Gökhan Turanlıoğlu Saç Ekimi Yorumları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Pratisyen
  • 344 Görüntülenme
  • 1 Yorum
P

Pratisyen

Üye
Mesajlar
5
Tepkime puanı
0
Saç ekimi, sadece zamansız dökülerek saçlarını kaybedenler için değil, saç çizgisini değiştirmek veya çekici bir yele elde etmek isteyenler için de son çılgınlıktır. Peki saç ekimi gerçekten güvenli ve başarılı mı? Kalıcı bir süreç mi yoksa bu işlem vücutta istenmeyen doku değişikliklerine neden olur mu? Ülkemizde son yıllarda yeni nesil saç ekimi teknikleri ile çok başarılı ekimler yapılarak müşterileri oldukça memnun edecek sonuçlar veriyor. Bu sektördeki saç ekim merkezlerinden birisi olan Gökhan Turanlıoğlu saç ekimi alanında hizmet vermektedir. Şimdi gelelim saç ekimi için ön hazırlıklara.

Saç Ekimi İçin Adımlar​

Yüz, göğüs, bacak gibi vücudun herhangi bir bölgesinden kıl köklerinin alınıp, saçsız bölgeye ekildiği cerrahi bir işlemdir. Bu işlem aynı zamanda kirpik ve kaş ekiminde de kullanılmaktadır. En son teknikler kalıcıdır ve foliküler saç kümelerini alırlar. Şerit toplama ve foliküler ünite ekstraksiyonu (FUE) olmak üzere iki şekilde yapılabilen bu işleme Foliküler Saç Ekimi (FUT) denir. Şerit hasatta, saçsız bölgelere, saç büyümesi iyi olan cilt şeritleri ekilir ve foliküler ünite ekstraksiyonunda kökleri ile birlikte saç kümeleri elle çıkarılır ve saçsız bölgeye ekilir. Cerrahların bu günlerde çoğunlukla benimsediği şey şerit hasadı. Donör bölgede ince bir iz bırakır ve iki hafta içinde iyileşme sözü verir.

FUE, tek veya birkaç ayarda yapılabilir. Manuel ve zaman alıcı bir işlemdir ancak çok doğal sonuçlar verir ve iz bırakmaz. Ancak maliyet etkin bir işlem değildir ve hem doktor hem de hasta için zaman alıcıdır. Ancak robotik kullanımı bu süreçteki zamanı kısaltmış ve son derece basitleştirmiştir. Adımlar şunlardır:

1. Saç ekimine hazırlık
Saç ekimi ameliyatının ilk adımında başın arkasından alınan saç kökleri alınır ve saçsız bölgelere taşınır.

2. Donör alan tıraşlanır
Ameliyata başlamadan önce donör alandaki saçlar kısaltılır.

3. Donör bölge ameliyata hazırlanır
Donör alandaki saçlar kesildikten sonra lokal anestezi yapılır.

4. Verici alandaki doku çıkarılır ve donör alana dikilir.
Donör bölgedeki kelliğe dirençli saç köklerini içeren doku daha sonra cerrahi olarak çıkarılır ve donör alan dikilir.

5. Sütürlü donör alan üzerinde taranmış saç.
Verici bölgedeki dikişler hastanın üzerlerine taranan saçlarından gizlenir. Bu dikişler saç ekimi ameliyatından yaklaşık on gün sonra alınır.

6. Foliküler ünite greftlerine kesilmiş donör dokusu.
Mikroskoplar daha sonra cerrahi teknisyenler tarafından foliküler ünite saç greftlerini kesmek ve hazırlamak için donör dokusunu görüntülemek için kullanılır.

7. Greft ekilecek bölge hazırlanır.
Hastaya lokal anestezi uygulandıktan sonra, saçsız alıcı bölge cerrahi işleme hazırlanır. Alıcı alanın üst kısmında herhangi bir saç kesme/alma işlemine gerek yoktur.

8. Saçsız bölgelerde yapılan kesiler.
Alıcı bölgede düzensiz bir şekilde yapılan küçük kesilere Foliküler Ünite Greftleri yerleştirilir.

9. Yoğunluklarına göre yerleştirilen greftler.
En küçük greftler (bir ve iki) saç çizgisinin önüne yerleştirilir ve üç ve dört (bir ve ikiden daha yoğun) arkaya yerleştirilir.

10. Saç Ekimi Ameliyatından Hemen Sonra Saç ekimi ameliyatından sonra, hastanın ameliyat olan bölgesinde kısa saçlı minik kesiler görülebilir.

11. Saç Ekimi Ameliyatının Kapatılması
Kesi izleri doğal olarak iyileşir ve ekim yapılacak bölgedeki kızarıklık bir hafta içinde kaybolur.

Saç Ekimi İyileşme Süresi​

Saç ekimi invaziv olmayan bir işlemdir ve birçok durumda ayakta tedavi bazında yapılır. Ameliyattan sonra saç derisinin bir süre güneşten ve enfeksiyonlardan korunması gerekmesine rağmen, çoğunlukla hastaların iki üç gün sonra şampuanlamasına izin verilir. Hastalara genellikle birkaç gün antibiyotik verilir.

Saç ekimi hakkında bilinmesi gerekenler​

1) Ekilen saçlar doğal saç gibi davranır ve ekimden iki ila dört hafta sonra dökülür. Daha sonra kökler doğal olarak saç vermeye başlar ve ömür boyu böyle devam eder.

2) Lokal anestezi kullanımı ağrısız bir işlem olmasını sağlar ve hasta aynı gün evine gidebilir.

3) Saç ekimi, önceden seçilmiş bir tabanın el becerisi ile kafa derisine sabitlendiği cerrahi olmayan saç restorasyonundan farklıdır.

4) Saç ekimi, sonuç kişiden kişiye değiştiğinden ve aynı zamanda kişinin doğal saç kalitesiyle bir bağlantısı olduğundan lüks bir saç ekinine sahip olacağınız anlamına gelmez.

5) Saç ekiminde her kellik vakasının çözümü yoktur. Tamamen duruma göre değişir.

6) İşlemin maliyeti greft sayısına bağlıdır. Greft sayısı arttıkça maliyet de artar.
 
W

White

Üye
Mesajlar
17
Tepkime puanı
0
Merhaba bende şakaklara saç ekimi yaptırmak istiyorum biir çok doktorun yaptığı saç ekimi sonuçlarına baktım en iyi yapan yeri arıyorum fiyatına göre araştırma aşamasındayım.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
2
Gösterim
15
gelemem
gelemem
G
B
Cevaplar
3
Gösterim
112
seckin uzel
seckin uzel
S
S
Cevaplar
2
Gösterim
106
gelemem
gelemem
G
S
Cevaplar
0
Gösterim
44
simahi99
simahi99
S

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
7
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
8
Robots
14

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt