Keratin Şampuan Kullananlar Yorumları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Uzman
  • 502 Görüntülenme
  • 3 Yorum
U

Uzman

Moderatör
Mesajlar
107
Tepkime puanı
2
Saçlarımızın güzel ve dolgun gözükmesi için mutlaka sağlıklı, dolgun ve kaliteli bir yapıda olması gerekir. Saçların temel yapı taşlarından olan keratin miktarı azalırsa saç tellerinde kopmalar, çatallaşmalar, dalgalanmalar ve kolay kırılmalar meydana gelir. Keratin saçın temel yapı taşıdır, saçları bir koruma kalkanı gibi korur, saç tellerinin güçlü olması için protein bağlarını sağlamlaştırarak canlılık katar, ve bu nedenle saç bakımı için dikkat edilmesi gereken konuların başında gelir. Saçlarınızın kaliteli, dolgun, ışıl ışıl sağlıklı görünmesi için en kısa yöntem keratin içeren bir saç bakım şampuanı kullanmaktır. Keratin şampuan kullanmadan önce keratin içeren şampuanlar ne işe yarar, keratin şampuanın faydaları nelerdir, keratin şampuan nasıl kullanılır detaylıca öğrenmeniz gerekir. Şimdi gelelim bu protein ne işe yarar açıklamaya.

Keratin Şampuan Nedir?​

Keratin sadee insanlarda değil hayvanlardada bulunan bir protein. Keratin bakıkm konusunda insanlar hayvanlarda yararlanmıştır. Bunların başında tüyleri, yünleri ve boynuzlarından elde edilen keratinler kullanılır. Hayvanlardan elde edilen bu saf keratinler saç bakımı ürünlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Saçların sağlam ve güçlü olması için keratin içeren ürünler, takviyeler ve saç bakımı uygulamaları saçlara oldukça faydalıdır. Özellikle saçları ince telli olan ya da saç dökülmesi yaşayanlar için keratin mucizevi etkiler yaratabilir. Keratin saç tellerinin içine işlediğinde saçların fön, jöle, boyama ya da perma gibi ısıl işlemlerin verdiği zararları minimum seviyeye indirir. Özellikle perma gibi saçları düzleştirmeye zorlayan işlemlere karşı, kimyasal olarak saçları boyama gibi işlemlerde n etkili bakım yöntemidir. Saçlarınıza düzenli olarak en uygun seçenek keratinli şampuanlar kullanmaktır.

Keratin Şampuanın Faydaları​

Keratinli şampuanların etkisi kişideki saçların kalın yada ince telli saçlara sahip insanlar için değişik sonuçlar verebilir. Saç yapınız hangi tipte ise keratin bakımı yaptığınıza bağlı olarak sonuçlar farklı kişilerde farklı etkiler gösterebilir. Yine de keratin tüm saç tiplerine pozitif yönde bakım yapar; tüm saç tiplerinde saç tellerinde dayanıklılık, kalite artışı görülebilir. Bazı insanların aklına şöyle bir soru gelebilir keratin saçlara nasıl etki eder gelin bunu açıklayalım.

Keratin saç tellerinde gözle görülmeyen çok küçük protein yapı taşlarının bir araya gelmesiyle kuvvet sağlar. Saçları oluşturan iç çeperin etrafını bir beton gibi kaplayarak dayanıklılık Kazandırır. Saç tellerini oluşturan hücreler keratini içine çeker ve böylece saçlar parlak, sağlam, dolgun, kırılmayan bir yapıya kavuşur. Eğer saçlarınız kıvırcık yapıda ise ve düzleştirme konusunda sıkıntı yaşıyorsanız şampuan dışında keratin içeren saç bakım ürünleri alternatiflerinden de deneyebilirsiniz.

Keratin Serumları, Keratin Şampuanları ve Keratin Saç Kremleri​

Kozmetik dükkanlarında bir çok keratin içeren serumlar, şampuanlar ve saç kremleri gibi çeşitli ürünler saçları yıpranmalara, dağınık görünmeye karşı daha dayanıklı hale getirebilir. Boyama gibi işlemlerden kurumuş, düzleştirme, saç spreyi gibi işlemlerden sonra yıpranan saçları tamir eder. Bu tarz ürünlerden alırken mutlaka dikkat etmeniz gereken bir husus saf keratin içerikli olanlar tercih etmeniz öneririm. Saf kafein, liquid keratin içeren çok çeşitli saç bakımı ürünleri sizin her anlamda fayda sağlayabilir. Dökülen saçlar, ince telli saçlar, röfleli saç bakımı, yanmış saç bakımı, kuru ve mat saç bakımı, yıpranmış saç bakımı için ayrı ayrı geliştirilen bir çok ürün vardır. Bu saç bakım setleri ile Liquid Keratin ürünleri size evinizde kolayca saç bakımı yapmanızı sağlar. Saçlarınıza kolayca bakım yapabilir saç tellerini canlandırmanıza yardımcı olur.

Keratin İçerikli Takviyeler​

Sağlığa zararlı madde içeremeyen ürünleri satan dükkanların pek çoğunda keratin takviyesi ürünleri kapsül ya da toz formda bulabilirsiniz. Saçlara dışarıdan bakım yapmak terine keratin takviye edici gıdalarda size daha fazla destek sağlayabilir. Takviye edici gıdalar almadan önce bu konuda dikkatli olmakta fayda vardır. Çünkü keratin içeren ürünleri fazla miktarda aldığınızda sağlığınız için risk oluşturabilir. Fazla miktarda alınan keratin vücut da fazla protein oluşumuna sebep olabilir. Böyle bir olumsuz durum yaşamamak için 3 günde 1 kez keratin takviye edici kapsül almak daha mantıklıdır. Daha güvenilir en etkili yöntem saç bakımı ürünleri kullanmaktır.

Sonuç olarak keratin şampuanları başta olmak üzere, keratin içeren saç bakım ürünleri her zaman için faydalı olur. Keratin içeren şampuan yada saç serumu saç derisine yedirilmesi ile saçların faydalanması sağlanabilir. Bu uygulamalar saçlarınıza daha sağlıklı bir gürünüm, bakımlı saçlar, ışıl ışıl parlak bir görünüm kazandırabilir. Bu tarz ürünleri kısa süre değil de sürekli olarak kullanıldığında sonuçları daha belirgin olur. Bu nedenle serum, sprey ya da şampuan gibi saç bakımı ürünlerini düzenli aralıklarla uygulamanızı öneririm. Zaten saçlarımızı düzenli olarak yıkarız, fakat diğer ürünleri kullanacaksanız düzenli uygulamanız önem taşır.

Saç bakımı için saf keratin içeren şampuanlar, saç serumları ya da saç kremleri kullandıysanız memnun kalıp kalmadığınızı önerilerinizi konu altından görüşlerinizi, kullanıcı yorumlarınızı belirtebilir soru sorabilirsiniz.
 
life

life

Üye
Mesajlar
30
Tepkime puanı
2
Keratin şampuan gerçekten nasıl bir etki yapıyor bunu çok merak ediyorum, zamanla saçlar zarar görüyor diye düşündüm
 
C

couza

Üye
Mesajlar
15
Tepkime puanı
0
Merak ettiğim bir şampuan saçlarda dolgunluk veriyormu?
 
W

Witch

Üye
Mesajlar
24
Tepkime puanı
0
Keratin içeren şampuanlar güzel, saçlarımı pamuk gibi yapıyor nemlendiriyor, güzel koku bırakıyor, benim saçım kıvırcık ve zor taranan bir yapısı var çok memnunum. İçindeki keratin ile saçları dolgun gösteriyor, önereceğim ürün Farmasi keratin şampuandır.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

P
Cevaplar
1
Gösterim
261
Shady
Shady
Shady
P
Cevaplar
1
Gösterim
225
Sivalanta
Sivalanta
S
H
Cevaplar
0
Gösterim
149
Hakonek
Hakonek
H
L
Cevaplar
2
Gösterim
156
layerbox23
layerbox23
L
L
Cevaplar
1
Gösterim
225
Maximus
Maximus
M
P
Cevaplar
2
Gösterim
269
Erdem
Erdem
E

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
2
Toplam ziyaretçi
2
Robots
19

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt