Elidel krem vitiligo için kullananlar var mı?

U

Uzman

Moderatör
Mesajlar
107
Tepkime puanı
2
Elidel krem kullananlar yorumları, bu krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, elidel krem, ciltte kaşıntı, kızarıklık ve iltihaplanmaya neden olan egzama gibi cilt problemlerinin tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç, cildin bağışıklık sistemine yanıt veren hücrelerin aktivitesini engelleyerek kaşıntı ve inflamasyonu azaltır.

Elidel krem vitiligo için kullananlar var mı.jpeg


Elidel krem, pimecrolimus adlı bir ilacı içerir ve topikal bir krem olarak cilde uygulanır. Bu krem, özellikle yüz, boyun, dirsekler ve dizler gibi hassas cilt bölgelerinde kullanılabilir. Ancak kullanmadan önce, ilacın kullanım talimatlarını dikkatlice okumanız ve doktorunuzun önerilerine uymanız önemlidir.

Elidel krem vitiligoya iyi gelir mi?​

Elidel Krem’in Vitiligoya etkisi olumlu yönde olabilmektedir. Vitiligo hastalığı olan kişilerin krem kullanması önerilmektedir. Ancak kremin ham maddesi içeriği ve etken maddesi farklılık gösterebilir. Bu sebeplede doktorlar tarafından vitiligo için sık sık bu krem önerilbiliyor. Elidel vitiligo üzerinde olumlu bir etkiye sahip olsa da çoğunlukla işlevi üst düzey bir seviyede olmamaktadır.

Elidel krem genellikle atopik dermatit tedavisinde kullanılır ve vitiligo için önerilmez. Vitiligo, ciltte melanin pigment üretiminde azalmaya neden olan bir otoimmün hastalıktır ve Elidel gibi bir immünosupresif krem, bu durumu düzeltmek için uygun değildir. Vitiligo tedavisi için en uygun seçenekleri belirlemek için bir dermatoloğa danışmanız önerilir.
 
B

Breyan

Üye
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
bende vitiligo hastasıyım galiba, doktora gidicem yakında ve bende ilaç kullanmaya başlıcam, bitkisel tedavi yöntemleride varmış nasıl yapsam bilmiyorum. Yüzümde hafiften beyaz bulut gibi görünümler oluştu belli oluyor.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

V
Cevaplar
0
Gösterim
139
Victus
Victus
V
V
Cevaplar
0
Gösterim
77
Victus
Victus
V
E
Cevaplar
1
Gösterim
132
Witch
Witch
W
R
Cevaplar
1
Gösterim
187
Realty
Realty
R
Esrose
Cevaplar
0
Gösterim
324
Esrose
Esrose
Esrose
U
Cevaplar
1
Gösterim
467
Shady
Shady
Shady

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
30
Toplam ziyaretçi
70
Robots
21

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt