İşe yarayan doğal bir tedavi var mı?

İşe yarayan doğal bir tedavi var mı?

Doğal tedavilerle sonuç alan var mı ve hangi tedavi uyguladınız? Saçlarımda genel bir incelme var ve şu anda günde %5 Minoxidil, Ketoconazole, Dermapen, bazı uçucu yağlar ve 5 dakikalık saç derisi masajı kullanıyorum. Bugün ek olarak Çuha çiçeği yağı ile başladım. Yaklaşık 4 yıldır minoxidil kullanmak bende işe etkisi oldu ama şimdi minoxidil yeterli değil ve saçları yavaş yavaş kaybediyorum. Yaklaşık 3 aydır dermapen kullanıyorum ama şimdilik bir sonuç göremesim 1 yıl daha kullanmaya devam edeceğim bakalım bir gelişme olacak mı. Zix losyonu1 yıl kullandım ama başarılı olamadım. İlk ay dökülmeyi durduruyor ama sonra dökülme geri döndü ve 1 yıl sonra döküyorum. Finasterid'i 6 ay boyunca günde 0.5-0.25 mg kullandım ama yan etkiler gördüm ve saçlarım için hiçbir etkisi olmadı. Yan etkilerinden dolayı düşük dozda topikal finasterid kullandım ama buda etkili olmadı. Birkaç yıl önce ben de yaklaşık 3-5 ay boyunca bir RU58841 denedim ama finasterid ile aynı yan etkileri yaptı. Anti androjenler benim kullanabileceğim bir şey değil çünkü hormonal değişikliklere karşı bünyem çok hassas ve saçlarım yüzünden sağlığımı riske atmak istemiyorum. Saçı korumanın doğal bir yolunu bilen biri varsa, tedaviyi bizimle paylaşabilirse sevinirim. Saçlarım benim için çok önemli olduğunu söylemek istiyorum ama saçı sağlığımdan daha önemli değil. Bu tür saç dökülmesi ilaçları konusunda çok dikkatli olun çünkü sağlığımızı ciddi anlamda etkiler. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
3 6
1
Çuha çiçeği yağı yerine hodan yağı kullanın. Hodan yağı içinde çok daha yüksek miktarda glas içerir dht azaltmada daha etkili olur.
0

kaln

Yeni Üye
Üye
Katılım
24 Temmuz 2021
Konular
0
Mesajlar
3
Doğal tedavilerle sonuç alan var mı ve hangi tedavi uyguladınız? Saçlarımda genel bir incelme var ve şu anda günde %5 Minoxidil, Ketoconazole, Dermapen, bazı uçucu yağlar ve 5 dakikalık saç derisi masajı kullanıyorum. Bugün ek olarak Çuha çiçeği yağı ile başladım. Yaklaşık 4 yıldır minoxidil kullanmak bende işe etkisi oldu ama şimdi minoxidil yeterli değil ve saçları yavaş yavaş kaybediyorum. Yaklaşık 3 aydır dermapen kullanıyorum ama şimdilik bir sonuç göremesim 1 yıl daha kullanmaya devam edeceğim bakalım bir gelişme olacak mı.

Zix losyonu1 yıl kullandım ama başarılı olamadım. İlk ay dökülmeyi durduruyor ama sonra dökülme geri döndü ve 1 yıl sonra döküyorum. Finasterid'i 6 ay boyunca günde 0.5-0.25 mg kullandım ama yan etkiler gördüm ve saçlarım için hiçbir etkisi olmadı. Yan etkilerinden dolayı düşük dozda topikal finasterid kullandım ama buda etkili olmadı. Birkaç yıl önce ben de yaklaşık 3-5 ay boyunca bir RU58841 denedim ama finasterid ile aynı yan etkileri yaptı.

Anti androjenler benim kullanabileceğim bir şey değil çünkü hormonal değişikliklere karşı bünyem çok hassas ve saçlarım yüzünden sağlığımı riske atmak istemiyorum. Saçı korumanın doğal bir yolunu bilen biri varsa, tedaviyi bizimle paylaşabilirse sevinirim. Saçlarım benim için çok önemli olduğunu söylemek istiyorum ama saçı sağlığımdan daha önemli değil. Bu tür saç dökülmesi ilaçları konusunda çok dikkatli olun çünkü sağlığımızı ciddi anlamda etkiler. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
 
0

GÖKDEMİR

Üye
Moderatör
Katılım
31 Mayıs 2021
Konular
0
Mesajlar
174
Genetik dökülmeyse bitkilerin DHT önlemesi çok zor bi kaç kullanılan birkiseller saw palmetto, soya isoflavon, ısırgan otu, hodan yağı vs. dht azaltıyor ancak saç kaybını önleyecek derece etki etmez. Çuha çiçeği yağı, nane yağı yada diğer bitkiseller deneme yanılma yoluyla etkisi olup olmadığı anlaşılabilir. Dökülmeler genelde saç köklerine sürekli dht bağlandığı için bitkisel çözüm şuan için zor gibi gözüküyor. Bünyen hassas bir yapıdayda kimyasal ilaçları losyon olarak kullan uzun sürede saçlara fayda sağlayabilir.
 
0

Analist

Yeni Üye
Üye
Katılım
18 Haziran 2021
Konular
0
Mesajlar
20
Erkek tipi kelliğiniz varsa ve norwood 5'e doğru gidiyorsanız bitkisel yöntemler çözüm olmaz
 
0

crown

Üye
Üye
Katılım
6 Haziran 2021
Konular
0
Mesajlar
48
Çuha çiçeği yağı yerine hodan yağı kullanın. Hodan yağı içinde çok daha yüksek miktarda glas içerir dht azaltmada daha etkili olur.
 

Users who are viewing this thread

Üst Alt