Ketokonazol Şampuan Nedir?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Moonlight
  • 234 Görüntülenme
  • 0 Yorum
Moonlight

Moonlight

Üye
Mesajlar
46
Tepkime puanı
1
Etken maddesi ketokonazol olan saç bakım şampuanlarına ketokonazol şampuan denmektedir. Birçok kişi saçlarında yaşadığı problemler için doktor tavsiyesi ile almaktadır. Belli bir miktar kullanımın ardından başarılı bir şekilde tedavi işlemi gerçekleşmektedir. Üstelik bu etken madde oldukça etkili bir yapıdadır. Şampuanların içerisinde yer alan ketokonazol ile saçlarda yer alan mantarlar tedavi edilmektedir. Genellikle tercih edilme sebebi budur. Elbette sadece bunun için kullanıldığını söylemek doğru olmayacaktır. Buna ek olarak daha birçok alanda da etki gösteren bir yapıya sahiptir. Saç sağlığı için gerekli olan bu şampuanı ihtiyacınız var ise doktorunuz önerecektir. Sonrasında da sizler temin ederek tedavi işlemine geçebileceksiniz.

Ketokonazol Şampuan Nedir?​

Ketokonazol şampuan aslında Ketoral medikal şampuan olarak geçmektedir. Ketoral medikal şampuanın etken maddesi ketokonazol olduğundan halk arasında ketokonazol şampuan olarak geçse de asıl adı ketoral medikal şampuandır. Ketoral medikal şampuanlar hastaların saç tedavisinde etkili bir şampuandır. Aşağıda yer alan sorunların çözümünde kullanılması tavsiye edilir.

  • Mantarların büyümesini, çoğalmasını ve etkisinin artmasını engeller.
  • Kaşıntılı cilt döküntüsü sorunu yaşayanlar için etkili bir şampuandır.
  • Saçkıran sonucu dökülen saçların tekrar yerine gelmesinde etki gösterir.

Yukarıda yer alan etkileri göstererek hastaların daha sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlamaktadır. Birçok dermatolog tarafından önerilen bu şampuan dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Aksi takdirde faydalarından ziyade zararlarından etkilenebilirsiniz. Peki o halde Ketokonazol şampuan nasıl kullanılması gerekir, zararları olmasın diye nelere dikkat edilmesi gerekir gelin birlikte görelim.

Ketokonazol Şampuan Nasıl Kullanılır?​

Ketokonazol şampuan kullanırken dikkat etmeniz bazı hususlar vardır. Bu hususların en başında doktor onayı olmadan kullanmamak gerekir. Bu tüm adımların öncesinde gelir. Sadece dermatologlarınız önerdiyse bu şampuanı kullanmalısınız. Aksi takdirde bilinçsizce kullanım sizi olumsuz etkileyecektir. Buna ek olarak aşağıda yer alan durumlara da dikkat etmeleri gerekir. Ağıza kaçırmamaları gerekir. Eğer girerse ağza hemen yıkanmalı, su tutulmalıdır. Ağız gibi göze de girmemesi gerekir. Bunun için dikkatli olmalı ve kaçması durumunda hemen temizlemelisiniz. Belirtilen dozlar dışında takviye kullanımı yapmamalısınız. Ayarını bilmelisiniz.
Doktorunuzun belirttiği yönergeleri takip ederek kullanmalısınız. Sadece eczanelerde satıldığından dolayı başka bir yerden almaya çalışmamalısınız. İçerik olarak farklı olabilir ve kişiye zarar verebilir.
Uzun vadeli kullanılmaması gerekir. Uzun vadeli kullandığınızda ara vere vere kullanılmalıdır. Ne kadarlık periyotlar olacağını doktorunuza sorabilirsiniz.
Yukarıda yer alan maddelerdeki özelliklere dikkat ederek Ketokonazol şampuan kullanmanız gerekir. Eğer ki bunlara dikkat etmeden kullanırsanız, birçok yan etki ile karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Bu yan etkiler ne olabilir diye soruyorsanız eğer gelin birlikte görelim.

Ketokonazol Şampuan Yan Etkileri​

Ketokonazol şampuan bilinçsiz bir şekilde kullanıldığında birçok yan etki oluşturabilir. Bu yan etki genel olarak kullanıcıyı olumsuz etkileyecek şekilde olur. Peki bilinçsizce kullanım sonucu neler ile karşılaşılır gelin görelim.
Alerjik reaksiyonlar ile karşılaşmanız beklenir. Ağızda, yüzde, boğazda şişmeler meydana gelir ve nefes alımını zorlaştırır. Deride döküntüler yapmaya başlar. Kötü bir görüntü oluşturur.
Kaşıntınızın artmasına sebep olabilir.
Yukarıda yer alan yan etkiler ile karşılaşmamak için doktorunuzun belirlediği oranlarda bu şampuanı kullanmalısınız. Aksi takdirde bu yan etkilerin olumsuz etkisine maruz kalabilirsiniz. Eğer olur da maruz kalırsanız yapmanız gereken ilk şey direkt olarak hastaneye ya da size en yakın sağlık kuruluşuna uğramak olacaktır. Böylece oluşan yan etkinin miktarını en düşük seviyeye indirebilirsiniz. Olur da gitmezseniz eğer etkisi ağırlaşabilir ve nefes almada yaşadığınız güçlük artabilir.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

P
Cevaplar
1
Gösterim
261
Shady
Shady
Shady
P
Cevaplar
1
Gösterim
225
Sivalanta
Sivalanta
S
H
Cevaplar
0
Gösterim
149
Hakonek
Hakonek
H
L
Cevaplar
2
Gösterim
156
layerbox23
layerbox23
L
L
Cevaplar
1
Gösterim
225
Maximus
Maximus
M
P
Cevaplar
2
Gösterim
268
Erdem
Erdem
E

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
21

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt