Ducray sedef şampuanı kullananlar memnun mu?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi invincible
  • 324 Görüntülenme
  • 2 Yorum
I

invincible

Üye
Mesajlar
26
Tepkime puanı
0
Ducray Sedef Şampuanı kullananlar genellikle yorumlarında çok memnun kalmadığını belirtmişler. Bu şampuan sedef hastalığı (psoriasis) olan kişiler için özel olarak formüle edilmiş bir şampuandır. Sedef hastalığı, deri hücrelerinin hızla büyümesi ve birikmesi sonucu ciltte kızarıklık, pullanma, kabuklanma ve kaşıntı gibi belirtilerle kendini gösteren bir otoimmün hastalıktır.

ducray sedef şampuanı kullananlar var mı.jpg


Ducray Sedef Şampuanı, sedef hastalığına bağlı olarak oluşan saç derisi sorunlarını hafifletmeye yardımcı olmak için özel olarak formüle edilmiştir. Şampuanın içeriğindeki aktif bileşenler, derideki pullanmayı ve kabuklanmayı azaltmaya, kaşıntıyı hafifletmeye ve saç derisindeki iltihabı kontrol altına almaya yardımcı olur.

Ducray Sedef Şampuanı düzenli kullanıldığında, sedef hastalığına bağlı olan saç derisi sorunlarının görünümünü azaltabilir ve rahatlama sağlayabilir. Bununla birlikte, herkesin cilt yapısı farklı olduğu için, şampuanın etkileri kişiden kişiye değişebilir.

Saçlı deri sedef hastalığı nasıl giderilir?​

Saçlı deri sedef hastalığı genellikle yanlış tercih edilen kozmetik ürünler, aşırı sıcak suyla günlük yıkama, mantar yada bakterilerin çoğalması sonucu oluşur. Bu rahatsızlığı tedavi edecek lokal ilaçlar kortikosteriodden ve/veya D vitamini türevlerinden üretilmiş olarak şampuan, jel ve hatta köpük şeklinde mevcuttur.

Aynı zamanda doğru temizlik ve cilt bakım ürünlerini tercih etmek elzemdir. Saçlı deri sedef hastalığı için keratolitik ajanlar ile zenginleştirilmiş şampuanların kullanılması gerekir. Başka bir alevlenmeyi tetikleme riskini artırdığından, pullanmaları doğrudan koparmayın. Saç derisini kaşımak, el sürmek, hergün saçları yıkamakta iyileşme süresini uzatabilir.
 
K

kelboy

Üye
Mesajlar
94
Tepkime puanı
6
Aaasdf
 
E

Ersoy

Üye
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Bu şampuanı 2 ay üç güne bir kez kullandım ve hâlâ en ufak bir gelişme gözlemleyemedim. Ama saç derisindek kaşıntıyı gideriyor o açıdan iyi diyebilirim.
 

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
9
Çevrim içi ziyaretçiler
6
Toplam ziyaretçi
15
Robots
17

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt