Kafein Arginine Minoxidil %3 Saç Losyonu Kullanıcı Yorumları

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi GÖKDEMİR
  • 5K Görüntülenme
  • 56 Yorum
GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Arkadaşlar şimdiye kadar kullandığımız etkenler genelde hep oral olarak aldığımız proscar, avadort, aldactone vs. gibi hormonal sistemde yan etki yapan ilaçlar. Bende yan etkisi olmayan tamamen güvenli ve oldukça etkili değişik topikal tedaviler arayışındayım. Bu araştırmalarımda karşılaştığım etkenlerden biriside kafein. Daha önceleri bir çok etken kullandım ve kullanıyorum. Oral olarak aldığımız ilaçların sağlımıza sürekli kullanmada kalıcı yan etkileri olabiliyor. Topikal olarak hazırlayıp kafa derisinden solüsyonları sürdüğümüzde saç gözeneklerinden emilim oluyor. Fakat oral kullandığımız kadar etkisi olmaz. Çünkü losyonun deri altına inebilmesi için belli bir süre beklemesi gerekir kan dolaşımı sürekli olarak saç folikülerinden geçtiği için Dht ve prostaglandin D2 oluşumu saç derisinde giderek artış gösteriyor. Topikal olarak kullanabileceğimiz bir diğer etken saf kafein tozu. Yıllardır saç dökülmesini önlemede bir çok üretilen kozmetik ürünler kullandım. İçerisinde kafein yazan losyonlar şampuanlar hep merakımı uyandırmıştır. Acaba etkilimidir diye. Bu caffeine içeren ürünler kullanmama rağmen aldığım sonuç hep hayal kırıklığı oldu. Araştırdığım kadarıyla zira bu ürünlerin temel dayanağı olan bir çalışmada içerdiği kafein miktarı oransal olarak 0.005 ler gibi komik düzeydeydi. Bu oran saç dökülmesini önlemede çok yetersizdir.

Kafein yapısı itibariyle anti apoptik etken olmasının yani duymuşunuzdur kahve veya çay kafein içerir ve uyku gidericidir uyarıcı kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi vardır. Bu kafeinin bilinen uyarıcı özelliğidir. Diğer bir özelliği ancak bilinmeyen büyük bir yönü hücrelerde inflamasyon sürecindeki sağladığı olumlu etkiler. Caffein özetle ca+ iyonu nun inflamasyon sürecinde ki etkisini baskılayarak deride oluşan mast hücrelerinden salınan histamin degranülasyonuna sebep olarak pgd2 miktarlarını fazla miktarda azaltmadan yani gerekli olması gereken düzeyi çok azaltmadan inflamasyonu engelleyen yan etkisi olmayan başarılı bir moleküldür. Yaptığım araştırmalarda saç foliküllerinin sağlıklı büyümeleri için PGE2 ve PGD2 salınımının saç derisinde orantısal olarak normal miktarda olması gerekli. Yapılan çalışma bunu gösteriyor.

Kafeinin saç foliküllerinde büyümeye olumlu etki etmesi için optimal dozun oranı %2 ve yukarısı olması gerekli. Benim hazırladığım losyon %3 lük saf kafein ile yaptım ve şuan kullanıyorum. Saç kullanımı için kafein miktarını yükseltmek olumsuz etkiye sebep olabileceğinden dozajına belirtilen miktarda katılmalıdır. Daha fazla etki eder düşüncesiyle fazla miktarda katmak dökülme önlemede etkisini azaltabilir. Aldığım sonuç oldukça başarılı saçlarımda canlanma ve seyrek bölgelerde dökülmeler durduğunu söyleyebilirim. Uzun vadede ise tüy veya biraz uzayıp dökülen saçların hızlı bir şekilde uzadığını fark ettim ve yeni saç çıkışları gözlemliyorum. Tedavime sürekli olarak kafein'ide ekledim ve minoxidil kullanmayı bıraktım. Zamanla sonuçlarını buradan paylaşırım.

Kafeini nerden alabilirsiniz sorusu çok geliyor bu yönde. Ülkemizde kafein içeren ürünler vardı fakat son yıllarda getirmesi yasaklandı. Bazı ilaçların içerisinde var bir çeşit aspirinde vs. ama biraz araştırdığımda içerdikleri dozları yetersiz miktarda ve farklı etken maddelerle kombine edilmiş durumda. Farklı ampül formlarında da var ama uyarıcı uyuşturucu özelliği ile kullanılması ve reçetesiz satışının yasak olması nedeni ile saf kafein temin ettim.

Kafein çoğunlukla birbirine yapışmış beyaz kristaller veya beyaz kristalize toz halinde bulunur. Yapılan araştırmalarda suda az çözündüğü kaynar su ve kloroformda serbestçe çözünür, susuz alkol ve eterde hafifçe çözünür. Fakat kafein oda sıcaklığına döndüğünde kristallenmektedir. Bu kristallenmeyi önlemek için çözülen kafein miktarı belli bir oranı aşmamalıdır. Aynı zamanda belli bir miktar Mono Propilen Glikol karıştırılmalıdır.

Kafein - Arginine - Biberiye Losyon 100 ml​

• Saf Toz Kafein......................3 gr
  • Saf Toz Arginine.................2 gr
  • Biberiye yağı.......................50 ml
  • Nane yağı............................20 ml
  • Propilen Glikol...................20 ml
  • Distile Su...............................30 ml
Distile su içinde kafein 60 derecede benvari usülü ısıtın 5 dakika içinde kafeinin erimesini sağlayın. Üzerne arginine karım daha sonra diğer bileşenleri katıp günde iki kez sabah akşam temiz saç diplerine 1-2 ml uygulayın.

L

Levent

Üye
Yakın zamanda bende saç ekimi öncesi acaba saçlarımı toparlayabilirmiyim diye saç tedavisi yapmak istiyorum. Bunu hazırlamak maliyeti nedir ? Şimdi minoxidil kullanirsam ister istemez çıkan saçlar dökülecek gibi şampuan içeriğinde bulunan kafein miktarları ve içindeki ürünler beni çok etkilemiyor saçın dökülmesine de etkisi olduğunu düşünmüyorum abicim bende kafein losyon hazırlamak istiyorum nasıl olcak

M

mustafaa

Üye
Yakın zamanda bende saç ekimi öncesi acaba saçlarımı toparlayabilirmiyim diye saç tedavisi yapmak istiyorum. Bunu hazırlamak maliyeti nedir ? Şimdi minoxidil kullanirsam ister istemez çıkan saçlar dökülecek gibi şampuan içeriğinde bulunan kafein miktarları ve içindeki ürünler beni çok etkilemiyor saçın dökülmesine de etkisi olduğunu düşünmüyorum abicim bende kafein losyon hazırlamak istiyorum nasıl olcak
Bende yakın zamanda kafein losyonu denemek istiyorum

E

emreural

Üye
Kafein losyonu denemek istiyorum malum öğrenciyiz uygun miktarda gönderebilirmisiniz

• Konu Sahibi Konu Sahibi
GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
İnternetten saf kafein satışı var temin edebilirsiniz. Losyon yapımı için gerekli malzemeleri de temin edin n11 de satışı var 10 ml etil alkol 30 ml propilen glikol ve distile su ile tamamlayın birde içine losyonun akmaması için 10 damla hindistan cevizi yağı da katmak emilim açısından etkili olur %3 oranı için 100 ml için 3 gr kafein katılacak kullanan arkadaşlar var hepsinden resim bekliyorum

M

mustafaa

Üye
İnternetten saf kafein satışı var temin edebilirsiniz. Losyon yapımı için gerekli malzemeleri de temin edin n11 de satışı var 30 ml etil alkol 30 ml propilen glikol ve distile su ile tamamlayın birde içine losyonun akmaması için 10 damla hindistan cevizi yağı da katmak emilim açısından etkili olur %5 oranı için 100 ml için 5 gr kafein katılacak kullanan arkadaşlar var hepsinden resim bekliyorum
Bana bir ara saf kafein tozunun linkini attın abi ama yorumlarda safligindan şüphe duyan vardı işimiz riskli olmasın

M

mustafaa

Üye
İnternetten saf kafein satışı var temin edebilirsiniz. Losyon yapımı için gerekli malzemeleri de temin edin n11 de satışı var 10 ml etil alkol 30 ml propilen glikol ve distile su ile tamamlayın birde içine losyonun akmaması için 10 damla hindistan cevizi yağı da katmak emilim açısından etkili olur %3 oranı için 100 ml için 3 gr kafein katılacak kullanan arkadaşlar var hepsinden resim bekliyorum
Hocam bu arada tam bilmem bu işleri ama propilen glikol zararlı bişey değil mi

• Konu Sahibi Konu Sahibi
GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Bana bir ara saf kafein tozunun linkini attın abi ama yorumlarda safligindan şüphe duyan vardı işimiz riskli olmasın

Hocam bu arada tam bilmem bu işleri ama propilen glikol zararlı bişey değil mi

bu sitede satışı var eğer almak istemezsen bir şekilde temin ederiz
https://toptan.sabunaria.com/malzemeler/kafein/

Propilen glikol kozmetik sanayinde en sık kullanılan bir çözeltidir ilaçların çözünmesini kolaylaştırır nem tutar losyonun hemen kurumasını engeller deri altına etken maddenin iletilmesini kolaylaştırır ben 10 yıldır losyon yapımında kullanıyorum hiçbir şey olmaz çoğu üründe bu çözelti kullanılır zaten

M

mustafaa

Üye

Propilen glikol kozmetik sanayinde en sık kullanılan bir çözeltidir ilaçların çözünmesini kolaylaştırır nem tutar losyonun hemen kurumasını engeller deri altına etken maddenin iletilmesini kolaylaştırır ben 10 yıldır losyon yapımında kullanıyorum hiçbir şey olmaz çoğu üründe bu çözelti kullanılır zaten
Tamam hocam teşekkür ederim yakın zamanda başlamak istiyorum saç çizgisinde gerileme yok bundan eminim fakat genel olarak seyrelme var buda kesin umarım kafein losyon işe yarar , n11 sitesinden attığınız linkteki kafein mi daha iyi yoksa şimdi attığınız mi daha iyi

M

mustafaa

Üye
Bide almak istemezsem temin ederiz derken onu anlamadım hocam

M

mustafaa

Üye
Bu arada etil alkol bulamıyorum buradaki eczanelerde etil alkol işini ne yapabilirim

GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Tamam hocam teşekkür ederim yakın zamanda başlamak istiyorum saç çizgisinde gerileme yok bundan eminim fakat genel olarak seyrelme var buda kesin umarım kafein losyon işe yarar , n11 sitesinden attığınız linkteki kafein mi daha iyi yoksa şimdi attığınız mi daha iyi

Bide almak istemezsem temin ederiz derken onu anlamadım hocam

Bu arada etil alkol bulamıyorum buradaki eczanelerde etil alkol işini ne yapabilirim

İçerik olarak hangisi daha kalitelidir onu bilemeyiz ama son linkini attığım iyi gibi gözüküyor whatshaptan sorabilirsin ürün nasıl diye ben sormuştum

Arkadaşa söyleyim eğer yazdığım siteden kafein almak istemezsen elinde fazla varsa gönderebilir diye yazdım

Etil alkol satışı yasak ama eczanelerde çoğunda açık olarak var 100 ml için iste temiz pet şişe götür verebilirler

M

mustafaa

Üye
İçerik olarak hangisi daha kalitelidir onu bilemeyiz ama son linkini attığım iyi gibi gözüküyor whatshaptan sorabilirsin ürün nasıl diye ben sormuştum

Arkadaşa söyleyim eğer yazdığım siteden kafein almak istemezsen elinde fazla varsa gönderebilir diye yazdım

Etil alkol satışı yasak ama eczanelerde çoğunda açık olarak var 100 ml için iste temiz pet şişe götür verebilirler
Anladım teşekkür ederim kafein almak sorun değil benim için ama aldığım şeyin sağlam olmasını istiyorum paramin boşa gitmesini istemiyorum öğrenciyim bide
Bu arada dediğiniz şekilde gitmiştim yok dedi eczaneler her yerde vermiyorlar demek ki
Bu arada kafein losyon tek başına yeter mi kayıplar için

GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Tek başına yeterli olmayabilir kullanmadan bilemezsin ben 3 farklı losyon ile birlikte kullanıyorum içeriğini güçlendirmek için azelaik asit retinol a katılabilir bu bileşenleri temin etmeye çalışıyoruz

M

mustafaa

Üye
Tek başına yeterli olmayabilir kullanmadan bilemezsin ben 3 farklı losyon ile birlikte kullanıyorum içeriğini güçlendirmek için azelaik asit retinol a katılabilir bu bileşenleri temin etmeye çalışıyoruz
Etil alkole alternatif bişey yok mudur ya :/

GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
80 derecelik kolonya ile çözülebilir 60 ml için 20 ml kolonya 30 ml propilen glikol 3 Gr kafein ekle üzerine distile su kat 75 0C derecede sıcak su banyosunda benvari üsulü ısıt küçük bir cezvede suyu kaynat içine şişeyi koy dibine temas ettirme kaynayınca kapat 30 dakika cezvede beklet

M

mustafaa

Üye
80 derecelik kolonya ile çözülebilir 60 ml için 20 ml kolonya 30 ml propilen glikol 3 Gr kafein ekle üzerine distile su kat 75 0C derecede sıcak su banyosunda benvari üsulü ısıt küçük bir cezvede suyu kaynat içine şişeyi koy dibine temas ettirme kaynayınca kapat 30 dakika cezvede beklet
Tamamdır teşekkür ederim hocam . İki firmaya da sordum konuştum n11deki bu pdfyi attı diğer attığınız sitedeki adam da saf kafeindir İtalya menşei dedi ama belge veremeyiz dedi hangisini alsam

Ekli dosyalar

• Caffeine (OPP)_2.pdf
    277.3 KB · Gösterim: 111
M

mustafaa

Üye
80 derecelik kolonya ile çözülebilir 60 ml için 30 ml kolonya 20 ml propilen glikol 3 Gr kafein ekle üzerine distile su kat 75 0C derecede sıcak su banyosunda benvari üsulü ısıt küçük bir cezvede suyu kaynat içine şişeyi koy dibine temas ettirme kaynayınca kapat 30 dakika cezvede beklet
Hocam bu arada sizinle özelden konuşabilecegim bir yer var mı bı konu vardı da

GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Tamamdır teşekkür ederim hocam . İki firmaya da sordum konuştum n11deki bu pdfyi attı diğer attığınız sitedeki adam da saf kafeindir İtalya menşei dedi ama belge veremeyiz dedi hangisini alsam
N11 değilde diğer sitedekini almanı öneririm.. özel mesaj gönderebilirsin

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

B
Cevaplar
1
Gösterim
147
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
294
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
4
Gösterim
324
bilgilikel
bilgilikel
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
257
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
504
berke_gungorr
berke_gungorr
B
V
Cevaplar
1
Gösterim
692
lastmorn
lastmorn
L

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
7
Toplam ziyaretçi
7
Robots
12

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt