Dutasterid bıraktıktan sonra çıkan saçlar dökülür mü?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Lion
  • 425 Görüntülenme
  • 4 Yorum
L

Lion

Üye
Bir senedir 1 mg finasteride kullanıyorum ilk 4 ay önlerde biraz etkisini gösterdi ama sonraki aylarda etkisi yok denecek kadar azaldı ve saçlar minyatürize olmaya devam ediyor. Yan etki görmedim hafif kilo artışı yaptı. Dutasteride kullanmaya başlasam önlerde saç çıkartabilir miyim?

B

byburak

Üye
Edindiğim bilgilere göre finasterid ve dutasterid saç çıkarmaz sadece var olan saçları korur dökülmesini engeller. Dutasterid finasteride göre daha fazla işe yarıyor gibi görünüyor sebebi ise her iki tip enzimi inhibe etmesi. Dutasteridenin proteine bağlanma oranı %99 ve saçların döküldüğü ön bölgelerde pgd2 proteini 3 kat artış gösteriyor. Sonuç olarak denemen gerek yoksa etkisi olup olmadığını bilemezsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
L

Lion

Üye
Benimle aynı tip dökülmesi olan şu kişi saç çıkarmış hocam. Elbette norwood 2 olmak istemiyorum olan saçı korusa yeter bama ama finasteridin bile koruyamadığını dutasteridmi yapacak? Saç çıkarmada umudumu da kaybetmeye başladım

Alperen

Alperen

Üye
Dutasterid tek başına ise yarar mı?

K

kelbody

Üye
Dutasterid tek başına işe yarar tabiki bir yıl sürekli kullansam sonucu gör tabi saçların tamamen dökülmediyse eğer

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

S
Cevaplar
1
Gösterim
126
Analist
Analist
A
U
Cevaplar
4
Gösterim
384
Kinaght
Kinaght
K
F
Cevaplar
3
Gösterim
270
Oshar
Oshar
O
L
Cevaplar
2
Gösterim
185
coolwind
coolwind
C
L
Cevaplar
3
Gösterim
216
ShaneFalco
ShaneFalco
S

Users who are viewing this thread

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
50
Çevrim içi ziyaretçiler
26
Toplam ziyaretçi
76
Robots
17

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt