İşe yarayan doğal bir tedavi var mı?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi kaln
  • 345 Görüntülenme
  • 3 Yorum
K

kaln

Üye
Mesajlar
4
Tepkime puanı
0
Doğal tedavilerle sonuç alan var mı ve hangi tedavi uyguladınız? Saçlarımda genel bir incelme var ve şu anda günde %5 Minoxidil, Ketoconazole, Dermapen, bazı uçucu yağlar ve 5 dakikalık saç derisi masajı kullanıyorum. Bugün ek olarak Çuha çiçeği yağı ile başladım. Yaklaşık 4 yıldır minoxidil kullanmak bende işe etkisi oldu ama şimdi minoxidil yeterli değil ve saçları yavaş yavaş kaybediyorum. Yaklaşık 3 aydır dermapen kullanıyorum ama şimdilik bir sonuç göremesim 1 yıl daha kullanmaya devam edeceğim bakalım bir gelişme olacak mı.

Zix losyonu1 yıl kullandım ama başarılı olamadım. İlk ay dökülmeyi durduruyor ama sonra dökülme geri döndü ve 1 yıl sonra döküyorum. Finasterid'i 6 ay boyunca günde 0.5-0.25 mg kullandım ama yan etkiler gördüm ve saçlarım için hiçbir etkisi olmadı. Yan etkilerinden dolayı düşük dozda topikal finasterid kullandım ama buda etkili olmadı. Birkaç yıl önce ben de yaklaşık 3-5 ay boyunca bir RU58841 denedim ama finasterid ile aynı yan etkileri yaptı.

Anti androjenler benim kullanabileceğim bir şey değil çünkü hormonal değişikliklere karşı bünyem çok hassas ve saçlarım yüzünden sağlığımı riske atmak istemiyorum. Saçı korumanın doğal bir yolunu bilen biri varsa, tedaviyi bizimle paylaşabilirse sevinirim. Saçlarım benim için çok önemli olduğunu söylemek istiyorum ama saçı sağlığımdan daha önemli değil. Bu tür saç dökülmesi ilaçları konusunda çok dikkatli olun çünkü sağlığımızı ciddi anlamda etkiler. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
 
GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Mesajlar
224
Tepkime puanı
31
Genetik dökülmeyse bitkilerin DHT önlemesi çok zor bi kaç kullanılan birkiseller saw palmetto, soya isoflavon, ısırgan otu, hodan yağı vs. dht azaltıyor ancak saç kaybını önleyecek derece etki etmez. Çuha çiçeği yağı, nane yağı yada diğer bitkiseller deneme yanılma yoluyla etkisi olup olmadığı anlaşılabilir. Dökülmeler genelde saç köklerine sürekli dht bağlandığı için bitkisel çözüm şuan için zor gibi gözüküyor. Bünyen hassas bir yapıdayda kimyasal ilaçları losyon olarak kullan uzun sürede saçlara fayda sağlayabilir.
 
A

Analist

Üye
Mesajlar
29
Tepkime puanı
0
Erkek tipi kelliğiniz varsa ve norwood 5'e doğru gidiyorsanız bitkisel yöntemler çözüm olmaz
 
crown

crown

Üye
Mesajlar
91
Tepkime puanı
5
Çuha çiçeği yağı yerine hodan yağı kullanın. Hodan yağı içinde çok daha yüksek miktarda glas içerir dht azaltmada daha etkili olur.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

B
Cevaplar
1
Gösterim
59
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
167
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
1
Gösterim
91
berke_gungorr
berke_gungorr
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
170
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
392
berke_gungorr
berke_gungorr
B
V
Cevaplar
1
Gösterim
531
lastmorn
lastmorn
L

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
1
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
2
Robots
16

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt