Eşkina Balığı Taşı mı? Kaya Levreği Taşı mı? (Minekop, Granyüz)

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi crown
  • 276 Görüntülenme
  • 1 Yorum
crown

crown

Üye
Mesajlar
91
Tepkime puanı
5
Eşkina balığı taşı gerçek mi? Eşkina balığı taşı mı? yoksa kaya levreği taşı mı? Minekop balık taşı da olabilir mi. Sevgili arkadaşlar uzun zamandır içinde bulunduğum sektörde satışlarına şahit olduğum ve insanların balığın kafasından çıkan 2 adet balık taşı ile ve onları toz haline getirerek hasta olanların ağrısı sızısı olanların şifa bulması için hazırladığı bir tarif. Bu işin içinde olan bir kardeşiniz olarak sizlere söylemek isterimki eşkina balığı kafasından çıkan balık taşları diye bilinen balık taşları %99 u Ülkemizde diğer balık türlerinden çıkan balık taşları. Kaya levreği balığı , Minekop Balığı , bunların kafasından çıkan taşlar böbrek taşını eritmek için kullanılır. 3 defa böbrek taşı rahatsızlığı geçirmiş taş dökmüş ve 6 yıl ağrılarını çekmiş bir kullanıcı olarak bunları yazıyorum. Gelelim konunun özüne Eşkina balık taşı denilen taşların aslında hangi balıklara ait olduğunu öğrendik ve Eşkina balığı olta ile tutuluyor balıkçılar tutar bunu ağlarla tutulmaz. Eğer araştırabilirseniz googleda bakın Ülkemizde eşkina balığı türünün az olmasından dolayı avlanması yasaklanmış bir balık türüdür diye okumuştum. Böbrek taşı dökenlerin çoğunluğu eskiden gelen bir ifadeyle eşkina balık taşı eşkina taşı denilerek neredeyse tüm balık taşlarına eşkina ismi verilmiş gibi bir durum oluşmuş durumda. Karadeniz bölgesinde başka isimlendirilir, İşin özü şu arkadaşlar balığın kafasından çıkan 2 3 tür balık türünün bu balık taşları limon suyu ile birlikte iyi hazırlanması durumunda kullanım tarifi iyi bir şekilde yapıldığında çok etkili ortalama %70 %80 bir başarı oranı var, özellikle kalsiyum içerikli taşlar ve sitrik asit içerikli taşların erimesinde çok etkili, bebeklerin kum böbrek taşı dökmesinde çok fazla etkili. Sorularınız olursa lütfen sorabilirsiniz.
 
I

ismail

Üye
Mesajlar
7
Tepkime puanı
0
Cinsiyet
Bay
Çok teşekkür ediyorum, bilgilendirme için hangisini tavsiye edersiniz, eskina balık taşı tozu mu yoksa balık taşı olarak mı kullanalım.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

U
Cevaplar
1
Gösterim
153
Racing
Racing
R
E
Cevaplar
1
Gösterim
336
revivo
revivo
revivo
E
Cevaplar
1
Gösterim
383
Düzgün
Düzgün
D
S
Cevaplar
1
Gösterim
158
roronoa
roronoa
R
E
Cevaplar
0
Gösterim
138
elsunn
elsunn
E
T
Cevaplar
1
Gösterim
165
furkan53
furkan53
F

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
30
Toplam ziyaretçi
70
Robots
21

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt