Finasterid Saç Döker mi?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Cardozo
  • 679 Görüntülenme
  • 2 Yorum
C

Cardozo

Üye
Mesajlar
18
Tepkime puanı
0
Merhaba arkadaşlar forumu bir süredir takip ediyorum yaşım 26 saç konusunda bazı bilgiler edindim son 1 yıldır saç dökülmesi sorunuyla uğraşıyorum fırça gibi tarak bile girmeyen saçlarım son aylarda neredeyse gitti saçıma elimi her attığımda 40 - 50 saç teli geliyor hele ki duşta saçımı yıkadığımda kesin kel olacağım psikolojisi oluşuyor. Saçlarımı konazol şampuan ile yıkıyorum saçı biraz kurutt yağlanmaya iyi geldiğini fark ettim. Günde 1 tane 5000 mcg biotin kullanıyorum saçlarımı biraz kalınlaştırdı diyebilirim. Forumda en çok dht azaltıcı ilaçlar kullanılıyor bulaşmak istemeyim diyorum yok olmuyor finasteride başlasam hormonlarımla oynamak ciddi bir risk olarak görüyorum. Diğer forumlarda gördüğüm finasteride kullananlarda etkisi olmadığı bazılarında saçları dökebildiğini yazmış bende bundan açıkcası çekiniyorum. Hem finasterid kullan hem saçın dökülsün sonra saçları toparlayamam psikolojisi oluştu. Düzenli bir saç tedavisi uygulamak istiyorum bu konuda bilgili arkadaşların yorumlarıyla yardımcı olabilir mi.
 
MORDOR

MORDOR

Moderatör
Mesajlar
15
Tepkime puanı
0
Finasterid ilk 6 ay saçlarda dökülme incelemeye sebep olabilir çok ciddi bir durum değildir bu durum saç döngüsü olarak geçer sürekli kullanmayla azalır. Konazol şampuan kullanmaya devam etmelisin, minoxidilde kullanman gerek daha hızlı saçları toparlarsın bu şekil stabil bir tedavi ile saçları uzun yıllar korunabilir.
 
lusyus

lusyus

Üye
Mesajlar
153
Tepkime puanı
4
Durumu
🎧 Müzik dinliyor
İlk 6 ay finasterid ve minoxidil diğer 6 ay finasterid ve topikal estradiol losyon bu tedavi çok etiki oluyor
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
0
Gösterim
76
mexis
mexis
M
S
Cevaplar
1
Gösterim
160
Analist
Analist
A
U
Cevaplar
4
Gösterim
484
Kinaght
Kinaght
K
F
Cevaplar
3
Gösterim
318
Oshar
Oshar
O
L
Cevaplar
2
Gösterim
221
coolwind
coolwind
C

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
7
Çevrim içi ziyaretçiler
2
Toplam ziyaretçi
9
Robots
17

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt