Farmasi Keratin Şampuan Kullananlar Yorumları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Flower
  • 409 Görüntülenme
  • 2 Yorum
Flower

Flower

Üye
Mesajlar
24
Tepkime puanı
0
Keratin şampuan nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, faydaları ve zararları nelerdir, kullanımı hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızı okumaya devam edin. Keratin, saçınızı, cildinizi ve tırnaklarınızı oluşturan protein türüdür. Keratin ayrıca iç organlarınızda ve bezlerinizde bulunabilir. Keratin, vücudunuzun ürettiği diğer hücre türlerine göre çizilmeye veya yırtılmaya daha az eğilimli koruyucu bir proteindir.

Keratin, farklı hayvanların tüylerinden, boynuzlarından ve yünlerinden elde edilebilir ve saç kozmetiklerinde bir bileşen olarak kullanılabilir. Keratin, saçınızın yapısal yapı taşı olduğundan, bazı insanlar keratin takviyelerinin, ürünlerinin ve tedavilerinin saçınızı güçlendirmeye ve daha sağlıklı görünmesine yardımcı olabileceğine inanır.

Keratin Kullanımı Faydaları ve Sonuçları​

Saçlarında keratin kullanan kişiler, sonuç olarak saçlarının daha pürüzsüz ve daha kolay yönetildiğini bildirmektedir. Etkiler, başlangıçta saçınızın sağlıklı olup olmamasına, saçınızın doğal kalınlığının ne olduğuna ve ne tür keratin tedavisi kullandığınıza bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Keratin, saç tellerinizi oluşturmak için örtüşen hücreleri yumuşatarak çalışır. Saç kütikülü adı verilen hücre katmanları teorik olarak keratini emerek saçın dolgun ve parlak görünmesini sağlar. Keratin ayrıca kıvırcık saçları daha az kıvırcık , şekillendirmeyi daha kolay ve görünüşte daha düz hale getirdiğini iddia ediyor.

Yöntemler ve Kullanım Şekilleri​

Salon keratin bakımları
Bazen Brezilya keratin tedavisi olarak adlandırılan bu yoğun zaman alan keratin kullanma yöntemi birkaç adımı içerir. Saçınız bir kuaförde kurutulup düzleştirilmeden önce formaldehit içeren bir krem saçınıza sürülür. Tedavi uygulandıktan sonra, saçınızı birkaç gün kuru tutmanız talimatı verilir. Kimyasalların yıkanması için salonu ziyaret ettiğinizde, düzleştirme etkisini "ayarlamak" için başka bir işlem uygulanır. Bu tedavi 12 hafta sürdüğünü iddia ediyor.

Keratin Serumları, Şampuanlar ve Saç Kremleri​

Keratin serumları, şampuanlar ve saç kremleri, bir salonda keratin tedavisi ile aynı iddialarda bulunamaz. Ancak saçları daha fazla hasara dayanıklı hale getirdiğini ve ısı ve saç boyası ile kurumuş saçları onardığını iddia ediyorlar. Bu ürünleri tanımlamak için içerik listesinde "keratin hidrolizatları" kelimesini arayın. araştırmacıla keratinin aktif bileşenlerinin daha güçlü saçlar isteyen insanlar için umut verici bir bileşen olduğunu.

Keratin takviye edici gıdalar, kapsüller​

Hemen hemen her sağlıklı gıda mağazasında satılık keratin takviyeleri bulabilirsiniz. Keratin takviyeleri toz ve kapsül formlarında gelir. Keratin takviyeleri risksiz değildir. Aşırı kullanılırsa, vücudunuzda çok fazla protein birikmesine neden olabilirler.

Keratin tedavilerinin maliyeti​

Alanınıza, kullanılan ürünün markasına ve salonunuzun ne kadar pahalı olduğuna göre bir güzellik uzmanı tarafından yapılan keratin bakımları fiyat aralığındadır. Keratin tedavileri 800 dolardan başlar, ancak 300 dolara kadar düşük bir fiyata bulunabilir.

Ayrıca bazı eczanelerde ve güzellik malzemeleri mağazalarında evde keratin bakım kitleri de bulabilirsiniz. Bu keratin tedavileri, özellikle bir profesyonel tarafından gerçekleştirilen tedaviyi hiç görmediyseniz, dağınık veya doğru şekilde uygulanması zor olabilir. Ancak denemekten memnunsanız, evde keratin tedavileri genellikle 50 dolardan azdır.

Olası riskler ve yan etkileri​

Salon keratin tedavileri büyük miktarda formaldehit içerir. Kuaförlerdeki bazı çalışanlar, keratin tedavi ürünlerini kullanmaktan ve zaman içinde tekrar tekrar dumanlarını solumaktan kaynaklanan burun kanaması ve solunum problemleri bile bildirdiler. Bu formaldehit seviyeleri, kimyasal maruziyet için ulusal güvenlik standardını aşmıştır. Bu nedenle hamile kadınlar bu tedaviyi almaktan kaçınmalıdır. Formaldehit veya solunum problemlerine duyarlılığı olan kişiler de keratin tedavilerinden kaçınmalıdır.

Genel olarak faydaları​

Keratin tedavilerinin bazı faydaları vardır. Saç kütikülüne keratin uygulayarak ve ısıyla kapatarak saçınız daha parlak bir görünüm kazanır. Ancak böyle bir tedavi almadan önce, ilgili kimyasalları anlamak çok önemlidir. Bazı insanlar, bir kez keratin tedavisi gördükten sonra, saçlarını bu şekilde işlemekten kaynaklanan ısı hasarının görünmemesi için tedaviye devam etmeleri gerektiğini görebilirler. Keratin tedavileri ayrıca kuaför çalışanlarını zaman içinde toksik olan yüksek düzeyde kimyasallara maruz bırakır. Keratin tedavisi almadan önce, aradığınız parlak kilitlere ulaşıp ulaşamayacağınızı görmek için keratin içeren bir saç ürünü denemeyi düşünün.

Farmasi Keratin Şampuan Nasıl Kullanılır​

Saçlarınızı ilk önce ılık su şle iyice ıslatın ve yumuşasın. Yeteri miktarda şampuanı avucunuza dökün ve 3 dakika süre ile yıkayın. İkinci yıkamada şampuanı saçlarınızda 5 dakika süre bekleterek yıkayın. Saçları dipten uca besleme yaparak yıkamanız faydalı olur. Saç derisine hafif oval masaj hareketleri yaparak yıkama yapın. Kullanımı 3 güne bir defa yıkama yapabilirsiniz. Bu şampuanı kullananlar varsa yorumlarıyla bizlere deneyimlerini aktarabilirler.
 
N

nihan

Üye
Mesajlar
6
Tepkime puanı
0
Ben farmasi ürünlerini kullanıyorum. Özellikle keratin şampuanı gerçekten çok iyi saçları dolgun ve hacimli gösteriyor, saçları ince telli olanlar mutlak denemeli, diğer ürünleri her birisi çok ama çok güzel. Çok kaliteli ve güvenilir bir marka üstelik menşei tr. Size de tavsiye ederim.
 
A

Atalay

Üye
Mesajlar
23
Tepkime puanı
1
Ben kullanmadım ama çevremde kullanan bir kaç kişi var şampuanı ve saç kremlerinden kimisi memnun kimisi değil. Kullanmak istiyorsanız saçlar için hindistan cevizi ve avokado yağını öneririm.
 

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
1
Robots
13

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt