepek) esnasında görülen kabuklanma ve kaşıntı oluşmasını giderir. Plazma ketokonazol düzeyleri saptanamaz ve deri yoluyla absorpsiyonu ihmal edilebilecek kadar azdır.

Saçlarda yoğun kepeklenme, seboreik dermatit, yağlı egzama, saç derisi kaşıntısı, pitiriasis versikolor gibi pitirosporum mayalarına karşı etkilidir.

Konazol şampuan saç dökülmesi önlemek içinde faydası vardır yalnız bu etkiden çok bişey beklememek gerekir. İçerisindeki ketakonazol antiandrojen etki göstererek kıl foliküllerine baskı yapan DHT oluşumunu azaltır. Şampuanın bu etkisi sadece yüzeyseldir.

Ketoral Şampuan Kullanım Uyarıları​

Gözlerle temas ettirmeyin ve yanlışlıkla temas ettiyse gözleriniz bol suyla yıkanmalıdır.
Hamileliğin ilk üç ayında ve emziren annelerde kullanılması önerilmez.
Çocuklarda güvenilirliği tespit edilmediğinden kullanımı tavsiye edilmez.
Herhangi bir kimyasal yada duyarlılık reaksiyonu görülürse kullanımı bırakılmalıdır.

Ketoral Şampuan Yan Etkileri​

Konazol şampuan ile uygulanan tedaviye genellikle iyi tahammül edilir. Diğer şampuanlarda olduğu gibi şampuan kullanımında bölgesel yanma, kaşıntı, yağlanma ve kuruluk görülebilir. Bu yan etkileri seyrektir ve az kişide görülebilir. Konazol şampuan ender olarak saçları fön, boyama, ısıl işlem ve perma gibi nedenlerde yıpranmış saçlarda renk açılması yapabilir.

Ketoal Şampuan Yüze Sürülür mü? Kullanım Şekli​

Saçlar iyice ıslatılır ve bir miktar şampuan ile 2 dakika köpürtülerek yıkama yapılır. İkince defa saçlarda 5 dakika bekletip hafifçe saç derisine masaj yaparak yıkanır ve sonrasında durulama yapılır. Haftada 2 defa veya 3 güne bir kullanımı önerilmektedir, çok sık kullanmayın saç derisininin yağ dengesini bozabilir ve aşırı kurutma yapabilir.

Konazol Şampuan Ne Kadar Süre Kullanılır​

Saçlarınızdaki problemler 3-4 hafta kadar kullanımdan sonra ortadan kalksa bile şampuan kullanımını bırakmayın. Bu gibi sorunlar şampuanı kullanmayı bıraktıktan sonra kendiliğinden tekrar ortaya çıkabilir. Haftada 2 defa 3-4 ay kadar kullanımı önrilmektedir. Genetik saç dökülmesinde 4 güne 1 kullanımı ve 6 aydan fazla süre ile kullanılması uygun olur.

Ketoral medikal şampuan kullananlar varsa ne için kullandığını gördüğü etkileri bu başlık altından yazarlarsa kullanacak arkadaşlara ön bilgilendirme olur.
 
rooney43

rooney43

Üye
Mesajlar
195
Tepkime puanı
6
Ketoral şampuan uzun zamandır takip ettiğim bir şampuan bu şampuan genelde saçlı deri hastalıkları bulunan kişilere veriliyor, saçlı deri hastalığı egzema gibi ve gözle görülmeyen saçlı deride çok fazla yağlanma yapan sivilce oluşumu gerçekleşen saçları yıkamak için cilt doktorları tarafından tavsiye edilir.
 
L

Levent

Üye
Mesajlar
145
Tepkime puanı
5
Egzema gibi saçlı deride farklı bir sac derisi hastalığı olduğunda bunu öneriyor doktorlar. 5 dk köpüklü şekilde beklemesi gerekiyor
 
life

life

Üye
Mesajlar
50
Tepkime puanı
2
Arkadaşlar şampuanı bir çok doktor kullanım için öneriyor bu konuda görüşünüz nedir.
 
A

Alcapone

Üye
Mesajlar
43
Tepkime puanı
1
Önceleri kullanıyordum şuan bıraktım etkili bir yağlanma önleyici haftada 2 defa kullanmak yeterli
 

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
3
Toplam ziyaretçi
3
Robots
15

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt