Estradiol Minoxidil Saç Losyonu Kullanıcı Yorumları

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi GÖKDEMİR
  • 16K Görüntülenme
  • 258 Yorum
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
P

Punisher

Üye
Önceden kafamda kaşıntı batma uyuşukluk oluyordu şimdi hep geçti estradiol gerçekten etkisi var saç derimi rahatlattı saçlarda canlanma olduğunu düşünüyorum

M

mustafaa

Üye
Vitamin ampulleri içeren kafein losyonu kullanan var mı malzemeler şuan elimde ama hazırlayacağımız losyon bir aylık olucak içindeki vitaminler sorun çıkar mı bı ay içinde bozulma etkisi geçme yada ne bileyim başka biseyle etkilisime gecme

GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Vitaminler 1 ay içinde bozulmaz, distile su ile alkol olacağı için bakteri içinde oluşmaz, etkileşime gireceğini de sanmıyorum, firmalar veya bayanlar şampuanların temizleyicilerin içine katıyor vitamini

K

Kafaya_taktım

Üye
2 kutu divina ile hazirladim losyonu 3 günde saçımda inanilmaz güçlenme oldu..östrojen haplarının bu kadar etkili olduğunu bilseydim yıllar önce kullanirdim

Merhabalar kullandığınız losyon saç dökülmesini durduruyor mu saç telini kalınlaştırıyor mu bu aralar mevsim değişikliğinden midir nedir bilmiyorum Saçım yoğun bir şekilde dökülüyor bu bahsettiğiniz losyonu nasıl hazırladınız tarifini bana verir misiniz

GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Estradiol E2 losyonun su bazlı krem tarzında olan saç derisinde akmayan formülünü hazırladım, 4 gündür kullanıyorum emilim hızı gayet yüksek olduğunu düşünüyorum önlerde oluşan batma hissi ağrılarını kesti. Sonraki kremde hücre arası sinyalizayozyonu artırmak için bakır peptit ekleyecem. Denemek isteyen arkadaşlar kendi saç durumuna göre yani norwood ölçeğine göre hangi tipte açıklık var ise ona göre kremde ayarlama yapması gerekir. Diğer türlü krem soğuyunca akışkan kıvamını kaybedip katılaşabilir. Etken maddelerin kök hücrelere ulaşması için sıvı tarzda olması önemlidir. Örneğin Norwood 4 ve 5 akışkan kıvamlı krem kullanması gerekir norwood 2 ve 3 su bazlı hafif akabilen yapıda krem kullanmalıdır. Detaylı olarak hazırlama şeklini ilerde konuya ekleyecem.

IMG_20211020_004621.jpg

B

Baydeli

Üye
Merhabalar kullandığınız losyon saç dökülmesini durduruyor mu saç telini kalınlaştırıyor mu bu aralar mevsim değişikliğinden midir nedir bilmiyorum Saçım yoğun bir şekilde dökülüyor bu bahsettiğiniz losyonu nasıl hazırladınız tarifini bana verir misiniz
2 kutu divina, 80 derece kolonya, 1 kutu prosgar ,propilen glikol, distile su ,hint yağı tarifteki gibi yaptım bir dahaki hazırlamamda 4 kutu divina ekliycem...dökülme eskisine göre baya azaldı

PLAYMAKERS

PLAYMAKERS

Üye
Estradiol E2 losyonun su bazlı krem tarzında olan saç derisinde akmayan formülünü hazırladım, 4 gündür kullanıyorum emilim hızı gayet yüksek olduğunu düşünüyorum önlerde oluşan batma hissi ağrılarını kesti. Sonraki kremde hücre arası sinyalizayozyonu artırmak için bakır peptit ekleyecem. Denemek isteyen arkadaşlar kendi saç durumuna göre yani norwood ölçeğine göre hangi tipte açıklık var ise ona göre kremde ayarlama yapması gerekir. Diğer türlü krem soğuyunca akışkan kıvamını kaybedip katılaşabilir. Etken maddelerin kök hücrelere ulaşması için sıvı tarzda olması önemlidir. Örneğin Norwood 4 ve 5 akışkan kıvamlı krem kullanması gerekir norwood 2 ve 3 su bazlı hafif akabilen yapıda krem kullanmalıdır. Detaylı olarak hazırlama şeklini ilerde konuya ekleyecem.

Ekli dosyayı görüntüle 919

Losyonlar deriden geçiş özelliği vardır krem tarzında bir karışımı deri altına nasıl geçirmeyi düşünüyorsunuz saçlı bir alanda kremler sürekli kullanılamaz

GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
2 kutu divina, 80 derece kolonya, 1 kutu prosgar ,propilen glikol, distile su ,hint yağı tarifteki gibi yaptım bir dahaki hazırlamamda 4 kutu divina ekliycem...dökülme eskisine göre baya azaldı

Cyclo progynova getirtmeye çalışın fiyatı daha uygun 2 kutu olarak depodan getirebilirler

Losyonlar deriden geçiş özelliği vardır krem tarzında bir karışımı deri altına nasıl geçirmeyi düşünüyorsunuz saçlı bir alanda kremler sürekli kullanılamaz
Kremlerde deriden emilir saçsız alanlar ve saçlı alanlara göre farklı tipte krem yapısı kullanılabilir, losyon yerine kremin uygulamadaki amaç etken maddenin kıl köküne etki süresini uzatmak, su bazlı kremler saçlı alanlara rahatlıkla uygulanabiliyor, bu isteğe bağlı isteyen losyon isteyen krem kullanabilir

B

Baydeli

Üye
Cyclo progynova getirtmeye çalışın fiyatı daha uygun 2 kutu olarak depodan getirebilirler

Kremlerde deriden emilir saçsız alanlar ve saçlı alanlara göre farklı tipte krem yapısı kullanılabilir, losyon yerine kremin uygulamadaki amaç etken maddenin kıl köküne etki süresini uzatmak, su bazlı kremler saçlı alanlara rahatlıkla uygulanabiliyor, bu isteğe bağlı isteyen losyon isteyen krem kullanabilir
Cyclo yok hocam sormadıgım eczane kalmadı

M

mustafaa

Üye
Vitamin ampulleri içeren kafein losyonu hazirlayali iki hafta oldu losyonda koku değişimi normal midir acaba kolonyanin kokusu baya azaldı vitaminlerin kokusu yoğunlaştı gibi yada başka bı koku ama ilk hazırladığım haline göre birazcık daha ağır ve farklı bir koku

GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Losyon içindeki maddeler oda sıcaklığında etkileşime girmiş olabilir bekledikçe koku değişimi reaksiyon oluşabiliyor buzdolabının normal soğutma yerinde beklet içindeki kafein katılaşma yapıyormu kontrol edersin

J

Jeolog

Üye
Propilen glikol yerine gliserin katcam çözülmesinde sorun olurmu

GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Katabilirsin etil alkolde ilacı çözer. Şuan losyon değilde krem tarzı estradiol kullanıyorum ve losyona göre çok daha fazla etki ettiğini düşünüyorum yan etkiside losyona göre artmış durumda krem saçlarımda canlanma yaptı

K

Kafaya_taktım

Üye
Katabilirsin etil alkolde ilacı çözer. Şuan losyon değilde krem tarzı estradiol kullanıyorum ve losyona göre çok daha fazla etki ettiğini düşünüyorum yan etkiside losyona göre artmış durumda krem saçlarımda canlanma yaptı

K

Kafaya_taktım

Üye
Hocam kreminde tarifini ver sen onu da denesek
Hocam kreminde tarifini verebilir misiniz

GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Krem tarifini yazacam şuan 2 haftadır kendimde deniyorum etkisi hakkında sonuçlarına bakıyorum losyona göre etkisi yüksek bunu anladım dökülmelerde artış oldu şakaklarda yeni ince kılların çıktığını görünce geliştirmek için formüller arıyorum bu kılları termal saç haline getirirse daha hızlı ilerleme olacak hücre deformasyonunu önledikten sonra ek destek vitaminler, arginin, kan dolaşımını hızlandırmak gerekecek.

Şunuda belirteyim yaşı genç olanlarda daha hızlı etkisi olacağını sanıyorum.

B

Baydeli

Üye
Krem tarifini yazacam şuan 2 haftadır kendimde deniyorum etkisi hakkında sonuçlarına bakıyorum losyona göre etkisi yüksek bunu anladım dökülmelerde artış oldu şakaklarda yeni ince kılların çıktığını görünce geliştirmek için formüller arıyorum bu kılları termal saç haline getirirse daha hızlı ilerleme olacak hücre deformasyonunu önledikten sonra ek destek vitaminler, arginin, kan dolaşımını hızlandırmak gerekecek.

Şunuda belirteyim yaşı genç olanlarda daha hızlı etkisi olacağını sanıyorum.
Losyona göre etkisi yüksek ama dökülmede artış oldu demişsiniz o kısma açıklık getirirmisiniz hocam ..etkisi yüksek olunca dökülme neden artıyor

GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Losyona göre etkisi yüksek ama dökülmede artış oldu demişsiniz o kısma açıklık getirirmisiniz hocam ..etkisi yüksek olunca dökülme neden artıyor

Saçların doğası gereği belli aralıklar ile döngü süreci vardır bu döngü normalde 7 yıl gibi olduğunu hatırlıyorum saç kökleri ömürlerinde belli sayıda döngüye girer sonrada ömrünü tamamlar böyle bir araştırma yazısı okumuştum doğruluğu hakkında bişey diyemem. Genetik saç dökülmesi olan insanlarda üst bölge saçların kalitesi zamanla azalıp inceliyor. Bu saç kökleri eskisi gibi tekrar uygun sağlıklı ortam bulursa kök hücreleri eski kalitesi azalmış saçı atıyor yerine daha sağlıklı saç uzatmaya başlıyor. Köklerdeki foliküller DHT etkisinden kurtulunca tekrar saç üretir bu döngü olayı kişideki saç kalitesine göre az veya çok olabilir.

S

Salvador

Üye
Hocam ilaçları aldım etil alkolde buldum şimdi bunun kremini mi yoksa serumunu mu kullanacağız?

GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Şimdilik losyonu yapıp kullan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

S
Cevaplar
1
Gösterim
103
Analist
Analist
A
U
Cevaplar
4
Gösterim
296
Kinaght
Kinaght
K
F
Cevaplar
3
Gösterim
246
Oshar
Oshar
O
L
Cevaplar
2
Gösterim
162
coolwind
coolwind
C
L
Cevaplar
3
Gösterim
199
ShaneFalco
ShaneFalco
S

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
37
Çevrim içi ziyaretçiler
30
Toplam ziyaretçi
67
Robots
17

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt