Keçi Sütü Sabunu Ne İşe Yarar Faydaları Nelerdir?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Saçekimibilgisi
  • 305 Görüntülenme
  • 0 Yorum
Saçekimibilgisi

Saçekimibilgisi

Üye
Mesajlar
305
Tepkime puanı
10
Keçi Sütü Sabunu Ne İşe Yarar Faydaları Nelerdir? Keçi sütü sabunu faydaları keçi sütünün nemlendirici etkisinden dolayı cildi rahatlatır. Mevcut durumdaki sivilce ve siyah noktaların iyileştirilme tedavisinde de oldukça etkilidir. Keçi sütü sabunu aynı zamanda bazı hastalıkların tedavisinde de oldukça faydalıdır. Bu nedenle keçi sütü sabunu egzama ve mantar sorunlarına karşı kullanılır. Vücudun pH seviyesini dengelemeye yardımcı olur. Keçi sütü sabununu hassas bir cilde sahip olanlar gönül rahatlığı ile kullanabilir. Keçi sütü sabunu cildinizi tahriş etmez, zarar vermez
herhangi bir yan etki göstermez. Ciltteki var ise enfeksiyonların hızlıca iyileşmesini sağlar. Derideki ölü hücrelerin temizlenmesine destek olur. Aynı zamanda saç derisini besler, saç dökülmelerini engeller ve saç derisini doğal bir biçimde nemlendirir. Keçi sütü sabunu içlerinde kimyasal olan kozmetik ürünlerin yanı sıra cildi yıpratmadan, tahriş etmeden ve başka türlü zarar vermeden ve yan etkileri olmadan derinlemesine temizlik sağlamaktadır. Cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayarak cildin çok daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar. Doğal olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz keçi sütü sabunu içeriğinde kimyasal bir madde içermez ve böylece cildin ph dengesini
koruyarak alerjik herhangi bir tepkimeye sebebiyet vermez. Aynı zamanda cildin gün içinde maruz kaldığı toz ve kirli havadan cildin temizlenmesi gerekmektedir. Keçi sütü sabunu cildin gerekli günlük temizlik ihtiyacını karşılar ve cildin toz ve kirden arınmasını sağlar. Cilt bakımının yanı sıra saçlar içinde oldukça faydalı bir üründür. Üretildiği yere göre içeriğindeki maddeler değişiklikler gösterse de genel olarak keçi sütü sabununun içeriğinde bol miktarda keçi sütüne ek olarak zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, hint yağı, badem yağı, shea yağı gibi bitkisel yağlar bulunuyor. Ayrıca sabun olarak kullanılabilmesi için pirinç külü ilekül suyu ilave edilerek kıvama getiriliyor.

Normal koşullarda kaynatılarak yapılan keçi sütü sabunu sabuncuhanım tarafından soğuk su ile yapılmaktadır. Böylece içeriğindeki vitamin ve bileşenleri öldürmeden sizlere sunmaktayız. Birçok hastalığa iyi gelmesinin yanı sıra antiseptik bir özelliğe sahiptir ve bunun etkisi ile çok iyi bir mikrop kırıcıdır. Bütün etki ve özelliklerini kaybetmemesi adına soğuk su ile yapılması sizler için büyük bir avantajdır. Profesyonel ekibimiz tarafından geleneksel yöntemler ile üretilen keçi sütü sabunu içerisinde, Sodyum Lauryl/ lauretsülfat (SLS), propilen glikol, petrol ürünleri, E.D.T.A, parabenler, sentetik renklendiriciler, sentetik kokular, triclosan ve kimyasal koruyucu maddelerin hiçbirini içermez. İçeriğinde parfüm bulunmaz, hoş kokuları ise doğal esansiyel yağ karışımları ile sağlar. Daha öncede belirttiğimiz gibi sabunlarımız, soğuk proses yöntemleri ile yapılmaktadır. Isıl işlem, yağ kaynatma vb. gibi işlemler olmadığı için sabunların yapısında herhangi bir değişme ya da bozulma olmamaktadır ve içeriğindeki vitamin ve mineraller de olduğu gibi kalmaktadır.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

P
Cevaplar
1
Gösterim
266
Shady
Shady
Shady
P
Cevaplar
1
Gösterim
231
Sivalanta
Sivalanta
S
H
Cevaplar
0
Gösterim
154
Hakonek
Hakonek
H
L
Cevaplar
2
Gösterim
161
layerbox23
layerbox23
L
L
Cevaplar
1
Gösterim
226
Maximus
Maximus
M
P
Cevaplar
2
Gösterim
279
Erdem
Erdem
E

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
24
Toplam ziyaretçi
64
Robots
14

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt