Kafeinli Şampuan Kullananlar

Kafeinli Şampuan Kullananlar

Kafein şampuan ne işe yarar. Son yıllarda saç dökülmesi karşı üretilen şampuanlardan biriside kafein içerikli şampuanlardır. Son yapılan çalışmalarda kafein saç dökülmesini önlemek için elimizdeki en büyük silahlardan biridir. Kafein etkisi saç derisinden emilerek saç kökü hücrelerini uyararak kan dolaşımını hızlandırır bu sayede saçlar daha çok oksijen ile besin alarak daha sağlıklı uzarlar. Saçların sağlıklı uzaması demek daha dolgun, parlak ve dökülmeye karşı dirençli olmaları demektedir. Kafein son zamanlarda saç dökülmesini azalttığına dair bazı çalışmalar yapılmıştır. Bu çalışmalardan çıkan sonuçlarda kafein yapısı itibariyle anti apoptik etkisi ile kan dolaşımını hızlandır. bu özelliği ile hücreleri uyarıcı etkisi vardır. Deriden emilerek kan geçen kafein hücre için inflamasyonları azaltarak sağlıklı kalmalarını sağlar. Kafein özetle ca+ iyonunun inflamasyon sürecindeki etkisini azaltarak dokularda oluşan mast hücrelerinden salınan histamini azaltarak fazla miktarda üretilen prostaglandin d2 lipit bileşenini azaltarak normal seviyeye indirir. Kafein sağladığı bu faydaları ile saçlara olumlu etkiler sağlar üstelik bu sağlarken yan etkisi de yoktur. Kafen şampuanın saçlarımıza sağladığı faydaları sırlarsak; [LIST] [*]Saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olur, saçları gürleştirir. [*]Saç köklerindeki kan dolaşımını artırarak dipten uca güçlendirir. [*]Saç derisini besleyerek cildin sağlıklı olmasına destek olur. [*]Saç kökü hücrelerini uyandırarak yeni saçların çıkmalarına yardımcı olur. [*]Saç tellerinde kalite artışı sağlar, canlı, dolgun ve parlak görünmesini sağlar. [/LIST] Kafein Andro Genetik Alopeside topikal olarak solüsyon şeklinde uygulamasının faydalı etkileri vardır, bu nedenle fosfodiesterazın inhibisyonuna, cilt bariyeri fonksiyonunda iyileşmeye, foliküler penetrasyona, stimülasyona ve saç büyümesinin desteklenmesine bağlanabilir. Bu nedenle, AGA'nın yönetiminde yararlı bir adjuvan gibi görünmektedir. Bununla birlikte, kafeinin AGA yönetimindeki rolünü doğrulamak ve belirlemek için daha fazla çalışma yapılması gerekmektedir. Yakın zamanda yapılan bir çalışma, 2 dakika boyunca bir kafein içeren bir şampuan formülasyonunda topikal uygulamada kafeinin foliküler penetrasyonunu değerlendirdi ve saç folikülleri yoluyla penetrasyonun interfoliküler yolla karşılaştırıldığında daha hızlı ve daha yüksek olduğunu ve ilk sırasında daha hızlı kafein absorpsiyonunun tek yolunun saç folikülleri olduğunu gösterdi. Bu belirtiler saçları yıkadıktan 20 dakika sonra görüldü. Arkadaşlar merhaba saçlarımda çok ciddi derecede dökülmeler var her duşa girdiğimde elimi saçıma sürdüğümde 30 - 40 tel rahat geliyor. Böyle giderse 2 yıla kalmaz kel olacağım. Saçlarımdaki seyrelmeler neticesinde doktora gittim bana kafein şampuan kullanmamı tavsiye etti, alman alpecin firması üretmiş bu şampuanı kullananlar ve faydasını gören var mı?
3 6
1
Yaklaşık 2 haftadır alpecia lafein c1 şampuanı kullanıyorum. Saç dökülmemi azalttığına dair hala gözlem yapamadım. İlk yıkamada sadece saçları biraz dolgun ve parlak gösteriyor.
0

dutchesboy

Yeni Üye
Üye
Katılım
4 Ekim 2021
Konular
0
Mesajlar
1
Kafein şampuan ne işe yarar. Son yıllarda saç dökülmesi karşı üretilen şampuanlardan biriside kafein içerikli şampuanlardır. Son yapılan çalışmalarda kafein saç dökülmesini önlemek için elimizdeki en büyük silahlardan biridir. Kafein etkisi saç derisinden emilerek saç kökü hücrelerini uyararak kan dolaşımını hızlandırır bu sayede saçlar daha çok oksijen ile besin alarak daha sağlıklı uzarlar. Saçların sağlıklı uzaması demek daha dolgun, parlak ve dökülmeye karşı dirençli olmaları demektedir. Kafein son zamanlarda saç dökülmesini azalttığına dair bazı çalışmalar yapılmıştır. Bu çalışmalardan çıkan sonuçlarda kafein yapısı itibariyle anti apoptik etkisi ile kan dolaşımını hızlandır. bu özelliği ile hücreleri uyarıcı etkisi vardır. Deriden emilerek kan geçen kafein hücre için inflamasyonları azaltarak sağlıklı kalmalarını sağlar. Kafein özetle ca+ iyonunun inflamasyon sürecindeki etkisini azaltarak dokularda oluşan mast hücrelerinden salınan histamini azaltarak fazla miktarda üretilen prostaglandin d2 lipit bileşenini azaltarak normal seviyeye indirir. Kafein sağladığı bu faydaları ile saçlara olumlu etkiler sağlar üstelik bu sağlarken yan etkisi de yoktur. Kafen şampuanın saçlarımıza sağladığı faydaları sırlarsak;
  • Saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olur, saçları gürleştirir.
  • Saç köklerindeki kan dolaşımını artırarak dipten uca güçlendirir.
  • Saç derisini besleyerek cildin sağlıklı olmasına destek olur.
  • Saç kökü hücrelerini uyandırarak yeni saçların çıkmalarına yardımcı olur.
  • Saç tellerinde kalite artışı sağlar, canlı, dolgun ve parlak görünmesini sağlar.
Kafein Andro Genetik Alopeside topikal olarak solüsyon şeklinde uygulamasının faydalı etkileri vardır, bu nedenle fosfodiesterazın inhibisyonuna, cilt bariyeri fonksiyonunda iyileşmeye, foliküler penetrasyona, stimülasyona ve saç büyümesinin desteklenmesine bağlanabilir. Bu nedenle, AGA'nın yönetiminde yararlı bir adjuvan gibi görünmektedir. Bununla birlikte, kafeinin AGA yönetimindeki rolünü doğrulamak ve belirlemek için daha fazla çalışma yapılması gerekmektedir. Yakın zamanda yapılan bir çalışma, 2 dakika boyunca bir kafein içeren bir şampuan formülasyonunda topikal uygulamada kafeinin foliküler penetrasyonunu değerlendirdi ve saç folikülleri yoluyla penetrasyonun interfoliküler yolla karşılaştırıldığında daha hızlı ve daha yüksek olduğunu ve ilk sırasında daha hızlı kafein absorpsiyonunun tek yolunun saç folikülleri olduğunu gösterdi. Bu belirtiler saçları yıkadıktan 20 dakika sonra görüldü.

Arkadaşlar merhaba saçlarımda çok ciddi derecede dökülmeler var her duşa girdiğimde elimi saçıma sürdüğümde 30 - 40 tel rahat geliyor. Böyle giderse 2 yıla kalmaz kel olacağım. Saçlarımdaki seyrelmeler neticesinde doktora gittim bana kafein şampuan kullanmamı tavsiye etti, alman alpecin firması üretmiş bu şampuanı kullananlar ve faydasını gören var mı?
 
0

kelboy

Üye
Üye
Katılım
18 Haziran 2021
Konular
0
Mesajlar
50
bi ara sebamed kafein anti hair loss şampuan kullanmıştım her yıkamada kafamı yakıyordu saç derisi kıp kırmızı oluyordu tavsiye edebilirim.
 
0

Witch

Forum Üyesi
Üye
Katılım
24 Aralık 2021
Konular
0
Mesajlar
16
Bana doktor saç dökülmesini önlemek için alpecin şampuan önermişti 2 ay kullandım saçımda hiç etkisini görmedim saçlarım uzun yıprattı birde
 
0

Nofear

Yeni Üye
Üye
Katılım
18 Haziran 2021
Konular
0
Mesajlar
11
Yaklaşık 2 haftadır alpecia lafein c1 şampuanı kullanıyorum. Saç dökülmemi azalttığına dair hala gözlem yapamadım. İlk yıkamada sadece saçları biraz dolgun ve parlak gösteriyor.
 

Users who are viewing this thread

Üst Alt