Fucidin krem ne işe yarar

  • Konu Sahibi Uzman
  • 705 Görüntülenme
  • 3 Yorum
U

Uzman

Moderatör
Mesajlar
96
Tepkime puanı
2
fucidin krem ne işe yarar


Fucidin krem nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır faydaları etkileri nelerdir, bu krem genellikle cilt üzerinde oluşan enfeksiyon rahatsızlıklarının tedavisi için kullanılan etkisini kısa sürede gösteren cilt tedavisi kremlerinden biridir. Fucidin krem eczanelerde 20g'lık tüplerde satılan içerisinde etken madde fusidik asit bulunan bir ilaçtır. Kullanım alanları genellikle sivilce, kıl kökü iltihabı, uçuk tedavisi, cilt üzerinde ortaya çıkan kaşıntılı çıban, sivilcelerden dolayı oluşan yara ve enfeksiyon ve saç ekimi yaptıran kişilerde ortaya çıkan yara enfeksiyonlarının tedavisi için kullanılır. Krem etken maddesi fusidik asit antibiyotik olan bakteri ve mikro organizmaların yok edilmesini ve çoğalmalarını engelleyen etkiye sahiptir.

Fucidin Krem Faydaları​

Fucidin krem antibiyotik etkisi olduğundan kurutucu etkisi vardır. Deride oluşan yaralar, hafif yanıklar, böcek sokmaları, sivri sinek ısırıkları, arı sokmaları, aknelerden dolayı oluşan yara izleri, genital siğil, saç ekimi sonra kafa derisinde oluşan enfeksiyonlar, mantarların etkisiyle tırnak kıvrımında ortaya çıkan dolama, yara ve yanıklar gibi pek çok durumda doktorlar tarafından reçete edilebilir.

Fucidin Krem Sivilce İzlerine İyi Gelir mi?​

Sivilceler genellikle ergenlik çağında hormonların etkisiyle ortaya çıkar, diğer sebepler yanlış beslenme alışkanlığı, genetik faktörler, kullanılan ilaçların etkisiyle, krem ya da kozmetik ürünlerden dolayı, losyon kullanımları ve bazı hastalıklar sebebiyle ciltte sivilceler çıkabilmektedir. Deride var olan bakteriler ise bu sivilcelerden dolayı ortamı fırsat bilerek kıl köküne akın ederler ve istenmeyen rahatsızlıklara neden olabilir. İşte fucudin krem antibakteriyel etkisi ile hem sivilceyi hem de bu bakterileri yok etmede başarılı olarak kullanılır.

Fucidin Krem Nerelerde Kullanılır? Fucidin Krem Ne Kadar Süre Kullanılır?​

Vücutta şu bölgelerde kullanılır, kafa derisi, yüz, boyun, kollar, bacaklar, sırt, omuz, göğüs, genital bölge, karın, basen ve kalça bölgelerinde kullanılabilir. Kullanım süresi ve dozajını doktoruz size söyleyecektir. Genellikle ilgili bölgeye ince bir tabaka halinde uygulanır ve 4 saat emilmesi beklenir. Kullanımı rahatsızlığın durumuna göre günde 2-3 kez krem uygulanabilir. Tedavi süresi, Antibiyotikli krem olduğundan yalnızca 20 gün olması ya da doktorunuz size reçete ettiği şekilde olmalıdır. İlgili bölgede iyileşmeler görülse bile tedaviyi yarıda bırakmayın. Fucidin kremi gereğinden az ya da çok kullanılmamalıdır. Kesin tanı konulmadan her deri rahatsızlığında rastgele kullanmayınız.

Fucidin Krem Yan Etkileri​

Her ilaçta olduğu gibi fucidin kreminde yan etkileri vardır. Uygulanan alanda tahriş, kaşıntı, kızarıklık, yanma ve ağrı oluşabilir. Eğer yan etkiler gereğeinden fazla oluşursa ilaç kullanımın ara verin ve eczacınız ya da doktorunuza durumu bildirin. Boğazda, göz altı, dilde, göz kapağında şişlik oluşması durumda krem kullanımına ara verin.

Fucidin Krem Dikkat Edilmesi Gerekenler​

  • Krem çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.
  • Uygulamadan sonra ellerinizi yıkayın, göz ile temasından kaçının, yanlışlıkla göze temas ederse bol su ile yıkayın ve ciddi durumlarda doktorunuza danışın.
  • Hamile ve emziren bayanlarda yeterli ver olmadığı için kullanılması uygun değildir.
  • Kremi kullanmadan önce ellerinizi yıkayın uygulama bölgesinin temiz olmasına dikkat edin.
  • Gereğinde fazla ve çok uzun süreler kullanmayın.
  • Etkisini yalnızca düzenli kullanımda ortaya çıkacağı için kullanıma dikkat edin.
Fucidin krem 2021 yılı fiyatı 23,17 TL. Bu içerik bilgi amaçlı yazılmış olup, sitemiz ve kaynak sitemizde yer alan bu krem ile ilgili kullanım önerileri ve diğer tüm detaylar doktor tavsiyesinde olmalıdır.
 
H

Hüseyin

Üye
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Düşme sonucunda yüz kısmında oluşan yaralarda etkilimi, burun çene soyulmasi gibi
 
M

Math

Üye
Mesajlar
18
Tepkime puanı
0
Ben gözümün üstünde çıkan arpacık icin kullaniyorumda bisey olurmu acilden verdilerde
 
Semih

Semih

Üye
Mesajlar
68
Tepkime puanı
6
Merhaba fucidin krem çıbanlara iyi gelir. Şifalar diliyorum.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

Saçekimibilgisi
Cevaplar
2
Gösterim
77
B
T
Cevaplar
4
Gösterim
170
R
N
Cevaplar
2
Gösterim
99
A
S
Cevaplar
4
Gösterim
150
E
P
Cevaplar
0
Gösterim
126
P

Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
8
Çevrim içi ziyaretçiler
14
Toplam ziyaretçi
22
Robots
23

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt