Dutasteride önlerde işe yarar mı?

Dutasteride önlerde işe yarar mı?

Bir senedir 1 mg finasteride kullanıyorum ilk 4 ay önlerde biraz etkisini gösterdi ama sonraki aylarda etkisi yok denecek kadar azaldı ve saçlar minyatürize olmaya devam ediyor. Yan etki görmedim hafif kilo artışı yaptı. Dutasteride kullanmaya başlasam önlerde saç çıkartabilir miyim?
2 6
1
Benimle aynı tip dökülmesi olan şu kişi saç çıkarmış hocam. Elbette norwood 2 olmak istemiyorum olan saçı korusa yeter bama ama finasteridin bile koruyamadığını dutasteridmi yapacak? Saç çıkarmada umudumu da kaybetmeye başladım [URL unfurl="true"]https://www.hairlosstalk.com/interact/threads/nickypooss-story-19-2-years-full-temple-regrowth-dutasteride.48633/[/URL]
0

Lion

Yeni Üye
Üye
Konular
0
Bir senedir 1 mg finasteride kullanıyorum ilk 4 ay önlerde biraz etkisini gösterdi ama sonraki aylarda etkisi yok denecek kadar azaldı ve saçlar minyatürize olmaya devam ediyor. Yan etki görmedim hafif kilo artışı yaptı. Dutasteride kullanmaya başlasam önlerde saç çıkartabilir miyim?

0

ertugs

Yeni Üye
Üye
Konular
0
Edindiğim bilgilere göre finasterid ve dutasterid saç çıkarmaz sadece var olan saçları korur dökülmesini engeller. Dutasterid finasteride göre daha fazla işe yarıyor gibi görünüyor sebebi ise her iki tip enzimi inhibe etmesi. Dutasteridenin proteine bağlanma oranı %99 ve saçların döküldüğü ön bölgelerde pgd2 proteini 3 kat artış gösteriyor. Sonuç olarak denemen gerek yoksa etkisi olup olmadığını bilemezsin.

0

Lion

Yeni Üye
Üye
Konular
0
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benimle aynı tip dökülmesi olan şu kişi saç çıkarmış hocam. Elbette norwood 2 olmak istemiyorum olan saçı korusa yeter bama ama finasteridin bile koruyamadığını dutasteridmi yapacak? Saç çıkarmada umudumu da kaybetmeye başladım

Users who are viewing this thread

Üst Alt