Ketoral Şampuan Nasıl Kullanılır?

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Moonlight
 • 800 Görüntülenme
 • 1 Yorum
Moonlight

Moonlight

Üye
Mesajlar
46
Tepkime puanı
1
Saç mantarı, kaşıntısı ve pullanması yaşayan kişilerin sıklıkla başvurduğu yöntemlerden birisi olan ketoral şampuan nasıl kullanılır sorusu ile karşı karşıya kalabilmekteyiz. Doktorlar tarafından tavsiye edilen bu şampuan aktif olarak eczanelerde satılmaktadır. Sadece eczanelerde satılma sebebi yanlış kullanım durumunda riskli bir ortam oluşturmasından kaynaklıdır.
ketoral şampuan nasıl kullanılır.jpg

Ketoral şampuan genel olarak etkili bir şampuan olarak bilinse de dikkatli bir şekilde kullanıldığında faydalı olabilmektedir. Özellikle aşağıda yer alan maddelere dikkat etmeniz gerektiğini unutmamalısınız.
 • Doktor tavsiyesi dahilinde kullanıma başlamalısınız.
 • Doktorun tavsiye ettiği süre boyunca kullanmalısınız.
 • Doktorun tavsiye ettiği doz ayarında kullanmalısınız.
 • Doktorun tavsiye dışında ek takviye yapmamalısınız.
Yukarıda yer alan maddelerdeki bilgiler doğrultusunda kullanım sağlamalısınız. Bu bilgiler ketoral şampuan nasıl kullanılır sorusu için açıklamalar olsa da aktif olarak nasıl kullanılır gelin birlikte görelim.

Ketoral Şampuan Nasıl Kullanılır?​

Ketoral şampuan nasıl kullanılır sorusu, duş alırken nasıl kullanılacağına dair de yönelik olabilir. Çünkü uygun şekilde kullanılmadığında şampuanın yararlı etkisi azalmakta ve işler tersine dönüp zararlı bir etki oluşturabilir. Aşağıdaki adımları takip ederek sizler de bu sorunun yanıtına ulaşabilirsiniz.
 • Şampuanı kullanmadan önce hastalıklı bölgeyi iyice ıslatmalısınız.
 • Islak bölgeye gerekli olan şampuanı uygulayınız.
 • Minimum 3 dakika boyunca masaj yaparak yayınız.
 • Ancak bu süre 5 dakikayı geçmemesi gerekiyor. Bu yüzden dikkatli olmalısınız.
 • Sonrasında su ile iyice durulayın. Ancak hiçbir kalıntı kalmayacak şekilde yapmanız gerekiyor. Aksi takdirde sıkıntı olacaktır.
Yukarıda yer alan adımlar ile sizler de Ketoral şampuan nasıl kullanılır sorusunun yanıtını bulabilirsiniz. Bu adımlar dışında farklı şekillerde kullanmanız saçınızı yıpratabileceği gibi alerjik etkiler oluşmasına da sebebiyet verebilir.

Ketoral Şampuan Kullanım Süresi​

Ketoral şampuan nasıl kullanılır sorusu için önemli olan bir diğer yanıt ise kullanım süresi olacaktır. Bu şampuanı kullanırken yan etki oluşturmaması için belirtilen kullanım süresi içerisinde kullanmanız gerekmektedir. Bu şampuanların kullanım süresine bakacak olduğumuzda 2 hafta ile 4 hafta arası kullanıma uygundur. Ancak bu süre aralıksız olarak değildir. Her 3 ya da 4 günde bir bu şampuanı kullanmanız gerekir. Daha sık uygulanması şampuanın etken maddesinin vücudunuza vereceği zarar ile sonuçlanabilir. Bu sebepten dolayı bu süreyi sıklaştırmamanız gerekir. Ayrıca süre için bir düzenleme yapılması gerekiyorsa doktorunuzun tavsiyesi doğrultusunda bu süreye uymalısınız. Kullanım durumu kullanıcıya göre değişiklik gösterebileceğinden dolayı en sağlıklısı hekiminizin tavsiyesidir. Ketoral şampuan kullanım süresi içerisinde doktorunuzun belirttiği dozdan da fazla kullanmamanız gerekir. Eğer ki kullanırsanız muhtemelen birtakım sorunlar ile mücadele etmeniz gerekebilir. Örneğin alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Yüzde, ağızda, boğazda şişme durumları oluşturabilir. Bu durum ile karşı karşıya kalırsanız eğer en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekir.

Ketoral Şampuan Faydaları​

Ketoral şampuan faydaları kullanmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla merak edilen konulardan birisidir. Her ne kadar yan etkisi olan bir ürün olsa da kullanım esnasında hastanın sorunlarını giderebilecek özelliktedir.
 • Mantarlı bölgeyi mantardan arındırabilecek etken maddeye sahiptir.
 • Deride pullanma var ise pulluluk oranını azaltacaktır.
 • Kaşıntılı cilt için tercih edilen ilaçlardan biridir.
 • Saçkıran hastaları tarafından en yararlı tedavilerden biridir.
Yukarıda yer alan maddeler ile sizler de Ketoral şampuan nasıl kullanılır sorusu hakkında daha yetkin bilgilere sahip olabilirsiniz. Bu bilgiler doğrultusunda şampuanı kullanmanız sizin için en sağlıklı yöntem olacaktır. Eğer ki bu bilgiler ve doktorunuz dışında hareket ederseniz birtakım sorunlar ile karşılaşmanız beklenir. Bunun için kendi başınıza hareket etmemeli ve bu bilgilere uymalısınız.
 
AsiMavi

AsiMavi

Üye
Mesajlar
4
Tepkime puanı
1
Ketoral şampuan ciltte bulunan bir çok cilt lekesi mantar gibi rahatsızlıklar için kullanılır, Cildiye doktorları hemen hemen 1 numaralı şampuanı yazıyoryalar.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

K
Cevaplar
3
Gösterim
286
Aydem
Aydem
A
B
Cevaplar
1
Gösterim
214
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
364
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
4
Gösterim
446
bilgilikel
bilgilikel
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
322
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
631
berke_gungorr
berke_gungorr
B

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
44
Çevrim içi ziyaretçiler
27
Toplam ziyaretçi
71
Robots
14

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt