Jinekomasti ameliyatsız geçer mi?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi tarcin
  • 294 Görüntülenme
  • 2 Yorum
tarcin

tarcin

Üye
Mesajlar
62
Tepkime puanı
0
Erkekler jinekomasti neden olur, ameliyat olmadan geçer mi en çok sorulan sorulardan birisidir. Özellikle fitnes çalışan fazladan testosteron steroid hormonu alan kişilerde jinekomasti görülme sıklığı daha fazladır. Bunun nedeni vücutta artan östrojen hormonu olarak gösterilir. Vücutta dışarıdan takviye olarak alınan testosteron tabletleri doğrudan erkeklik hormonu üzerinde artış yarattığı için bünyede bu hormon düzeyini dengelemeye çalışır azaltmak için östrojen salgılatmaya başlar. Artış gösteren östrojen ve prolaktin hormonları doğrudan erkek meme dokusundan büyümeye sebep olur. Çok gecikmeden bu hormonal dengesizliği azaltmak alınan ek takviye hormonları bırakmak gerekir. Diğer bir sebep ise erkek tipi saç dökülmesini önlemek için kullanılan testesteron ve DHT baskılayıcı ilaçlar kullanmaktır. Bu tip ilaçlarda erkeklik androjen hormonlarını azaltarak vücutta östrojen hormonu etkisine girmeye başlar.

Jinekomasti için bazı cerrahi olmayan tedaviler vardır eğer meme iç dokusu çok büyüme yapmasıyla zamanla kendiliğinden geçebilir bu tip tedaviler yardımcı olsa da, jinekomastiyi düzeltmenin tek yolu cerrahidir. Eğer meme silindirik dokusu 6 cm ve üzeri büyümüşse bu durumda jinekomasti ameliyatı yapılmaması gerekebilir, fazla meme dokusunun ve yağının kesin, anında ve kalıcı olarak yok edilmesini ve göğüs görünümünün düzeltilmesini sağlar.
 
H

Holosko

Üye
Mesajlar
32
Tepkime puanı
1
Bende antiandrojen ilaç kullanmıştım göğsüm misket büyüklüğünde jinekomasti oluştu ilacı bırakınca geçti
 
E

emreural

Üye
Mesajlar
24
Tepkime puanı
0
Proscardan dolayı bendede oluşmuştu ama fazla büyümüyor belli bir seviyede kalıyor
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

K
Cevaplar
3
Gösterim
79
Aydem
Aydem
A
B
Cevaplar
1
Gösterim
160
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
312
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
4
Gösterim
345
bilgilikel
bilgilikel
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
270
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
526
berke_gungorr
berke_gungorr
B

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
36
Çevrim içi ziyaretçiler
20
Toplam ziyaretçi
56
Robots
12

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt