Estradiol Minoxidil Saç Losyonu Kullanıcı Yorumları

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi GÖKDEMİR
  • 16K Görüntülenme
  • 258 Yorum
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
K

kelboy

Üye
Aldactone erkeklerde etkisi olup olmadığı kesin değildir etkisi olsa bile topikal kullanımda etkisi 1 yıldan daha uzun sürede gösterebilir buda uzun bir süredir, diane 35 'te östrojen içeriyor 0.35 mcg etinil estradiol var fakat topikal kullanımda çok düşük bir miktar, dekort ilacıda alerji önleyici losyona eklenebilir, loreal losyon içinde bu ilaçlar çözünürmü emin olamayız.
Diane35 aynı finasterid gibi oral olarak kullanılabilir mi? Kullanılırsa saçlarda nasıl etkisi olabilir, özellikle oral diane35 kullananlar olduğu için soruyorum

K

Kafaya_takan

Üye
En etkili olarak finasterid, Divina, Cyclo progynova yada progestan ile hazırlanandır. Dermaroller ile kullanırsan daha etkili olur.
Hocam nasıl yapılışını hazırlanışını geniş açıklamalı yazarsan sevinirim

K

Kafaya_takan

Üye
B

Baydeli

Üye
Diane35 aynı finasterid gibi oral olarak kullanılabilir mi? Kullanılırsa saçlarda nasıl etkisi olabilir, özellikle oral diane35 kullananlar olduğu için soruyorum
Diane35 kullanma hicbir işe yaramiyor burada paylaşılan yeni tedavileri uygula

GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör

Oral kullanmada saç çıkartabilir tepe bölgesi komple kapanabilir etinil estradiol çok güçlü bir östrojendir ama devamlı kullanamazsın 3 ay sonra bırakmak zorunda kalırsın yan etkileri hafife alınmayacak derecede kalıcı yan etkiler bırakabilir. Beynin bazı bölgelerinde incelme, hipofiz bezi büyümesi prolaktin yükselmesi, jinekomasti gibi.

Hocam nasıl yapılışını hazırlanışını geniş açıklamalı yazarsan sevinirim
Cyclo progynova yerine divinada olur 1 kutu proscar 4 kutu divina ilk önce ilaçları ezip toz yapın 100 ml içine 30 ml etil alkol katın üzerine 10 damla hint yağı 2 dakika hafif sallayın üzerine toz yaptığınız ilaçları dökün 20 dakika hafifçe sallayın ethanol ile karışmasını sağlayın üzerine 30ml propilen glikol katın 2 saat civarı ara ara hafifçe sallayarak karışmasını sağlayın 2 saat bekledikten sonra distile su katıp çalkalayın 1 gün bekletin toz birikinti dibe çöksün günde 1-2 ml sabah akşam saç derisine uygulayın.

K

Kafaya_takan

Üye
Cyclo progynova yerine divinada olur 1 kutu proscar 4 kutu divina ilk önce ilaçları ezip toz yapın 100 ml içine 30 ml etil alkol katın üzerine 10 damla hint yağı 2 dakika hafif sallayın üzerine toz yaptığınız ilaçları dökün 20 dakika hafifçe sallayın ethanol ile karışmasını sağlayın üzerine 30ml propilen glikol katın 2 saat civarı ara ara hafifçe sallayarak karışmasını sağlayın 2 saat bekledikten sonra distile su katıp çalkalayın 1 gün bekletin toz birikinti dibe çöksün günde 1-2 ml sabah akşam saç derisine uygulayın.

Ekli dosyalar

• 20210922_210547.jpg
    20210922_210547.jpg
    2.9 MB · Gösterim: 77
K

Kafaya_takan

Üye
Hocam bir arkadaşın tavsiyesi ile aldığım bu losyon faydasını gördüm ancak bıraktım zaman saç döküldü kokladığım da Alkol kokusu geliyor ama nasıl yapıldığını bilmiyorum söylemiyorlar da Ancak bu losyon kaldıkça uzun süre rengi değişiyor açık sarı oluyor her ay 150 TL de vermek istemiyorum Yani bunun gibi etkili bir losyon arıyorum nasıl bulurum onu da bilmiyorum
20210922_210547.jpg

GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Önemli bir öneri vereyim uyguladığınız tedavileri maddi sebepler yada etkisi azaldı diyerek 3 -5 ay veya daha fazla süre olarak yarıda bırakırsanız saçların bir sonraki tedaviye vereceği yanıt azalabilir. Saç kök hücreleri tekrar toparlanması bunlar uzun aylar alabiliyor tedaviyi bırakıldığında proscar gibi DHT önleyici losyonlar ile devam edilmesi gerekir.

Resimdeki losyon içeriğini bilemeyiz ama alkol kokusu baskınsa bir maddeyi çözmek için kullanılmış olabilir, anlamak için bunlar önemli daha önceden minoksidil veya finasterid kullandınmı, saç çıkardımı, çıkardıysa kaç ayda çıkardı, kafanın hangi bölgelerinde etkili oldu, yan etki yaşadın mı, yağlı bir losyonmu uyguladığında saçlı deride sıcaklık hissettinmi genellikle yüksek miktarda antiandrojen ile minoxidil koyabiliyorlar.

M

mustafaa

Üye
Önemli bir öneri vereyim uyguladığınız tedavileri maddi sebepler yada etkisi azaldı diyerek 3 -5 ay veya daha fazla süre olarak yarıda bırakırsanız saçların bir sonraki tedaviye vereceği yanıt azalabilir. Saç kök hücreleri tekrar toparlanması bunlar uzun aylar alabiliyor tedaviyi bırakıldığında proscar gibi DHT önleyici losyonlar ile devam edilmesi gerekir.

Resimdeki losyon içeriğini bilemeyiz ama alkol kokusu baskınsa bir maddeyi çözmek için kullanılmış olabilir, anlamak için bunlar önemli daha önceden minoksidil veya finasterid kullandınmı, saç çıkardımı, çıkardıysa kaç ayda çıkardı, kafanın hangi bölgelerinde etkili oldu, yan etki yaşadın mı, yağlı bir losyonmu uyguladığında saçlı deride sıcaklık hissettinmi genellikle yüksek miktarda antiandrojen ile minoxidil koyabiliyorlar.
Benimde en korktuğum şey maddi sebepten dolayı tedaviye uzun süre ara vermek , onun için şuan maliyetli bı ek tedavi ekleyemiyorum

K

Kafaya_takan

Üye

Hocam minoksidil ve finasterid hic kullanmadim oral ilaç kullanmak istemiyorum yan etkilerinden dolayı losyon daha mantıklı geliyor ve yan etkileri daha az bu losyonun etkisini en az 2 ay içerisinde gördüm sabah akşam kullandım ve benim Tepe kısmında açıklık var ama küçük tüyler çıktı ve karardı kapanır gibi oldu etkisini gördüm Saç tellerini kalınlaştırdı ancak bıraktığımda tekrar eski haline geri döndü bu losyon çok az yağ var sürdüğünüz saçı kalınlaştırıyor kazık gibi yapıyor Bu da benim için artı bir avantaj şekil alması için saçlı deride hiç sıcaklık hissetmedim

GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
2 ay sonunda etkili olduysa %5 yada %10 minoxidil katılmış olabilir topikal kısa sürede etkili olabilecek bir bitkisel karışım yok ilaçta yok içeriğini söylemiyor merdiven altı sattığı için etkili olan bişey bulduysa patent alabilirdi ama alamıyordur.

K

kaleli4735

Üye
Androgenetik alopesi (AGA) erkeklerde en sık görülen saç dökülmesi nedenidir. Hastalığın genetik olarak meyilli bireylerde androjen hormonlarına bağlı ortaya çıktığı tespit edilmiştir. Erkeklerde genç yaşlarda başlar ve ömür boyu devam eder. Kadınlarda genetik yatkınlığa bağlı olarak orta yaşlarda özellikle menopoz dönemine girmeyle birlikte azalan östrojen seviyelerine bağlı olarak DHT hormonu etkisi artırmasıyla dökülmeler başlar ve vertex bölgesinde seyrelme ön yanlarda geri çekilme ile birlikte kendini gösterir. Genetik saç dökülmesiyle ilgili son yapılan çalışmalarda genetik yatkınlığı olan bireylerde normal androjen miktarlarının bile saç dökülmesi için yeterli olduğu görülmüştür. Androjen referans değeri düzeyleri az veya çok olması fark etmez yatkınlık var ise dökülmeler olacağı yönünde yayınlar vardır. Androgenetik saç dökülmesini önleme etkisi olduğu ve dökülen saçları tekrar çıkarttığı (A.B.D) sağlık bakanlığına bağlı FDA tarafından onaylanmış iki etken madde var. Finasteride ve minoxidil, finasterid testosteron’un çevre dokularda 5- Alfa redüktaz enzimi aracılığı ile dönüşmesini engelleyerek çalışır. Testosteron hormonunun etkin hale gelebilmesi ve dokular üstünde androjenik etki gösterebilmesi için 5 Alfa Redüktaz isimli enzimle DHT hormonuna dönüşmesi şarttır. Minoxidil ise DHT hormonu önleyici etkisi yoktur saç köklerine nasıl etki ettiği arkasındaki biyolojik mekanizma henüz anlaşılmış değildir. Etkinliğini kıl köklerine bağlı kılcar damarlarda vazodilatasyon etki yaparak uyarım yaptığına dair bir çok materyal vardır.

Saç dökülmesini önlemek için bu aralar topikal losyon arayışım devam ediyor gerek türkçe gerekse yabancı kaynaklardan edindiğimiz bilgiler doğrultusunda genetik saç dökülmesini önlemede başarılı losyon arayışlarımız devam ediyor. Mevcut saçları korumak, incelmiş saçları kalınlaştırmak ve özellikle dökülen saçları çıkarmak için iki yöntem olduğu ve bunun ilaç kullanmış (oral finasterid + topikal minoksidil veya oral finasterid + östrojen topikal) arkadaşlar tarafından denenmiş ve saç dökülmesinde gözle görülür saç çıkışları gözlenmiştir. Saç tedavisinde genelde ilk çıkan saçlar en son dökülenlerdir ve tüm kafa bölgesinin kapanması yukarıdan aşağı doğru olur. Kan dolaşımı sağ ve sol şakak bölgelerinden başladığına dair görüşler vardır bu durumda ilk dökülen saçlar alındaki yan bölgedeki saçlardır. Benim görüşüme göre saç dökülmesinde başarı için iki kural vardır. Birincisi saç dökülmesini durdurulmadan yeni saç çıkarmak tamamen hayaldir. İkincisi ise dökülmüş saçları saç uzatmaları için uyandırmaktır. Kullanılan losyonda saç dökülmesi tahmini olarak %80 oranında engelleme ve %50 oranında dökülen saçları çıkarmak için etken madde. Yurt dışı araştırmalarımda genelde saçlarda iyileştirici etkileri olan etkenler ile hazırlanan bir losyon. İçerisinde finasterid , arginine, kafein ve diğer bitkiseller işimize yarayabilir. İçerisindeki maddelerin belli bir oranda katılması gerekir düşük miktarın etkisi olmaz bu malzemeler;
  • Finasteride bilindiği üzere testosteron daha aktif formu olan saç köklerinin canına okuyan DHT'yi önler.
  • L-Arginine damarların genişlemesine yardımcı olarak kan akışının rahatlamasına ve büyüme hormonunun artışına destek olabilir. Vücudun nitrik oksit üretimine artırarak mikro sirkülasyonu hızlandırarak saçları daha fazla besleyebilir.
  • Kafein araştırmalar sonucu, kafeinin saç büyümesini düzeltmeye veya anormal saç dökülmelerini önlemeye yardımcı olabildiği ancak kafeinin saç büyümesini arttırma üzerindeki klinik etkileri henüz tam olarak araştırılmamıştır.
  • Azelaik asit 5-alfa-redüktaz enzimlerinin ( tip bir ve iki ) potansiyel bir inhibitörü olduğu söylenmektedir DHT önlediğine dair bilgiler mevcuttur, bazı saç losyonları ve cilt bakım kremlerin de bulunur.
  • Metilprednisolon enflamatuar ve alerji azaltıcı etkileri vardır.
  • Diğer bitkisel aktifler nane, ada çayı, papatya, yeşil çay, hint yağıdır.
Bu maddelerin deri tarafından emilim olabilmesi için molekül ağırlıklarının belli bir seviyede olması gerekir. Kimyasal tepkime ya da kimyasal reaksiyon, iki veya daha fazla maddenin birbiri ile etkileşmesi sonucu kendi özelliklerini kaybedip kaybetmediği araştırılmamıştır.

Finasteride molekül ağırlığı 372,549 g/mol
Estradiol Valerate molekül ağırlığı. 356.5
Medroksiprogesteron. 324.43
L arginine molekül ağırlığı 174,20 g·mol−1
Kafein molekül ağrılığı 194,19 g/mol
Azelaik asit molekül ağırlığı 88.22 g/mol
Prednisolone molekül ağırlığı 360,444 g/mol

Ekli dosyayı görüntüle 489
1.Yöntem

Finasterid Progesteron %5 Losyon 100ml​

• Finasterid 140 mg
  • Progesteron 25 kapsül (5000mg)
  • Biberiye Yağı 20 damla
  • Hint yağı 10 damla
  • Etil Alkol 30 ml
  • Propilen Glikol 30 ml
  • Disitile Su 40 ml

Hazırlanışı ve Uygulama: 100 ml şişe içine 30 ml ethanol eklenir, üzerine 10 damla Hint yağı ilave edilir hafif sallanır, 140 mg finasterid eklenir şişe karışması için hafifçe sallanır 10 dakika beklenir sonra propilen glikol eklenir 20 dakika bekletilir üzerine 20 damla biberiye yağı ile progestan ilacından 25 adet kapsül sıkılarak eklenir, distile su ile tamamlanır.

Progesteron minimal düzeyde estrojenik ve androjenik aktivite gösterir. Kadınlarda ve erkeklerde DHT fazlalığına bağlı saç dökülmelerin tedavisinde Progesteron hormonu tedavisi en zararsız ve güvenilir yoldur.

2.Yöntem

Finasterid Prednol Losyon 100ml​

• Finasterid 140 mg
  • Prednol Tablet 5 tablet 80 mg
  • Hint yağı 10 damla
  • Etil Alkol 30 ml
  • Propilen Glikol 30 ml
  • Distile Su 40 ml
Hazırlanışı ve uygulama: 28 tablet proscar ilacını ve prednol 5 tableti ezip toz haline getirin şişe içerisine katın. 30 ml etil alkol ve 10 damla hint yağı ekleyin 20 dakika bekleyin üzerine 30 ml propilen glikol ilave edin ve maddeler losyon içinde karışması için dairesel olarak hafif çalkalayın 3 saat bekleyin. Süre sonunda distile su ekleyip kuvvetlice 3 saat arayla çalkalayın 1 gün bekletip sabah ve akşam bir enjektör yardımı ile damla damla dağıtarak 1-2 ml temiz saç derisine uygulayın, saçlarınızı 4 saat yıkamayın.

3. Yöntem

Finasterid Estradiol Losyon 100ml​

• Finasterid 140 mg
  • Divina 4 kutu
  • Hint yağı 10 damla
  • Etil Alkol 30 ml
  • Propilen Glikol 30 ml
  • Disitile Su 40 ml
4. Yöntem

Kafein ve Arginine Losyon 100ml​

• Kafein anhidrit 3 gr
  • L-arginine 5 gr
  • Hint yağı 10 damla
  • Propilen Gilikol 20 ml
  • Etil Alkol 10 ml
  • Distile su. 70 ml
Hazırlanışı ve uygulama: Şişe içine 10 ml alkol katın ve üzerine 10 damla Hint yağı ekleyip çözülsün. Üzerine 70 ml distile su ekleyin ve kafeini ilave edin. Küçük bir cezve içine suyu doldurun ve ocakta 70 derece olacak şekilde kaynatın içine hazırladığınız şişe losyonu koyun kafeinin erimesini bekleyin. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra ılımaya bırakın propilen glikol ve arginine ilave edin. Kuvvetlice çalkalayın 1 gün bekletin sabah ve akşam 1 - 2 ml arası saç derisine losyonu bir enjektör yardımıyla damla damla uygulayın ve dağıtın, saçlarınızı 4 saat yıkamayın.

5. Yöntem

Arginine Bitkisel Losyon 200 ml​

• Soya fasulyesi (Equol) 10 adet
  • Arginine 10 gr
  • Nane özü 1 tatlı kaşığı
  • Ada çayı (Fitoöstrojen) 1 tatlı kaşığı
  • Papatya özü (Apigenin) 2 tatlı kaşığı
  • Yeşil Çay Özü (Polifenol) 2 tatlı kaşığı
  • Isırgan otu 2 tatlı kaşığı
  • Yakı otu 2 tatlı kaşığı
  • Hint yağı (cilt yatıştırıcı) 10 damla
Hazırlanışı ve uygulama: Soya fasulyesi, kuru nane, ada çayı, kuru papatya, yeşil çay, ısırgan ve yakı otunu bitkilerini aktardan temin edip bir cezve içinde hafif orta ateşte 10 dakika suyu kaynatmadan demlemeye bırakıyoruz, süre sonunda ocağı kapatıp 30 dakika bekletiyoruz. Şişe içine 10 ml etil alkol ekleyin üzerine 10 damla hint yağı damlatın çözünmesi için 2 dakika bekleyin. Yine üzerine 20 ml propilen glikol ekleyin. Bitki demleme suyunu şişe içerisine ilave edin tam dolum yapmadan içine 10 gr Arginine ilave edin. Şişeyi kuvvetlice çalkalayın 1 gün bekletin sonra sabah ve akşam saç derisine bir enjektör ile 1 - 2 ml damla damla dağıtarak uygulayın. Saçlarınızı 1 saat yıkamayın.

Etken madde çözünme durumları
  • Finasterid alkolde serbestçe çözünürken suda çok az çözünür.
  • Estradiol valerat, progesteron ethanolda çözünür
  • Arginine 30 derece suda serbestçe çözünür
  • Kafein ısıtılarak çözülür veya kimyasal çözücülerle.
  • Azelaik asit propilen glikol, etanol, su birleşiminde çözünür.
  • Hint yağı etil alkol içerisinde çözülür.
Bu losyon denemeleri kullanımları devam ediyor başarı sağlanırsa resimli sonuçlar eklenebilir, konu içeriği değiştirilebilir..

*Losyon kullanımları kafein ve arginine bitkisel losyon hariç diğerleri 25 yaş üstü kullanması tavsiye edilir, losyonların kullanımı tamamen kişilerin kendi sorumluluğu altındadır.

*Estradiol valerat losyon hrt tedavisi olduğundan tüm güvenli yan etkisiz ürünler denenip en son kullanılacak losyon olması önerilir.
Hocam merhaba. Ben finasterid östradiol losyon kullanıcam olayına ekstra olarak saf minoxidil de katsam nasıl olur sizce

B

Baydeli

Üye
En etkili olarak finasterid, Divina, Cyclo progynova yada progestan ile hazırlanandır. Dermaroller ile kullanırsan daha etkili olur.
etil alkol yerine %99.9 saflıkta izopropil alkol kullansak olurmu

K

kaleli4735

Üye
Bu losyonlardan birine ekstra olarak saf minoxidil eklenilebilirmi cevaplarsanız sevinirim

GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Hocam merhaba. Ben finasterid östradiol losyon kullanıcam olayına ekstra olarak saf minoxidil de katsam nasıl olur sizce

Losyonlara tedavinin etkinliğini artırmak için bir çok madde katılabiliyor fakat çözünme sorunları ortaya çıkabilir. Minoxidil 2 gram fazlasının çözündüğünden emin olmak için hafif ısıtma işlemi yapılması öneriliyor. Etil alkol ve pg katıp çok kaynamış olmayan sıcak cezve içinde şişeyi 15 dk beklet ısındıktan sonra hafif çalkala soğuduktan sonra finasterid ile estradiol kat açıklamadaki işlemlere devam et.

K

kaleli4735

Üye
Losyonlara tedavinin etkinliğini artırmak için bir çok madde katılabiliyor fakat çözünme sorunları ortaya çıkabilir. Minoxidil 2 gram fazlasının çözündüğünden emin olmak için hafif ısıtma işlemi yapılması öneriliyor. Etil alkol ve pg katıp çok kaynamış olmayan sıcak cezve içinde şişeyi 15 dk beklet ısındıktan sonra hafif çalkala soğuduktan sonra finasterid ile estradiol kat açıklamadaki işlemlere devam et.
Peki propilen glikol yerine gliserin kullanabilirmiyiz

GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Gliserin olmaz sadece nemlendirme amaçlı 10 damla katılabilir etil alkol ile propilen glikol ikisi iyi bir çözücüdür gliserin 20 ml katılırsa saçları yapış yapış yapar

M

mustafaa

Üye
Gliserin olmaz sadece nemlendirme amaçlı 10 damla katılabilir etil alkol ile propilen glikol ikisi iyi bir çözücüdür gliserin 20 ml katılırsa saçları yapış yapış yapar
Bu her losyon için geçerli midir ? Evimde gliserin bulunuyor kafein losyon içine 5-10 damla atsam olur mu yapı gereği yoğun olduğu için akma olayı olmaz diye düşünüyorum , saç tellerine bulaşmamasi için losyonu minik minik damlalar ile her yere damlatıp öyle bırakıyorum parmaklarla yedirme islemi yapmıyorum saç telleri batıyor, fakat akıyor çoğu zaman aşağıya doğru

GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Evet bir çok losyonda kullanılabilir, yeni bir losyon ekledim e vitamini içeren bunada bakabilirsin.

M

mustafaa

Üye
Evet bir çok losyonda kullanılabilir, yeni bir losyon ekledim e vitamini içeren bunada bakabilirsin.
Evet şimdi okudum baya etkili gözüküyor kafein losyon ve e vitamini içeren losyonu birlikte kullanmanın sakıncası var mı yani etkileşime falan girer mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

S
Cevaplar
1
Gösterim
123
Analist
Analist
A
U
Cevaplar
4
Gösterim
373
Kinaght
Kinaght
K
F
Cevaplar
3
Gösterim
270
Oshar
Oshar
O
L
Cevaplar
2
Gösterim
184
coolwind
coolwind
C
L
Cevaplar
3
Gösterim
215
ShaneFalco
ShaneFalco
S

Users who are viewing this thread

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
26
Toplam ziyaretçi
66
Robots
23

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt